Jump to content

"Mladi vozač"


kaox

Preporučene objave

"petpetica": "Vi ste znači 2007. godine stekli pravo da upravljate vozilima "B" kategorije bez ograničenja. Nemate još 24 godine. Kad je novi ZSPC stupio na snagu 17.06.2008. godine, vi ste tada imali pravo upravljanja svim vozilima "B" kategorije. To je od 17.06.2008. godine zabranjeno, međutim novi ZSPC nema retroaktivno djelovanje i ne može ukinuti vaše stečeno pravo".

 

citat je iz jedne druge rasprave, ali sadržaj je primjenjiv za moje pitanje.

 

Prvu vozačku sam "dobio" sa 14 godina za moped, a sa 18 godina sam "dobio" vozačku za "b" kategoriju. Danas imam 22godine, i prema zakonu spadam u kategoriju "mladi vozač".

Zanima me retroaktivna snaga ZSPCa: ako ju nema kako to objasnit djelatniku MUP-a koji bi rado pisao kaznu od 1000kn jer vozim auto čija snaga motora prelazi 75kw ili još dodatno kaznu od 500kn ako vozim po maksimalnim ograničenjima brzine koja vrijede za "vozače", a ne po onim za "mlade vozače" (130/110/90 : 120/100/80)

kako reagirat kasnije na sudu ako vas djelatnik MUP-a kazni zbog navedenih prekršaja?

ako pak zakon ima retroaktivnu moć, kako je to moguće?

i manje bitno, dal itko zna u kojoj je fazi ustavna tužba koju je navodno podigao SDP, protiv tog zakon (http://www.legalis.hr/modules/news/article.php?storyid=2481)

 

unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isprike na otvaranju već postojeće teme (nisam koristio search prije otvaranja teme), al odgovori u linkanoj temi su jako...skromni i različiti, a sigurnih 1000kn kazne (+500 za brzinu)za svaki susret sa "čarobnom lizaljkom" zaslužuju malo više od odgovora.

 

 

petpetica: sud olako potvrđuje policijske prekršajne naloge

 

što to točno znači olako? Beskonačno mnogo žalbi ili beskonačno mnogo kazni za platit?

 

petpetica: , ali kod nas je problem što su policijski službenici nedovoljno educirani po prekršajnom pravu

 

dal se mogu obratit nekom u MUP-u da poradi na edukaciji svojih službenika?

 

petpetica: Za ove slučajeve opet zagovaram posjet u državno odvjetništvo radi zaštite zakonitosti.

 

Ovo mi je nepoznata metoda, pa bi cijenio dodatno objašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija