Jump to content

Korupcija - pravila for dummy’s


Bobic

Preporučene objave

 

Pravnik ste? Uvjereni ste da možete obraniti firmu u parnicama?

 

Ovo su pravila za Vas. I besplatna su. Što znači da ćete imati još nešto novca za sudske troškove za tužbe koje su protiv Vas odjednom nikle ko micelij poslije kiše otkad ste očito pijani izgovorili riječ “korupcija”.

 

Pravilo prvo:

Korupcija u pravosuđu - to ne postoji! Čim ste pomislili na to, znak je da s Vama nešto nije u redu pa zato hitno otiđite psihiću. Po mogućnosti onom koji zarađuje na sudu kao vještak. Njemu sud obavezno vjeruje a sigurno znate za onog vještaka koji je uvjerio suce Županijskog suda u Koprivnici da o pacijentu baš ništa ne zna ali zna sačiniti pravu dijagnozu. Pa je tako u presudama napisano da tužitelj doista u šest mjeseci na radnom mjestu nije ništa napravio ali prema dijagnozi “da je mogao pogriješiti da je odlučio da radi” i da je ljudski griješiti, odlučili su ga ponovno zaposliti u tvojoj firmi.

Plačeš? U srce te dirnula briga sudaca za tužitelja? Daj prestani, to si već pročitao u više presuda, da bi sada suze lio. Uopće nisi za pravnika. Znam da je milijun kuna od tvoje firme malo za pranje savjesti zbog tako nemilosrdnog otkaza ali uvijek možeš pomoći i sa više od toga.

 

Pravilo drugo:

Ako još niste završili liječenje, nemojte u žalbama spominjati riječ “korupcija”. Na Višem sudu, dok traje liječenje, ne mogu Vas zbog toga ozbiljno shvatiti ali će razumjeti Vaše stanje pa će Vam pokušati pomoći odbijanjem žalbe. Uostalom u Zakonu o parničnom postupku uopće se ne spominje korupcija, pa kako onda očekivati da odlučuju o takvoj žalbi?

Žalili ste se predsjedniku novoosnovanog Županijskog suda? Ma nemojte mi reći. A onda ste dobili odgovor da odugovlačite postupak pisanjem žalbe. Naravno da odugovlačite, čim sudac koji je već sudio na Općinskom sudu mora odbiti žalbu protiv vlastite odluke, sada na Županijskom sudu. Tjerate ga da dva puta odlučuje o istom. Niste normalni!

 

Pravilo treće:

Još uvijek niste shvatili da korupcija ne postoji?

Nemojte sada o tome pisati Državnom odvjetništvu. Nikako. Pa zar najboljim kolegama sudaca? Vrata do vrata. Ma niti slučajno. Samo ćete zbuniti Državne odvjetnike besmislicom tako da dok Vam objašnjavaju zašto odbijaju Vašu kaznenu prijavu zbog gubitka parnice na temelju lažnog iskaza i lažne isprave, Vi ćete čitajući obrazloženje te iste odluke koju imate u rukama shvatiti da u stvari istovremeno odbijaju još jednu kaznenu prijavu. Ovu drugu ste napisali isti dan kada je i Državno odvjetništvo napisalo odluku kojom je odbija i k tome u toj drugoj prijavi niste pisali o krivotvorenju već o prevari iz posve druge parnice, posve drugog grada.

 

Greška u datumu? U sadržaju odluke Državnog odvjetništva? Novo krivotvorenje?

Ne i ne i ne.

Rekao sam da s Vama nešto nije u redu! Idite psihiću. Što još čekate?

 

Pravilo četvrto:

Još uvijek ne razumijete zašto Vas u struci nitko ne shvaća?

Ne, to nećete saznati pisanjem Vrhovnom sudu. Jednostavno, tamo se ne stignu baviti ljudima koji su za psihiće, pa će na Vaš podnesak za izuzećem suca / delegaciju nadležnosti, u kojem objašnjavate da je u presudama sudac krivotvorio iskaze svjedoka, koje ćete svjedoke i iskaze navesti i za koje ćete priložiti sudske zapisnike, a zatim da je izmislio vještačenje, potom osobe radi kojih je dosudio tuđe novce, itd., smireno i ljubazno Vam objasniti da ti “generalni razlozi” nisu razlozi da sumnjate da će taj isti sudac ponovno suditi u istoj parnici i kao Općinski i kao Županijski sudac. U istoj parnici, ne više od jedanput na oba suda. Pa nije valjda toliko korum......., što god već.

Ako Već morate napisati zahtjev za izuzećem / delegacijom nadležnosti, napišite samo naslov. Nikoga nećete nervirati a Vama će biti lakše.

 

Pravilo peto:

Pišete Državnom odvjetništvu u Zagreb? E baš ste za psihića. Možda za nekog iz Zagreba? Preporučam. Sva sreća da su Državni odvjetnici uvijek spremni da Vam pomognu. Neće Vas ometati u započetom liječenju pa će napisati da se “slažu s svim do tada napisanim razlozima” zbog kojih službenici na lokalnom nivou misle da tu nema korupcije.

 

Pravilo šesto:

Pisali ste Državnom sudbenom vijeću?

Moram reći da ste blesavi. Mogli ste s novcem za markice i kuvertu kupiti karton aspirina, jer dok u prvom slučaju još uvijek ne znate da li je tko pročitao Vaš podnesak, u drugom slučaju bilo bi Vam svejedno.

 

Pravilo sedmo:

Pisali ste USKOK-u? Pa niste normalni! Organizirani kriminal u pravosuđu?

A da se organizirate s dva psihića? Jedan za sudstvo a drugi za odvjetništvo?

 

Pravilo osmo

Dok ste čitali zadnji odgovor državnih tijela, shvatili ste da je Vaša firma izgubila još jednu parnicu. Dobili ste presudu Općinskog suda u kojoj piše da je Vaša firma dužnik na temelju tužbe podnesene Sudu isti dan kada je i ta presuda napisana. Naravno da Vam nisu dostavili tužbu zbog tričavih 98.806,51 kn. Ionako ste bez ikakvog razloga pretjerano nervozni pa čemu da još završite u bolnici. Ako još imate barem toliko sreće da Vas na vrijeme prevezu.

 

Ali više nema razloga da se nervirate. Time što ste proučili ovih osam pravila shvatili ste da korupcije nema. Odlično.

 

Naravno, više ne trošite novce za markice i kuverte već ste popili aspirine. Sve odjednom? Odlično.

 

Sve to znači da ste sada izliječeni i da ste postali normalan građanin Republike Hrvatske.

Ali ne i dobar pravnik. Dobri pravnici dobivaju parnice.

Kako? Ne znam, to me nisu učili.

 

Damir Bobić, Bjelovar

 

P.S. To što sada pišem o nepostojanju korupcije u pravosuđu dio je moje terapije, nešto kao domaći zadatak a popodne idem do svog psihića da mu pokažem uradak. Preporučam ga. Supruga mu je sutkinja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A pravni institut žalbe ? Ako krenemo s uvjerenjem da su svi potkupljeni, do VSH, onda dolazimo do teorije urote, zavjere prema određenoj pravnoj ili fizičkoj osobi. Ako pak govorimo o uroti, onda moramo znati protiv koga je ona uperena i s kojim ciljem. I što dobivaju urotnici. Zar doista samo u našoj državi kako god sudovi presudili, u korist bilo čije strane, druga strana vjeruje da je to napravljeno samo zato da se ona uništi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citirajmo slijedeće stavove:

Žalbu napiše tvrtka "B"

Sa vrhovnog suda u jednom aktu dobijete odgovor da je žalbu napisala tvrtka "A", koja je prestala postojati osam mjeseci prije pisanja žalbe.

 

Županijski sud odbija žalbu istovremenoobrazlažući je da ju je napisala tvrtka "A" (ona koje nema). Iznoseći svoj stav ovim daje uputu Općinskom sudu kako dalje da radi.

 

Dakle, time se izbjegava odlučiti o prigovoru promašene pasivne legitimacije i prigovoru zastare (A=B, spor stalno traje) na štetu tvrtke "B".

 

Ovo nije štamparska greška u aktima ovih sudova, jer bi je već ispravili da su to htjeli, s osnova više puta podnesenog zahtjeva za ispravkom.

 

Bobić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostao sam dužan za riječ "citirati". Odluke iz kojih se mobu provjeriti moji navodi o pisanju žalbe po "pokojniku" su rj. Gr1-776/02-2 od 24.09.2002.g. VSRH, rj. Gž-1468/02-2 od 19.12.2002.g. ŽS u Kc, dok u parničnom predmetu OS u Kž. br. P-877/95 do danas nije odlučivano o prigovorima osobe "B".

 

Međutim, od zadnjeg posta nakon 11 godina u Kž. je prvi put objavljena presuda bez pozivanja na mogućnost da je tužitelj za vrijeme šestomjesečnog apsolutnog nerada i bježanja s radnog mjesta, " mogao griješiti" te da ga tuženik zbog toga mora zaposliti. Ostaje mi nada da ukoliko tužitelj po odvjetniku napiše žalbu, da sud na kojem je sada sudac njegov bivši odvjetnik, zatim sudac čije su odluke ukidane (iz vremena prije dolaska V.G. na Županijski sud u Bjelovaru i na čelo udruge sudaca) koje su dijelom opisane u mom ranijem postu, ovaj put neće krivotvoriti iskaze svjedoka, izmišljati nepostojeći medicinski nalaz i mišljenje (MC Tomislav Bardek) i sl.

 

Što se tiče urote i zavjere. Te riječi imaju gotovo mistično značenje. Rađe bih govorio o slučajnostima kao što su rodbinske veze s "vječnom" šeficom lokalne bolnice (određivala je svom rođaku - tužitelju i do šest mjeseci bolovanja umjesto propisano 20 dnevno bolovanje, sada svog rođaka kao specijalist medicine rada pokušava otpremiti u invalidsku radničku mirovinu. Slučajnost je i da tužitelj u zadnjih 11 godina većinom vremena nije imao status nezaposlene osobe jer je više puta brisan iz evidencije HZZZ zbog odbijanja da se zaposli).

Slučajnost je da se ugledne i značajne osobe u malom gradiću između sebe poznaju.

Slučajnost je i da je brat tužitelja bio gradonačelnik Malog gradića.

Slučajnost je da su neki suci iz Malog gradića danas ugledni i reprezentativni suci u RH, koji opet, što je normalno poznaju druge suce (skoro se svi između sebe poznaju).

 

Slučajnost je da DO rješava kazene prijave protiv tužitelja na način da napiše da je krivotvorenje izvršila nepoznata radnica HZZ-a, a po kaznenoj prijavi protiv "nepoznate od svih poznatih", da je sada poznata radnica zaboravila nešto poctrati. Do danas su državni odjetnici zaboravili odgovoriti na jednostavno pitanje iz obje kaznene prijave: "kako to da tužitelj u sudskom postupku može nekažnjeno dobiti presudu u svoju korist, pri tome davši lažan iskaz i osobno predajući sutkinji krivotvorinu na kojem je jedan tekst pisan preko drugog" (zapisnik P-943/01 od 26.10.1991.g. OS u Bj).

 

Slučajnost je da se protiv potpisnika ovog posta ovdje u Bjelovaru vodi i drugi kazneni postupak zbog uvrede osobe koja javno iznosi da su žene već po rođenju za medinsko liječenje, da su nesposobne za školu, da su đubrad itd.. Ovaj drugi put uvreda je počinjena pisanjem žalbe u kojoj branim svoje pravo na mišljenje da "duševno zdrave osobe" ne mogu vršiti nasilje nad ženama. No, o tome sam pisao u drugom postu.

 

Dakle, ne bih pisao o zavjeri i uroti. Samo o slučajnostima. Kao o vicu iz kaznenog prava, gdje Mujo objašnjava sucu da mu se najbolji jaran devet puta spotakao i pao na njegov nož. Ja sam takvo spoticanje gledao sudskim u sporovima, u odlukama i sl., ne devet puta, najmanje trideset puta. Tko to može izbrojati?

 

Bobić, Bjelovar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali normalno je da se u malom mjestu svi poznaju što se kaže "poprek". To se ne može izbjeći. Za razliku od Zagreba gdje nitko nikoga ne poznaje, ali je i dalje uvijek najviše prigovora na rad sudaca toga grada. U Bjelovaru ne valja da se svi poznaju pa po Vama štite leđa jedno drugome (kada uvijek netko nastrada), a u Zagrebu ne valja zato jer se zbog broja predmeta dođe nared jednom godišnje. Kako onda "pošlihtati pravosuđe" da svi budu zadovoljni i ne sumnjaju u objektivnost sudaca. Na primjer da suci iz Bjelovara putuju u Zagreb i obratno? Pa nema ništa loše u tome da se suci međusobno poznaju ako pošteno odlučuju o predmetu. No ako već unaprijed ne vjerujete u objektivnost i onog najvišeg suda vječno ćete biti nezadovoljni i jedini način da si olakšate dušu je komuniciranje na ovaj način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

evo da vas malo razveselim...

nakon 15 mjeseci nezakazanog ročišta pred opčinskim sudom u zg. također vps 1 000 000 kn, dođem ja tamo, pitati što je, i nemogu naci svoju sutkinju.. ???

pitam ja za nju, a oni meni " pa zar vi ne čitate novine ??!!?"

- uhapšena zbog provođenja nepostoječih ovrha (ona i njen suprug odvjetnik !?!)... Dubravka Rovišnjak

toliko o pravosuđu...

mogao bih sada ovdje napisati toliko toga... (momentalno spletom okolnosti imam 6 parnica, i 3 odvjetnika, koji kao i svi drugi u ovoj zemlji, nemaju pojma, nažalost o ničemu...)

uglavnom dok ovo pišem mi je to sve čak i smješno, ali kad sam na sudu onda je nervoza...

mrzim ljudsku glupost !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija