Jump to content

Vozilo sa stranim tablicama


anonimno

Preporučene objave

Pošto sam se neki dan našla u situaciji da mi policajac hoće oduzeti vozilo zbog "carinskog prekršaja", ali smo se na kraju dogovorili, moj osmjeh i 200 KN pa me je pustio!

 

Moj suprug je strani državljanin i ima privremeni boravak u RH, vozilo koje koristi ima tablice njegove matične zemlje u kojoj je i registrirano-on ga normalno vozi po RH - PITANJE?

Da li ja mogu voziti njegov automobil bez njegovog prisustva?

S obzirom da imamo isto prezime i istu adresu stanovanja u RH?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

99 % sam siguran da nemožeš voziti automobil stranih pločica bez prisustva vlasnika(muža)!!!

Zašto??

Zato što činiš carinski prekršaj, nisi kao ostali građani koji uvoze automobil i registriraju ga na RH pločice platila obaveze državi!!

Neznam kakva je sudska praksa povodom ovakvih prekršaja ali pouzdano znam osobe koje su dobile i po 10.000 kuna kazne!!

Najbolje je da se raspitaš u najbližoj carinskoj ispostav nego da djeliš po 200 kuna policajcima po cesti!!

Nisi nam objasnila dali si dobila potvrdu za tih 200 kuna, ako nisi onda su upravo priznala da si počinila kazneno djelo podmičivanja službenih osoba, kao što je i dotični gospodin počinio kazneno djelo primanja mita!!

Za 200 kuna sigurno nisi dobila potvrdu zato što nema propisane kazne od 200 kuna(postoje 300, 400, 500)!!

Neka me isprave oni koji više znaju!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija