Jump to content

ovrha- molim pomoć !!


senorita

Preporučene objave

Štovani! Molim hitni odgovor! Danas sam primila prijedlog za ovrhu na 36 000 kuna. Ne piše ništa o pravnom lijeku pa Vas molim da mi odgovorite što mi je činiti.

11.7.1997. kupila sam auto na lizin u Glumina lizing firmi. Sada sam dobila od Glumina banke d.d. u stečaju tu ovrhu za 36 000 kuna. Nemam nikakve uplatnice jer sam se preselila, ali znam da smo im sve platili. Molim odgovor! Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika njemu i uputiti zalbu u kojoj osporavate potraživanje i to u roku od 8 dana

ako je prijedlog od sud isti je postupak i prema sudu.

uputit će ovrhovoditelja da svoja potraživanja traži parnicom na sudu.

ako je nastupila zastara potraživanja obavezno se pozovite na nju zato što sud nepazi na zastaru potraživanja .

na zastaru potraživanja se pozovite i u žalbi na rješenje na ovrhu .

zastara je 5 godina od svake rate kredita.

a mislim da bi najbolje bilo angažirati odmah odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, cifra nije mala, mogućnosti je puno, pa je nabolje do odvjetnika.

 

Ako se prijelog za ovrhu, odnosno rješenje o ovrsi temelji na ovršnoj ispravi (presudi, javnobilježničkom aktu itd...), onda se temeljem Vaše žalbe neće ovrhovoditelj uputiti da podnese tužbu u roku 15 dana, nego Vi (što znači da Vi trebate dokazati da ste platili).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od roka za zadnju uplatu teče zastara za istu i to tri godine ako je vjerovnik nije pokušao naplatiti rate tj.slao opomene

ako je vjerobnik pokušao naplatiti potraživanje(slao opomene)tada je zastarni rok 5 godina (apsolutni rok zastare)

 

čini mi se da je kod vas nastupilia i zastara potraživanja(više od 5.godina)

na zastaru potraživanja morate se pozvati zato što sud na zastaru nepazi po službenoj dužnosti.

 

uz navođenje zastare navedite i da st auto otplatili.

ako možete doči do nekih uplatnica značajno bi vam pomoglo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dobio sam rješenje ,pravomoćno gdje susjed mora u roku od 8 dana platiti troškove suda 2000 kn te isto tako među vratiti u prvobitno stanje.Prošlo je 12 dana on ne reagira.On prima radničku mirovinu neznam koji iznos te supruga poljoprivrednu.Uz to imaju mnogo imovine.Zanima me koji iznos mirovine mu nemogu uzeti ovrhom,i na koji nači mogu dobiti zemlju nazad.Branitelja nisam imao branio sam se sam.Molim savjet što mi je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija