Jump to content

Godišnji odmor


anonimno

Preporučene objave

Molio bi jedan pravni savjet.

Ja sam znanstveni novak i radim vec dvije i pol godine. U ovoj godini sam odsluzio civilni rok u trajanju od osam mjeseci. Radio sam prva dva mjeseca i zadnja dva u godini. Tijekom mog boravka u civilnoj službi moja sva moja prava su mirovala kod mog poslodavca te sam po povratku potpisao novi ugovor. S obzirom da nisam u komadu radio 6 mjeseci nisam ni dobio godisnji odmor, međutim... U zakonu o godišnjem odmoru postoji članak koji spominje pravo na parcijalni dio godišnjeg odmora ukoliko nisam radio šest mjeseci u tekučoj godini. Također i u jednom članku prije spominje se da služenje vojnog roka se ne tretira kao prekid u radnom odnosu. Pravnica mog poslodavca apsolutno negira bilo kakvu mogućnost gore spomenutog. Mene zanima dali je to istina ili ja zaista mogu po zakonu dobiti nekoliko dana godišnjeg odmora. Naime meni je pomalo glupo da sam ja radio puna četiri mjeseca u ovoj godini a zaista nemam pravo niti na jedan dan godišnjeg odmora. Da li je možda i zbog toga što sam ja imao pravo na godišnji odmor u toku civilne službe. Međutim meni se ipak čoni da je to kao drugi poslodavac. Jako bi bio zahvalan ako bi mi itko mogao dati sigurnu potvrdu bilo pozitivnog ili negativnog odgovora na moj problem. Unaprijed zahvaljujem.

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

PREMA ČLANKU 42 ZAKONA O RADU IZ 1999. UPOSLENIK KOJI SE PRVI PUT UPOSLI ILI KOJI IMA PREKID RADA IZMEĐU 2 RADNA ODNOSA DUŽI OD 8 DANA STJEČE PRAVO NA GOD.ODMOR NAKON 6MJ. NEPREKIDNOG RADA.

DOPUST SA RADA ZBOG PRIVREMENE NESPOSOBNOSTI ZA RAD, MAJČINSTVA, VOJNE SLUŽBE I DRUGOG DOPUSTA KOJE NIJE UVJETOVANO VOLJOM UPOSLENIKA , NE SMATRA SE PREKIDOM RADA IZ STAVKA 1. OVOG ČLANKA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija