Jump to content

skrivljeno ponašanje


dubrovnik

Preporučene objave

Ovo je malo poseban slućaj,.. Općinski sud donosi presudu po ugovoru o kupoprodaji koji je ovjeren po punomoći u ime mrtve osobe. U postupku sama tužiteljica navodi kad je osoba umrla. Uz navedeno nije potpisan od još jedne suvlasnice Odvjetnik žaleći se ne spominje tu činjenicu. Županijski sud potvrđuje presudu, a vrhovni odbija reviziju zbog vrjednosti spora. Čije je ovo skrivljeno ponašanje?

 

1. tuženih

2. suda

3. odvjetnika koji je zastupao tužene

 

I najbitnje pitanje je kako izaći iz navedene situacije

 

Već smo tužili na ništavost ugovora i prvostupanjski sud je odbio tužbu sa obrazloženjem da nismo obuhvatili sve stranke u postupku. Tužili smo samo kupca i osobu koja je potpisala ugovor, s obzirom da je on taj ugovor napravio bez suglasnosti ikoga od osoba u ćije je ime potpisao. Sud tvrdi da smo prikazali vlasnički list za pogrešnu česticu iako je u vrijeme sklapanja tog ugovora postojala samo navedena čestica, a parcelacijski elaborati su ćekali na provođenje u katastru još 3 godine, da bi nakon toga bili dostavljeni zemljišniku na daljnje provođenje.

 

Molimneki pametan savjet što dalje učiniti,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno znalaca, a nijedan pametan odgovor. Meni se čini da su slučajevi kao ovaj moj najvažniji razlog zašto nećemo biti lako primljeni u Europsku uniju. Stari dobri balkan je nepromjenjiv. U većini balkanskih država događaju se slićne situacije. Kao sto moj dragi prijatelj koji je bio branitelj i heroj domovinskog rata rekao prije par dana: "Nisam se ja borio za ovakvu državu". Vjerujte, isto misli 90% naših branitelja. Ustav je prazno slovo na papiru. Donesena je gomila drugih zakona i propisa kako bi se isti izigrao. Pravo vlasništva ne postoji ovdje. Katastarske čestice mjenjaju površine, cjepaju se i mjenjaju posjednika bez znanja vlasnika ili dotad upisanih posjednika. Doživio sam da je trebalo 22 godine da se rješenje o nasljeđivanju spusti u ZK odjel. Drugo je postalo pravomočno dan nakon zaprimanja u ZK odjelu. Naravno ne treba ni sumnjati da datum pravomočnosti nije isti kao na originalu koji imam doma. Rješenja po zk predmetima za takve slučajeve kao i ostale još mutnije slučajeve se redovito ne šalju strankama u postupku. Od cjelokupne obiteljske imovine u 70% slučajeva sam naletio na problem kad sam pokusao raščićavati stanje. Ili se promjenila površina(uvjek se smanji), ili je netko proširio hotel preko čestica, ili su neki nepoznati ljudi upisani u posjed. Dragi moji odvjetnici, suci i ekipa iz saborskih klupa, trebalo bi Vas bit sram što ste napravili od države za koju je toliko mladih ljudi dalo živote. Iz ovoga se može zakljućiti da je komunizam bio poštenije društveno uređenje. Nisu zavaravali stanovništvo ustavom koji jamći pravo vlasništva, a koji se ne primjenjuje ili tumaći na razne nebulozne načine od strane "stručnjaka", ovisno o tome koju maglu žele taj dan prodati. Siguran sam da se one malobrojne poštene i stručne osobe neće uvrijediti na moj tekst koji je dobronamjeran, ali i istinit.

 

p.s. U ovom tekstu sam naveo samo manji dio problema na koje sam naletio prilikom pokušaja sređivanja zemljišnih knjiga. Posao neću moći završiti u idućih 5 godina. Sve više razmišljam o tome da sve prodam i odselim u neku civiliziranu državu. Nije čudo što smo u "banani". Ovakvim ponašanjem smo otjerali sve ozbiljne strane investitore osim banaka, koje imaju enormno visoke profite u odnosu na situaciju u većini drugih država. Mojoj djeci nikad neću savjetovati da kupe bilo koju nekretninu u Hrvatskoj jer ne mogu biti sigurni da vremenom neće preći u ruke nekoga tko je nije platio, ali je platio mnogo manji iznos pravoj osobi u pravo vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija