Jump to content
Sign in to follow this  
studentzg

Nepodizanje preporučene pošiljke o ovrsi

Preporučene objave

Zanima me odgovor na sljedeći problem , student sam u zagrebu i vlasnik stana u kojem živim je mrtav a na njega glase sve režije (stanarinu plaćam sestri od gazde koja još nije prebacila stan na sebe a živi u Austriji). Neredoviti sam platiša režija te mi je već u nekoliko navrata došla ona roza preporučena pošiljka s povratnicom , prvi put sam išao podići u poštu pa su mi rekli da nemogu ja to podići nego osoba na koju glasi te da se vjerovatno radi u nekoj ovrsi za komunalije. nakon toga su mi opet stizale te roze preporučene pošiljke tj obavijesti i nisam ih podizao pa vas molim da mi kazete dali nakon što se ne podigne pošiljka par puta to padne u zastaru ili ide na sud jer ja bi taj dug platio ali jednostavno neznam koliki je ni za što . i koliko može biti trošak bilježnika. hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

ako je su u pitanju komunalije(komunalni doprinos)

njih plaća vlasnik stana.

ako su u pitanju struja,voda ,ono što vi trošite isto trebate i platiti u protivnom tereti se vlasnik stana.

zar vam u pošti neće reći od koga je pošiljka pa da provjerite o čemu se radi.

nemože se dignuti tužba protiv mrtve osobe pa prema tome možda sve ode u zastaru.

a možda budu teretili nasljednika/e

Podijeli ovu objavu

ovako, radi se o računima za komunalije, toplinara, pričuva , smeće , voda i to , neznam točno koji ali pretpostavljam da se radi o manjem računu i već mi 3 4 mj dolaze te roze obavijesti u preporučenoj pošiljci s povratnicom a osoba na koju glase računi je mrtva a vlasnik stana je u austriji i malo mi je neugodno mu reći za to pa bi sam to riješio ali prvi puta kada sam bio u pošti rekli su mi da donsem dokaz da je vlasnikm mrtav, zanima me dali nakon što nekoliko puta ne preuzmem pošiljku to pada u zastaru ili ide na sud , i dali se moze u pošti pitati od koje firme je ovrha, dali mogu oni dati taj podatak jer ja bi to platio ali neznam o kolikom se računu radi i kojem .i koliko puta oni šalju te obavijsti

Podijeli ovu objavu

Ukoliko je ovrha kako kažete,onda nakon nekoliko dostava, a neznanjem ovrhovoditelja i javnog bilježnika da je osoba mrtva, to rješenje ukoliko se postupi po pravilima o dostavi ZPP-a može postati pravomoćno. Dakle u svakom slučaju vidjeti od kojeg javnog bilježnika dolaze ovrhe, otići do njega, i obavijestiti ga da je osoba sa računa mrtva, u tom slučaju oni obaviještavaju ovrhovoditelja. Tada ovrhovoditelj traži nasljednike,ukoliko mu je isplativo te potražuje od njih dugovanje.

Podijeli ovu objavu

hvala , ali ok koga bi mogao ddoznat koji je bilježnik i dali se ovrha poništava ako sam u međuvremenu podmirio račun ili ga podmirim kada doznam jer radi se o maloj svoti od najviše jednog dva računa koja su mi zaostala slučajno,znači ako nađem bilježnika i platim dali se onda to ponistava ,i kako bi mogao naći o kojem se bilježniku radi , da nazovem komunalnio poduzeće ili , i recite mi dali zbog nepreuzimanja preporučene posiljke to moze otići na sud . ja mislim da se radi o iznosu do cca 300 kuna .

Podijeli ovu objavu

Ovrha se neće sama od sebe poništiti, pa ako je pokrenuta ovrha tu je i jav.bilj.trošak, vjerovatno 170,80 kn ako je mali dug, te trosak odvjetnika ukoliko on zastupa ovrhovoditelja, dakle jos nekih 305 kn, sto ce oni traziti + racun koji je dospio na naplatu a nije podmiren.U konkretnom slučaju, ovrhovooditelj bi trebao povući prijedlog za ovrhu, ne potraživati trošak,(malo etičkog kodeksa i sl..) dok jav.bilj sumnjam da će odustati od svog.naravno ukoliko platite račun.

Podijeli ovu objavu

znači mogu otići u poštu i pitati za pošiljatelja, jel mora to platiti osoba na koju glasi stan a koja je mrtva ili mogu uplatiit ja i da sve bude ok. nebi htio gazdu u austriji gnjaviti

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this