Jump to content

Priveden radi opuška!Hitno


anonimno

Preporučene objave

Evo sinoć tj. danas sam priveden radi posjedovanja opuška marihuane procjenjene na masu od 0.5 grama.

Potpisao sam potvrdu o oduzimanju predmeta.

Napunio sam nedavno 18 godina,nikad kažnjavan niti priveden.

Zanima me što me čeka,koliku bi novčanu kaznu mogao,dali prijavu ili što već mogu osobno pokupiti negdje tj. da to ne dođe na moju adresu.

Sve u svemu zanima me kako postupak teće dalje i što će biti sa dosjeom,nekažnajavanju dali ima nekakve veze što sam tek mladji punoljetnik,dali će se brisati...

Zahvaljujem unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

idu dvije prijave, jedna prekršajnom sudu, druga kaznena ODO-u za mladež

u oba slučaja se gledaju godine i imaju utjecaja na konačnu odluku..

u kaznenom:

ODO može odbaciti prijavu na više načina...primjenom čl.28.KZ kao beznačajno djelo ili nakon defektološke obrade i prikupljanja podataka o tvojim karakteristikama, privatnom i obiteljskom životu (kada su u sve uključeni i roditelji), pa se prijava odbaci iz razloga navedenih u ZSM-u.

Postoji mogućnost i da nakon takve obrade dobiješ kakvu obvezu da ju ispuniš, pa kada to učiniš, opet se prijava odbacuje..

Postoji mogućnost i da se pokrene kazneni postupak i u njemu na tebe primjeni maloljetničko pravo...

Ima tu raznih mogućnosti, a koja će u tvom slučaju biti i primjenjena ovisi kako o ODO-u koji će prijavu dobiti u rad, tako i najviše o tebi i podacima koje će se prikupiti..

Zato ne bih govorila o kaznama i njihovom brisanju jer spadaš u grupu mlađih punoljetnika, a i k.d. je takvo da se drugačije postupa kada ga počine upravo mladi kao ti..

bude li primjena maloljetničkog, o svemu će saznati roditelji, jer će se i s njima obavljati razgovor od strane defektologa ODO-a ili CZSS..ne možeš sakriti događaj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....opuška marihuane procjenjene na masu od 0.5 grama.

 

kažeš opušak, a onda 0,5 g..

razlika je da li je to samo opušak, ostaci popušenog jointa, da li čistog ili mješavine sa duhanom, a osim toga u samom startu se u pravilu, važe i u potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta piše bruto težina, (ovih 0,5 bi trebalo biti to) da bi se kasnije, nakon obavljenog vještačenja dobila netto težina, koja je uvijek manja...

tako da ti ostaje čekati što će odlučiti ODO

(a odbačaj u samom startu nije nemoguć...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o "polupopušenom" jointu koji je u potvrdi posian kao "opušak" čija je dakle očito sveukupna težina 0.5 g,u njemu je bila marihuana pomješana s duhanom i naravno filter što bi dalo zaključiti da je količina marihuane u njemu nekih 0.2 g po mojoj procjeni a što će oni procjeniti sami ću vidjeti.

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo mene ponovno.

U međuvremenu je došlo još jedna potvrda o oduzimanju predmeta sa prekršajnog ali ne i poziv.

Dok je došao poziv u državno odvjetništvo "U svezi kaznenog predmeta u radu ovog državnog odvjetništva pozivate se da neizostavno pristupite..."

te je došao poziv czss-a na očevo ime.

Dali to znači da će se primjeniti maloljetničko pravo pošto je došao poziv iz czss-a na očevo ime a ne na moje u kojemu se nejga poziva da dođe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roditelja se poziva kako bi se kroz razgovor s njim prikupili podaci o obitelji, vama, školi/faksu i sl. i sačinila anamneza u kojoj se daje i mišljenje/prijedlog što dalje..

i da, to se radi u svakom slučaju kada je prijavljena osoba od 14-21 godinu...

primjenjuje se maloljetničko pravo..

ovo mišljenje nije ODO-u obvezujuće, ali ako je sve u anamnezi ok, njima je lakše donijeti odluku...pa se pogledaju ti podaci, pa uzme u obzir samo kaz. djelo i prijava se rješava..

 

bude li kakav poziv sa prekršajnog suda, nemojte im zaboraviti reći da je podnesena i kaznena prijava i u kojoj se fazi nalazi..to vam može biti od koristi...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Stvar se dodatno zakomlicirala kad sam tog dana otišao u ODO odjednom mi je spomenuto da se mene optužuje i za kaz. djelo iz čl. 173 st. 6 KZ-a radi davanja opojnih sredstava na konumaciju maloljetnoj osobi,koja je mene na policiji optužila da sam mu ja dao na konzumaciju(našli smo se u zajednčkom društvu i nas dvojica smo privedeni),međutim on je između ostaloga rekao i razne stvari kao da smo mi prijatelji...

Situacija u kojoj sam se našao je neugodna i imam predosjećaj da ću biti kažnjen za djelo koje ja uistinu nisam počinio(nasuprot on je meni dao na konzumaciju,a sve i da sam htio nisam mu mogao dati na konzumaciju jer navedeni joint de facto nije moj!)

Civilni policajci koji su nas priveli i jesu nas priveli kada je on meni davao joint,ali kakav je naš sustav nebi me uopće čudilo da se na sudu izjasne drukčije!

Dobio sam poziv za županijski sud i neznam što dalje?(Odvjetnik?....)

Ne želim odgovarati za djelo koje nisam počinio i samo želim pravdu,molim za pomoć!

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poziv sa županijskog suda upućuje da je podnesen istražni zahtjev i da DO traži provođenje istrage...

a to je inaće redovan postupak jer je zapriječena kazna za čl.173. st.6. u vezi st.5. KZ od 1 do 10 godina..

ti ćeš dati obranu, ovaj bi se mlt. prijatelj trebao ispitati u svojstvu svjedoka...i sve je na njemu koliko će biti fer i korektan prema tebi i koliko će mu značiti upozorenje da je dužan govoriti istinu jer u suprotnom čini kazneno djelo..

ispada da je ustvari on tebi dao joint na konzumiranje..pa bi takvim iskazom sebe teretio za to kazneno djelo... hoće li on to napraviti? ne znam, ti bi trebao znati o kakvoj osobi se radi i na što je sve spremna...

ako ostane kod svoje priče da je droga tvoja, tebi ostaju dva kaznena djela..posjedovanje i davanje drugome... a to nije baš jednostavna situacija..

nešto si spomenuo i da ste bili u zajedničkom društvu...da li je bilo tu još ljudi koji su vidjeli tko je kome i što dao? da li se vas dvojica poznajete, koliko dugo, u kakvim ste odnosima? ima li koga još da potkrijepi tvoju obranu? zašto bi taj malac u policiji to baš tebi "uvalio"?

moj savjet je, ako se doista radi o pozivu istražnog suca radi tvoga ispitivanja za ova dva kaznena djela, da si svakako uzmeš odvjetnika koji bi trebao odraditi posao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ukoliko to ne uspije?

 

onda ono sto ti je odgovorila moderatorica... samo, ako pokusas razgovarati s njim prije sudjenja/istrage, dobro pazi sto radis. ti od njega mozes traziti jedino da kaze istinu, i to vrlo obazrivo... nemoj slucajno da bi mu nesto prijetio ili bilo sto slicno jer bi to moglo biti trece djelo ili jos i pritvorski osnov (zbog utjecaja na svjedoke).

a ovi policajci koje spominjes, ne vidim neki razlog zbog kojeg bi prikrili cinjenicu da je ovaj tebi davao joint ako su to vidjeli... pa ako su doista vidjeli, bilo bi dobro da to i potvrde pred sudom.

ali jos jednom: mislim da je vrijeme za odvjetnika, djelo je ozbiljno, predvidjena kazna visoka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam prije spomenuo da se ne poznajemo i da nemam pojma iz kojih razloga me tereti.

Ima ljudi koji mogu potvrditi da ja njemu nisam ništa davao na konzumaciju!

A između ostaloga došao je poziv za prekršajni sud u čijem izvješću lijepo piše da je u trenutku kada su civilni policajci bili tamo on konzumirao joint te ga dao meni te su nas oni tada priveli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija