Jump to content

etaža kuće


anonimno

Preporučene objave

Molio bih za pravni savjet.....Punica je odlučila dati supruzi i meni neuređenu etažu obiteljske kuće koju treba potpuno urediti, no ne želi je prepisati na suprugu(jer tko je to vidio prije smrti),no međutim supruga ima dva brata,koji se trenutno slažu, ali u budućnosti se baš i ne moraju slagati!! Mene zanima da li bi se mogao sklopiti nekakav ugovor(između nas i punice) kojim bi se ja i supruga mogli osigurati od neželjenih sukoba sa braćom na pravo vlasništva! Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo treba etažirati kuću, i potom se može sklopiti npr. ugovor o doživotnom uzdržavanju između punice i Vaše žene.

Ili se punica može probati odobrovoljiti da potpiše ugovor o dosmrtnom ili još najbolje kupoprodajni (nema poreza 5%) ali da u tim ugovorima stoji klauzula doživotnog uživanja u nekretnini koju otuđuje kao zalog za njezin miran san:-)

 

Osobno je kupoprodaja najbolje rješenje ali prije etažiranja koje nije jeftino nema ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija