Jump to content

Namješten natječaj - PITANJE PRAVNOG LIJEKA


anonimno

Preporučene objave

Ukratko...

Prijavila sam se na natječaj za otvoreno radno mjesto i ispunjavam sve navedene uvjete natječaja.

Odluka oformljenog povjerenstva je da ja nemogu

pristupiti testiranju, s obrazloženjem da neispunjavam uvjete natječaja. Budući da se ne slažem s tom njihovom odlukom (jer naravo iz pouzdanih izvora znam da imaju nekoga) tražila sad dekana tog fakulteta na uvid životopise ostalih osoba koje su pozvane na testiranje. On mi je obrazložio da ja nemam pravo na takav uvid, a u inspekciji rada pravnik mi je rekao da imam pravo na uvid.

:-?

Dakle, pitanje je slijedeće? Tko je tu upravu i kakva je moja mogućnost upotrebe pravnih lijekova?

Osim naravno inspekcije rada i ministarstva, čime ću se naravo i poslužiti!

Molim pravnu pomoć hitno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne radi o izboru znanstveno, nastavno ili suradnicko zvanje, primjenjuju se samo odredbe zakona o radu i podzakonskih propisa, tocnije Pravilnika ustroju radnih mjesta (ili slicnoga). Ako ispunjavate sve uvjete koji su njima propisani, ne vidim razloga da vam se ne odobri uvid u natjecajnu dokumentaciju. Pa cak i da ne ispunjavate uvjete, mozete izvrsiti uvid.

 

Doduse, ako imate jednako ispunjene uvjete za radno mjesto kao i drugi kandidat, opet ostaje na dekanu da odluci kojeg ce od vas primiti. Sve naravno pod uvjetom da se ne radi o nastimavanju radnog mjesta za nekoga tko ne ispunjava uvjete.

 

Ministar Primorac ce biti presretan ako mu se obratite, a dekan ce naprosto procvjetati nakon toga... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Zakona o plaćama u javnim službama i Uredbe o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u javnim službama, proizlazi da je to radno mjesto više stručne spreme.

 

Koju vi stručnu spremu imate?

Zašto vam tvrde da ne ispunjavate uvjete?

Pravo na uvid u dokumentaciju ostalih kandidata imate i ne vidim zašto bi to bila tajna :-o

Samo se vi borite do kraja ako smatrate da ispunjavate uvjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam višu stručnu spremu, upravi pravnik. Imam i potrebno radno iskustvo koje su naveli u natječaju, i poznavanje rada na kompjuteru, ali... to nije dovoljno. Da su me pozvali na testiranje, bila bi im velika smetnja. Ovako je najbolje, ne pozvati me i nedati mi priliku.

A uvid u natječajnu dokumentaciju mi nisu dali što je apsolutno van svake pameti, ali dobro morat će to dozvoliti inspekciji rada.

Ali tu nije kraj... Morat će dokazati da je osoba koja će biti tamo zaposlena kvalificiranija od mene!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da ste svjesni da oni mogu taj natječaj poništiti i ne izabrati nikoga

to je činjenica

Pretpostavljam (iz prakse) da će se to i dogoditi. Budući da vi imate sve uvjete, krenut ćete na njih (opravdano) svim sredstvima i onda im neće preostati drugo nego da natječaj ponište.

A vi čekajte da ga onda ponovno raspišu i ponovno se prijavite :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Draga kolegice (iste sam struke) ZABORAVITE taj natječaj koji je oglašen forme radi, jer vidite i sami da Vam ne dopuštaju čak niti uvid u dokumentaciju, na koju imate pravo. Prilikom jednog natječaja, uvidom u dokumentaciju, užasnula me je činjenica da su dvije kanditakinje primljene s prosjekom ocjena - dovoljan(2). Jedna od njih je u svom životopisu navela činjenicu da joj je brat bio hrvatski branitelj. Smiješno ili tužno, ne znam? Savjet: idite dalje, valjda netko može i zna cjeniti Vaše vrline i znanje. Puno sreće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da idem dalje, ali ću ipak ustrajati i boriti se svim pravnim sredstvima protiv te korupcije od koje me boli glava. Zato nam i je u državi stanje takvo kakvo jest, jer od podobnih sposobni nemogu doći na red. Možda sam trebala i ja navesti da mi je bila velika želja biti branitelj ali da nisam imala dovoljno godina ;-). (Neka se branitelji ne uvrijede, ovo je usmjereno na korupciju u zapošljavanju).

:-x:-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Radi se o radnom mjestu za koje se raspisuje natječaj samo ako je to propisano Statutom fakulteta. Prema tome ako nije propisana obveza raspisivanja natječaja ne mora vam se omogućiti pravo na uvid u natječajnu dokumentaciju niti se imate pravo žaliti nekooj višoj instanci osim dekanu.

je napisao:

Ukratko...

Prijavila sam se na natječaj za otvoreno radno mjesto i ispunjavam sve navedene uvjete natječaja.

Odluka oformljenog povjerenstva je da ja nemogu

pristupiti testiranju, s obrazloženjem da neispunjavam uvjete natječaja. Budući da se ne slažem s tom njihovom odlukom (jer naravo iz pouzdanih izvora znam da imaju nekoga) tražila sad dekana tog fakulteta na uvid životopise ostalih osoba koje su pozvane na testiranje. On mi je obrazložio da ja nemam pravo na takav uvid, a u inspekciji rada pravnik mi je rekao da imam pravo na uvid.

:-?

Dakle, pitanje je slijedeće? Tko je tu upravu i kakva je moja mogućnost upotrebe pravnih lijekova?

Osim naravno inspekcije rada i ministarstva, čime ću se naravo i poslužiti!

Molim pravnu pomoć hitno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ne ispunjavate uvjete natječaja jer je u Pravilniku o ustroju radnih mjesta osim VŠS propisano i radno iskustvo... Za nedavanje Pravilnika na uvid nije propisana nikakva prekršajna niti kaznena sankcija pa vam nikakva inspekcija rada ne može tu pomoći. Inače ispekcija vam je dala krivo tumačenje jer na fakultete se ne primjenjuje zakono državnim službenicima i namještenicima kojima je sve regulirano, a na koji su oni sigurno mislili. Zaposlenici na fakultetima su javni službenici, a za njih nema zakon kao i za državne koji bi regulirao natječajni postupak (npr. nema članak za poništenje natječaja, za donošenej rješenja o prijemu, o rasporedu na radno mjesto... Što se tiče branitelja i članova njihove obitelji oni vam imaju prednost zapošljavanja prema zakonu o braniteljima te uz jednake uvjete oni se moraju zaposlti jer inače imaju odličnu pravnu osnovu za dobivanje postupka na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija