Jump to content

Invalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad - porezne olakšice, da ili ne?


dalibohr

Preporučene objave

Poštovani, molim za vašu pomoć!

 

Rješenjem od dana 25.11.2008. priznata mi je mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad počevši od 1.1.1999, a temeljem odnosno prevođenjem prava na zaposlenje s punim radnim vremenom na odgovarajućem poslu (rješenje od 25.6.1996). Određena mi je mirovina i isplata zaostataka ove mirovine počevši od 1.1.1999.

S obzirom da sam i dalje u radnom odnosu, kojeg ne neamjeravam prekinuti, zanima me kako se obračunava porez na mirovinu (iznos mirovine je 520,71 kn), a posebno me interesira da li po osnovu ove invalidske mirovine imam pravo na porezne olakšice i ako da kako da to pravo ostvarim (Osobni odbitak, povrat poreza...)

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

 

D.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na mirovine do 3000 kn se ne obustavlja porez, dakle, poreza na mirovinu nemaš.

 

Pođi na poreznu upravu s rješenjem Mirovinskog, nek ti upišu invalidnost na poreznu karticu, time ti se uvaćava osobni odbitak.

 

Podnesi prijavu poreza na dohodak za 2008. do kraja veljače 2009. godine i trebao bi imati nešto za povrat.

 

Eventualne povrate poreza iz prethodnih godina nije moguće dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija