Jump to content

Incognito


senorita

Preporučene objave

Molim kompetentan i strucan savjet za moj problem.

 

Da li Sud može uknjižiti založno pravo kao trajno osiguranje naplate duga poreza koji je jednokratno utvrđen Rješenjem Porezne inspekcije? Što znači ako je on utvrđen 1995 godine, kada je izvršena i uknjižba založnog prava od strane Porezne uprave za taj iznos, a ja kao poduzetnik sam i dalje obavljao djelatnost i uplaćivao ostale porezne obveze.

Da li mi za onaj dug sud može trajno dok imam dugove i druge vrste prema Poreznoj upravi imati uknjižen teret s osnova prvoutvrđenog duga, a koji je nastao kao što sam prije naveo jednokratno temeljem Rješenja Poreznog nadzora?

Napominjem još da se taj dug ne smatra stalnim zaduživanjem s osnova poreza.

 

Molim odgovor po kojem osnovu mogu tražiti od Općinskog suda da mi skinu teret sa nekretnine, pa da onda mogu zatražiti zastaru kod Porezne uprave? Problem je u tome što bi zastara vec bila nastupila da nije uknjizen teret na nekretnini.

 

Unaprijed zahvaljujem na znalackom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

senorita je napisao:

Molim kompetentan i strucan savjet za moj problem.

Da li Sud može uknjižiti založno pravo kao trajno osiguranje naplate duga poreza koji je jednokratno utvrđen Rješenjem Porezne inspekcije? Što znači ako je on utvrđen 1995 godine, kada je izvršena i uknjižba založnog prava od strane Porezne uprave za taj iznos, a ja kao poduzetnik sam i dalje obavljao djelatnost i uplaćivao ostale porezne obveze.

Da li mi za onaj dug sud može trajno dok imam dugove i druge vrste prema Poreznoj upravi imati uknjižen teret s osnova prvoutvrđenog duga, a koji je nastao kao što sam prije naveo jednokratno temeljem Rješenja Poreznog nadzora?

Napominjem još da se taj dug ne smatra stalnim zaduživanjem s osnova poreza.

Molim odgovor po kojem osnovu mogu tražiti od Općinskog suda da mi skinu teret sa nekretnine, pa da onda mogu zatražiti zastaru kod Porezne uprave? Problem je u tome što bi zastara vec bila nastupila da nije uknjizen teret na nekretnini.

Unaprijed zahvaljujem na znalackom odgovoru.

 

Kao 1.zahtjev za skidanje tereta sa nekretnina, odnosno zahtjev za brisovno očitovanje podnosite u Područnom uredu koji vam je kao mjeru osiguranja i zatražio da se napravi založno pravo na vašoj nekretnini. Brisovno očitovanje možete ishoditi samo ukoliko podmirite dug prema Poreznoj upravi, odnosno samo onaj dio za koji se Porezna uprava uknjižila, uvećano za troškove osiguranja koji su vam navedeni u rješenju.

Što se tiče zahtjeva za zastaru, njega možete podnijeti i prije skidanja tereta sa nekretnina, ali će vam u tom slučaju biti otpisan samo iznos kamata za predmetni dug ukoliko se nalazi u zastari. Glavnica vam se ne može otpisati, jer postoji založno pravo i ono je kao mjera osiguranja iz tog razloga i stavljeno (kako ne bi dug zastario).

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija