Jump to content

upad na privatni posjed


fixxervk

Preporučene objave

jutros sam se probudio i vidio lika da mi seta po dvoristu, a kucna vrata otvorena, dok sam ustao i obuko patike on je vec bio u autu i krenio. mahao sam on nije stajao.. zatim sam uzeo letvu neku sastrane i bacio prema njemu, jer sam mislio da me je opljackao, posto je auto bio pun neke tehnike.. e sad on zove mene i kaze da ce mi zvati policiju ako ne platim 500kn sto sam mu ogrebao auto.. inace lik je iz digitv-a..

 

sto da radim? hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Narušavanje nepovredivosti doma

Članak 122.KZ

(1) Tko neovlašteno prodre u tuđi dom ili zatvoreni ili ograđeni prostor koji pripada tom

domu ili se na zahtjev ovlaštene osobe otuda ne udalji,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko neovlašteno prodre u tuđi poslovni

prostor ili se na zahtjev ovlaštene osobe otuda ne udalji.

(3) Ako kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počini službena osoba u obavljanju

službe ili javne ovlasti,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

_________________________________________________

 

Ali ako ga je netko od ukućana pustio u kuću ili ima temeljem nekog ugovornog odnosa pravo ulaska bez najave ili dopuštenja u vašu kuću, onda radije platite jer ovaj gore članak onda ne dolazi u obzir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija