Jump to content

ogorceni otac


otac

Preporučene objave

Nikad nisam bio u braku i do sada sam se relativno dobro dogovarao za sastanke s djetetom. Majka se nije znala javljati po tri mjeseca i ja sam se brinuo za njega od liječnika na dalje. Sada je krenuo u školu i majka mi brani redovite kontakte. U rješenju centra za socijalni rad stoji da ga imam pravo viđati svakodnevno po 5 sati, svakog drugog vikenda od petka do ponedjeljka i mjesec dana ljeti, čak smo i zimske definirali. Majka je to potpisala i sada se toga ne drži premda vrlo blizo živimo i sve se može lijepo organizirati. Trebam pravni savijet pogotovo zato što nikada nismo bili u braku, ja sam priznao sina a ona je potpisala dogovor u centru za socijalni rad. Sada majka želi da se to mijenja a ja ne želim da mi se ukinu prava koje smo dogovorili. Da li da tražim skrb ili poštivanje sporazuma i od kada to prelazi u nadležnost suda ?

hvala unaprijed ;-) svima ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira sto niste vjencani, vi imate obavezu i pravo skrbiti o vasem djetetu.

 

Zajednicka skrb se odnosi na to da je dijete odredjeni dio dana kod majke i odredjeni dio dana kod oca , ali za to roditelji moraju stanovati u blizini, u istoj ulici ili susjedstvu kako bi dijete imalo kontinuitet u socijalnim druzenjima i opcenito u zivotu.

 

Ako mislite da ste u stanju to omoguciti vasem djetetu, onda trazite, ali sve to morate dobiti od suda, napismeno. tek onda mozete krenuti u ostvarenje ideje.

 

Pozdrav

 

 

 

To znaci da moze spavati kod vas, a otici kod maje kad zeli i obrnuto. tako obicno dijete bude tjedan dana kod majke a tjedan dana kod oca ( nravno za to trebate preporuku djecjeg psihologa iz vasg mjesta ili obliznjeg).

 

Samo za to vam treba suradnja ( izmedju vas i djetetove majke) s vrlo visokim stupnjem tolerancije i uvazavanja, sto je jako tesko, jer ljudi pokusavaju preko djeteta zagorcati zivot onome drugom.Osvecuju sejedan drugome samo da ne bi bilo po volji onoga drugog, a dijete tu najvise trpi i emocionalno strada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo za to vam treba suradnja ( izmedju vas i djetetove majke) s vrlo visokim stupnjem tolerancije i uvazavanja, sto je jako tesko, jer ljudi pokusavaju preko djeteta zagorcati zivot onome drugom.Osvecuju sejedan drugome samo da ne bi bilo po volji onoga drugog, a dijete tu najvise trpi i emocionalno strada

 

NIje istina...ovo je opasno generaliziranje uzroka i motiva nezrelih postupaka i izjednačavanja krivnje , bez uzimanja u obzir određujučih karakteristika pojedinca koji čini - "zagorčavajuće postupke"...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obratite se najprije CZSR, a onda otidjite kod odvjetnika. kako to sve s pravne strane ide, tocno i koje su zavrzlame moguce to ce vam reci prvnik koji se bavi obiteljskim pravom.

Morat cete podnijeti zahtjev za skrbnistvo, a sud ce onda traziti misljenja CZSR, psihologa ili vec nekih dugih ustanova. To ce sve zavisiti o sudu, sto ce on traziti za strucno misljenje i koliko sudac poznaje novi zakon.

U svakom slucaju posavjetujte se s odvjetnikom, objasnite situaciju pa cete vidjete sto ce vam on reci.

 

Znam da je to moguce jer imam u praksi 2 para koji imaju tako rijeseno skrbnistvo, ali radi se o dostra maloj djeci ( 3 i 5 god). No oni stvarno suradjuju maximalno moguce iako svatko ima svoju novu obitelj. Sve je moguce uz dvije normalne osobe.

 

Sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cest slucaj da netko na nesto pristane, a onda se predomisli

 

..takve osobe nazivamo...nestabilne osobe....a kad je sve to povezano s "tzv" osjećajima onda...Emocionalno nestabilne osobe....zar ne....mislim da dijagnoza s takvim nazivom postoji u ICD-10......znači da ne razgovaramo o zrelim i odgovornim osobama ....i to treba naglasiti...

 

 

 

...Sve je moguce uz dvije normalne osobe...

 

istina, ali.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija