Jump to content

molim vas pomozite !!!


goranx

Preporučene objave

Zovem se Goran i iz Vinkovaca sam . Imao sam prije 5 god. prometnu uz materijalni štretu , nažalost imao sam i alkohola pa me to izgleda uništava . Izgubio sam parnicu na očinskom sudu prije neki dan . Moj problem je sljedeći :osiguranje koje popravljalo oštečeni automobil utuklo je "a b n o r m a l n u" svotu novaca- 34000 kn što nema veze sa sa pameču . Vrijednost auta je bila oko 40000 kn . Na sudu je oštečenik izjavio da mu nisu ugradili niti jedan novi dio te da su mu unakazili auto (što i ja znam) . Računi i ostala dokumentacija osiguranja je katastrofa bez potpisa , bez žigova čak i sa krivim registarskim oznakama oštečenog automobila . Policijska procjena štete je bila 10000 kn.

Svakako moram napomenuti da je u oštečeni auto ugrađivano nešto što nepostoji i naplačeno da "padneš u nesvjest" isto kao i drugi djelovi koji su naplačivani skuplje nego "eurotaksa" dozvoljava.............

Predmet za posjedovanje alkohola mi je debelo u zastari !!!

Čak ponovno vještačenje prometne govori da nisam ni kriv jer je vozilo ispred mene naglo zakočilo.........

Na izricanju presude sudac se uhvati alkohola a ni slova o ovome drugume.........pa ovo drugo je totalna p lj a č k a i k r i m i n a l......

molim Vas da mi pomognete jer inače sam gotov......!!!!

Ps-oštečeni automobil bio je usuper voznom stanju i bio vožen puna 3-4 mjeseca kada je otišao na popravak ?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasada premješteno u prekršajno i prometno

 

Ako ste izgubili prnicu (pravomoćno) onda Vam pomoći nema.

 

Ako nije pravomoćno, onda se žalite i navedite sve te razloge, koje ste doduše trebali sve navesti tijekom parničnog postupka. Ako niste, nikave Vam vajde od navođenja toga u žalbi.

 

To što Vam je alkoholiziranost pala u zastarau (prekršaj) nema nikakve veze sa odgovornošću u parničnom postupku. Izvukli ste se od kazne, ali ne i od odgovornosti za štetu.

 

Kažete da je vještaj utvrdio da niste krivi jer je vozač isprd Vas naglo zakočio. Baš da mi je vidjeti takvo vještvo u kojem to vještak tvrdi. Iako ga nisam vidio, porpilično sam siguran da t ne piše, već da piše otprilike da "vozač osobnog (li teretno) vozila uslijed neprilagođene brzine nije uspio zaustaviti svoje vozilo na vrijeme pred vozilom koje se naglo zaustavilo ispred njega". Iz toga proizlazi da ste Vi krivi, a ne obratno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako nekako-rječ vještaka : imao sam propisanu brzinu , propisanu signalizaciju upaljenu , kretao se svojom stranom , trag kočenja od 9 m. , zaključak : udario sam u vozilo koje je bilo zustavljeno ili naglo prekinulo kretanje (oštečenik je izjavio da je vozio 50-60 km/h) što je lagao jer je zakoćio....pitanje je samo dali sam dobro reagirao na ukazanu opasnost (50-ak metara iza krivine) što on nije mogao točno utvrditi jer su vozila bila micana.....

No i za to mogu odgovarati . Presuda nije pravomočna ali nemogu se nikako pomiriti sa tim računima jer su čisti kriminal . Da , sve sam naveo u dokazima isto kao i da dodatak polici nikada nisam dobio a policu sam dobio (kopiju) nakon prometne na komadu papira pesječenog kuhinjskim nožem i propuštenim kroz printer bez žiga i potpisa.........

Najviše me je pogodilo izricanje presude i objašnjenje da nisam smio piti (inače i ne pijem) i sve je na tome završeno a o katastrofalno lošoj papirologiji osiguranja ni slova......Pa imam i ja nekakva prava......

I na početku toga svega tip iz toga osiguranja mi je tražio 200 eura da prepolovi tu štetu jer oni to tako rade i svi sretni.........ja nisam.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps-zaboravio sam reći da je oštečenik svjedoćio na sudu i da je izjavio da mu na autu nije ništa napravljeno te da su mu prijetili da mora šutjeti o radovima ........i još jedno pitanje ako se vještaci drže parametara "eurotaxe" kako je moguće da po istim stavkama dobiju razliko od nekih 10000 kn . Kako je moguče da se sud ogluši na moje dokaze od pet uglednih auto kuča u RH da neki djelovi apsolutno nepostoje za taj tip automobila a skupo su naplačeni......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo kako ja to vidim :vrti:

 

1. bili ste pijani

2. nabili ste auto ispred vas jer niste zakocili na vrijeme

3. kriv vam je cijeli svijet .....

 

 

ps

policajci NIKADA ne znaju tocnu vrijednost stete na vozilu i niti je to njihovo zanimanje.

auto je popravljen za 34k kn - da li bi vam vise odgovaralo platiti 40 kn????

zapravo - jako me podsjecate na nina1 iz

LINK :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelju !

Ne nije mi kriv cjeli svjet kriv sam zbog alkohola i tu je prići kraj u vezi alkohola !!!

Ali zar je grijeh što znam da sam u pravu što se tiće popravka oštečenog automobila , što znam i siguran sam da šteta nije bila veča od 10-ak tisuća kuna , zar sam kriv što su im računi katastrofalni i puni laži i kriminala zar sam kriv što dodatak polici nisam nikada dobio , zar sam kriv što sam kopiju police dobio maltene na komadu wc papira provučene kroz printer bez potpisa i žiga , zar sam kriv što na oštečenom autu nisu skoro ništa napravili , zar sam kriv što sam otkrio da su u taj auto ugrađivali nepostoječe djelove , pa mila majko zar sam kriv i što je djelatnik osiguranja tražio 200 eura da mi prepolovi štetu .

Zar sam trebao nekome dati 5000 eura i još mu poljubiti ruku....tu je problem tu......ne bježim ja od svoje odgovornosti ni slučajno......ali i ta prometna nije jasna do kraja i izgleda nikada neče biti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps-što se prometa tiće :

1.Nije dokazano da sam kriv

2.Bio sam pod parom

3.prometna se dogodila pedesetak metara iza krivine "pod lakat"

4.Moj trag kočenja je 9 metara......

5.Ajde prijatelju zanemari taj prokleti alkohol pa probaj zamisliti reakciju normalnog čovjeka šta mu preostaje kada ugleda štop svjetla nego kočiti.....tip mi je rekao nakon nekoliko godina da je tamo namjerno zakoćio jer sam navodno imao upaljena duga svjetla......

5.Sve ovo mi je manji problem...p r o b l e m je račun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i tamo zašto a ne.......ipak pravda je malo više spora ali stigne kad tad samo se nadam da neče biti prekasno .

Hvala !

ps-ipak se nadam da če na župaijskom sudu biti sve u redu , pa mora jednostavno mora netko prepoznati kriminal i pljačku ! Ipak kako bilo pravna smo država i zakon bi trebao biti jednak za sve !!! :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju nisi mi odgovorio nikako kako je moguče da se gospođa sudkinja nije dotakla niti jednog od navedenih dokaza koje imam.....moram li sumljati u nešto......slučajno je protivnički odvjetnik jako dobar sa njom u privatnom životu.....jako dobar....svjet je mali pa se sve dozna.....hm.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam ćime sam se zamjerio nekome.....samo pokušavam svoj problem podjeliti sa ostalima ,dobiti nekakav savjet koji bi mi pomogao jer sam dotknuo "osinje gnjezdo" zar je moguče da ja i ko zna koliko još slićnih nesretnika se mora "poklopiti ušima" i ljubiti ruke bandi i lopovima .

Zar je moguče da se tim osiguravajučoim agentima i lopovima ništa nemože pa ljudi moji pa nismo na "divljem zapadu" ....ili možda jesmo.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija