Jump to content

ovrha i blokada tekućeg računa


sishchanka

Preporučene objave

molim hitno pomoć !!

do 2003. godine sam bila formalno vlasnik obrta a bivši suprug vodio poslovanje....

u zadnjih nekoliko godina mi se plijeni 1/3 plaće po osnovi duga za robu iz vremena poslovanja obrta :tikvan:

od petka su mi blokirana sredstva na tekućem računu....

u banci su mi rekli da se radi o ovrsi poduzeća za odvoz otpada...

iz te tvtke je 2005.godine došao prijedlog za ovrhu na moju plaću, ali su obavješteni da mi se na plaći već vrši ovrha ....

sljedeći dokument koji imam od njih je rješenje iz veljače 2008. godine u kojem stoji da se ovrha obustavlja...(navodno se to odnosi na ovrhu nad nekretninama kojih nemam)

nikakve druge ovrhe niti obavijesti nisam primila....

predpostavljam da su ih slali na bivšu adresu - novu sam uredno prijavila...

na novu sam dobila jedino obavijest o obustavi ovrhe....

koliko znam radi se o glavnici od 640,00 kn, a za sudske troškove još ne znam iznos (vjerovatno između 1000,00 i 2000,00 kn.....

 

zanima me da li mi se imaju pravo plijeniti sredstva na tekućem računu iako mi se već plijeni 1/3 i po kojm zakonu...??

da li postoji neki minimum koji mi se treba ostaviti za podmirenje osnovnih životnih potreba...??

gdje mogu provjeriti tko je primio sva prethodna rješenja o ovrhama i da li su u opće poslana....??

da li je sud dužan me obavijestiti o tome da će mi blokirati tekući račun...??

:-?:-?:-?:-?:misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao ovršenik imate pravo uvida u sudski spis u kojem se provodi ovrha.

 

Tu možete vidjeti tko je primao pismena. Inače tijekom postupka pred sudom, ako mijenjate adresu, oavezni ste novu dati sudu (dakle ne samo policiji).

 

Pljenidba računa se može vršiti, ali sudovi ne razlikuju štedni ulog i tekući račun, a bome ni banke to ne razlikuju u ovrsi.

 

To što je ovrhsa obustavljena na nekretninama, ne znači da je kompletno obustavljena uopće, već samo na tom sredstvu.

 

Sve je uređeno Ovršnim zakonom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija