Jump to content

ovrha radi nepodmirenja pričuve


zeda

Preporučene objave

Kao božićnu čestitku dobio sam ovrhu radi nepodmirenih troškova pričuve. U međuvremenu su u mom stanu vršeni vodoinstalaterski i keramičarski radovi po nalogu upravitelja i bez moga uvida u troškove. Nakon radova prijavio sam štetu koju upravitelj još nije sanirao. Nisam zadovoljan vođenjem zgrade ni sredstava pričuve i zato ne plaćam pričuvu. Imam li pravo žalbe na ovu ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš pravo žalbe u roku naznačenom u rješenju o ovrsi (čini mi se 8 dana)

poslij čega sud upučije upravitelja da sudskom parnicom potražuje dug.

smatram da bi se samo izlagao povečanom trošku.

sudski troškovi,trošak odvjetnika po raspravi i podnešenim pismenima.

 

pričuvu zakonski moraš plaćati ,bez obzira na to dali si zadovoljan upraviteljem ili ne.

upravitelj može biti zamjenjen samo voljom večine vlasnika stanova tj .suvlasnika zgrade.

 

jedino ti možda pomogne zastara, na koju se moraš pozvati na sudu,u smanjenju izdataka i to ako ima potraživanja koja prelaze tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravitelj je vlasnicima dužan podnositi godišnje izvještaje o načinu trošenja pričuve.

 

Ako ne dobijate izvještaje, možete to zatražiti od njega. Moguće je i da dostavlja izvještaj samo predstavniku stanara, pa se treba raspitati i kod njega.

 

Moje je osobno mišljenje da je upravitelj, zbog prirode odnosa vlasnika kao nalogodavca i upravitelja kao nalogoprimca, dužan dati podatke o troškovima na pismeni zahtjev vlasnika i bez obzira na redovni godišnji izvještaj (ali i naplatiti troškove takve usluge).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija