Jump to content

"zeleni ugovori"-Cour internationale de justice


Plemeniti

Preporučene objave

Ajmo experti...

 

Da li tko ima ikakva saznanja o rezultatima tužbi pripadnika gardijskih brigada pred međunarodnim sudom pravde

 

Naime radi se o ugovorenim a neisplačenim iznosima plača pripadnika Gardijskih postrojbi u visini tri i pol prosječne plače u privredi RH,ugovori su potpisani i ovjereni od strane MORHA ali nikada nisu ispoštovani.Domači sudovi zauzeli su stav da je Uredba predsjednika RH "jača" od Ugovora o službi u oružanim snagama te isti stavlja van snage bez aneksa ugovora

 

Zanima me vaše mišljenje:

 

Da li uredba jednog čovjeka pa makar bio on i predsjednik države može pravno staviti van snage Ugovor sklopljen između dvje strane(ako znamo da je na zapadu ugovor svetinja)te da se "Odredbe ugovora primjenjuju onako kako glase"

 

Pacta sunt servanda(lat.ugovore valja poštivati)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tomo je u pravu.Znam dvojicu iz moje satnije iz 5.brigade koji su nešto oko toga "muvali".Mislim da ih je spasio od plaćanja neki pravnik Ivić iz Vukovara,na koju foru ne znam,ali nisu ništa platili. Koliko se još toga sjećam radi se da navodno vojnici, suci i još netko nema pravo pravo na tu lovu.Oni koji bolje poznaju zakon skužit će o čemu se radi,a vrijeme radnje je bilo 2001 ili 2002 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomo73 je napisao:

ja popušio i došlo mi 32 tisuće kuna sudskih troškova a prijatelju moj šta češ to je tako,sad bi se izvlaćio ali kasno sudio sam se 5 godina i sad sam konačno najebo,a pravnici se čude kao i ja kao i ti a to je naša lijepa država,onima šta su je palili i rušili sve a nama ništa dragi moj

 

Daj mi recite tomo 73 da li ste išli tužbom samo pred domačim sudovima ili i pred međunarodnim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

skupo je ali i tražena svota je velika.

nisi iskoristio sve mogučnosti.

koliko vidim iz navedenog nisi uložio prigovor na novu prvostupanjsku presudu.

odustajanje znači siguran gubitak.

možda Vrhovni sud ili Ustavni sud imaju drugačije stajalište od Općinskih sudova.

možda i priznaju Ugovor ako je vjerodostojan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

skupo je ali i tražena svota je velika.

nisi iskoristio sve mogučnosti.

koliko vidim iz navedenog nisi uložio prigovor na novu prvostupanjsku presudu.

odustajanje znači siguran gubitak.

možda Vrhovni sud ili Ustavni sud imaju drugačije stajalište od Općinskih sudova.

možda i priznaju Ugovor ako je vjerodostojan

 

Nažalost stigle su presude i Vrhovnog i Ustavnog suda koje su negativne te su i oni zauzeli stav da je odluka "predsjednika" jača od Važečeg ugovora a samim tim je i okončan postupak pred tjelim domače sudbene vlasti te je izvjestan broj tužbi završio u Strazburu.Sad čekamo informacije te me zanim da li je tko dobio presudu od međunarodnog suda pravde,pozitivnu ili negativnu.

 

Več po pravomočnosti županijskog suda došlo je i do određenih troškova koje branitelji moraju sami namiriti a svota se kreče u zavisnosti od traženog iznosa od 5.000,00-50.000,00 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Europskom sudu za ljudska prava mozete traziti pravnu pomoc

u cijelosti ili djelomicnu, kao sto stoji u obrazlozenju "kada predlagatelj ne raspolaze dovoljnim finacijskim sredstvima"... (citat na dnu posta).

Bilo bi uputno provjeriti iz sudske prakse E.suda u Strasbourgu sto biste mogli upotrijebiti u obrani vasih prava ( a sto je rjesavano u slucajevima koje su pojedinci pokretali protiv nekih drugih drzava). Naime, sigurno da to nece biti prevedeno na stranicama Vrhovnog suda u HR.

 

 

 

Citat:

En vertu du règlement de la Cour, une assistance judiciaire peut être accordée au requérant à condition que l'octroi de cette assistance soit nécessaire à la bonne conduite de l'affaire devant la chambre et que le requérant ne dispose pas de moyens financiers suffisants pour faire face à tout ou partie des frais qu'il est amené à exposer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probaj sa nekom žalbom,teško materijalno stanje,bolest u obitelji...Raspitaj se kad je zastara,možeš biti otsutan od kuće dok ne zastupi zastara.Vidi dali možeš zamjeniti za društveno korisni rad.Posavjetuj se sa nekim ako znaš nekoga na tome sudu.Pitaj portira ako ne znaš nikoga.Možda imaš nekog rođaka,kuma,poznanika koji tamo radi.Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače zastara nastupa nakon 5 godina od pravomočnosti rješenja tako ako ima malo volje može se to i razvuči...

 

Mislim da se dalo dogovoriti i sa Državnim odvjetništvom plačanje u ratama....

 

A jesu nam pomogli: očete odma i sve ili na 12 rata....

 

to nam baš punoooo znači,,,,,(ako znamo da večina branitelja nema ni za kruh (kavu) a ima toliko kredita koliko i mirovina iznosi (ako je i dosta)te masu ostalih nerješenih problema-barem koliko ih ja poznajem a poznajem ih jaaako puno koji su u takvoj (nezavidnoj)situaciji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

ljudi gdje da se javim da tužimo državu zbog zelenih ugovora meni moj nikad nisu ni vratili..bem im krv...,čak me i za invalidnost odbili.pa čekam na upravnom dok gledam da niti se mogu zaposliti niti imam djeci šta dati,pisao ministrici,pisao predsjedniku upravnog suda ,pisao bogoviću...ništa dragi moji nisu mi ni odgovorili da mi nemogu pomoći...IGNORIRAJU.prave od mene lopova govoreći i podržavajući priče o falš bolesnicima ..PTSP.neka postroje brigade i mi ćemo sami izbaciti iz stroja one koji nisu bili nigdje zar je to tako teško...odmah će imati odgovore na sva pitanja koliko branitelja,koliko ranjenih u borbi a koliko u prometnoj nezgodi itd..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima na forumu! Prvi ugovor za GB potpisao sam 1995. god., ali pošto sam u to vrijeme još bio zaposlen u poduzeću, datum potpisivanja ugovora je prefarban korektorom, te je upisan tamo negdje 2. 1996., nakon što sam dao otkaz u poduzeću. E sad mene zanima da li bih možda na temelju tog ugovora mogao pokrenuti nekakvu tužbu pošto je u tom ugovoru još uvijek bilo navedeno, između ostalog, pravo na dodjelu stana, plaća u visini 3 prosječna osobna dohotka itd.? Postoje navodno neki rokovi i datumi do kad su vrijedili ti prvi ugovori, a mene muči dal' bi i ovaj moj uopće vrijedio zbog navedene promjene datuma? :-D:-D:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Tema je ponovo aktualna,zaniman nas kako će proći pred međunarodnim sudom.Ako oni uspiju i ja odmah krećem ostvariti svoja prava a vjerujem da će tako i drugi postupiti.možda bi bilo bolje da nas je što više,sam pojedinac ne može ovo prevladati.vidjeli ste što je čovjek napisao-da je još on njima dužan 32000 platiti,a borio se za tu istu zemlju i njihove fotelje u kojima danas sjede?

Pa ja Vas lijepo pitam,tko je ovdje lud?

Mi ili oni?

Primjer:što bi bilo kad bi američki veteran ili britanski dobio takvu neku stvar na kućnu adresu u kojoj piše da je on nešto dužan državi zato što se borio za svoju zemlju?

Ako netko zna,molim odgovor.Ja znam što bi bilo.

Poznajem neke od njih-samo ću prenijeti kako je to izgledalo:

Pitao sam frenda iz Philadelphije ovako:Što bi bilo kad ti jedan mjesec ne bi dobio svoju mirovinu ili dobio od države da si joj dužan i da ti se poništavaju sva prava kao veteranu(kao bivšem vojniku-opaska! oni isto potpisuju ugovore)i da moraš sve to vratiti?

Čovjek me začuđeno pogledao kao da sam sišao s uma i rekao:

what you mean?how? ponovio sam pitanje više puta.i onda:

odmah bi krenuli na Bijelu kuću moji prijatelji veterani i ja među njima ponovo se boriti za svoja prava!!

bilo je još nekih dodatnih detalja,koji upućuju na mogućnost nasilja po potrebi,ali je bio vidno ogorčen i uzrujan.toliko od mene.nadam se da sam dobro objasnio.

vjerujem da se i drugi tako osjećaju,a i meni smeta to njihovo IGNORIRANJE.

Još uvijek smo ljudi i hoćemo da se tako odnose prema nama!

Ako je tako,hoćemo da ispoštuju i ugovor prema nama i ostala prava.Tko nas onda koči u tome?

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šta se tiče toga da nam se treba ispoštivati naša prava tu si potpuno u pravu, i sam sam potpisnik toga famoznog ugovora, 05.06. 1991.g. samo me je lagano strah da je "prošla baba sa kolačima".mogao bih svašta napisati na tu temu o svojim mišljenjima i osječajima ali mislim da bi me zauvijek izbacili sa foruma ako razumijete šta je pjesnik time mislio reči. :zao: ...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija