Jump to content

..za sve one kojima nije bilo lako dobiti priklućak struje...


mate990

Preporučene objave

bok svima ja sam matteo

trebao bih vašu pomoć u vezi s priljučkom struje.

imao sam zgradu poslovne-turističke namjene čija snaga je bila obračunata 42kw.

elektra smatra da osim snage moram platiti i radove dovoda struje do moje zgrade (saniranje), jer sada su linije struje zračne a žele ih pokopati pod zemlju.

u međuvremu sam napravio prenamjenu zgrade u stambenu i imam nešto manje od 30kw snage.

dali ja moram platiti troškove saniranja??

 

NAPOMINJEM DA ŽIVIM U GRADSKOJ JEZGRI A NE BOGU IZA NOGU I PLATIO SSAM SKUPE ZA MOJU POZICIJU!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Post vam je nejasan.

 

Kakve dokumente (energetska suglasnost itd.) ste potpisali s Elektrom i što u njima piše?

 

Što ste to platili i što znači "pozicija"?

 

Načelno, ako je Elektra izvela mrežu prema prijašnjim tehničkim standardima, a sada tu mrežu treba zamijeniti prema njihovoj odluci, a ne prema vašem traženju, i bez mijenjanja karakteristika priključka, onda ne bi od vas smjeli tražiti ništa. Mislim da se smanjivanje snage ne može smatrati takvim mijenjanjem karakteristika. Naime, u pravilu ne ugovarate razvodnu mrežu nego priključak određenih karakteristika, a kako će to distributer izvesti, njegova je stvar.

 

Distributeri električne energije u Hrvatskoj su izuzetno korumpirane organizacije čak i za hrvatske prilike, i takvi zahtjevi kakav opisujete su obično neka vrsta ucjene da biste platili mito. Vjerojatno su već u trenutku kad su postavljali stupove planirali takav potez.

 

(Moje osobno iskustvo: na usmeni zahtjev da se izvrši popravak na dijelu kućne instalacije koji je u nadležnosti distributera, nadležna osoba mi zakazuje sastanak u kafiću "da se dogovorimo". Kad sam inzistirao, čak i dopisom direktoru, da sve ide po propisu (iako mi je to bilo skuplje), ispostavilo se da uopće nisu znali kako to sprovesti redovnim putem.

 

Kafići oko sjedišta distributera su mjesta gdje se ugovaraju takvi poslovi - to znaju svi, osim policije i odvjetništva. Možda da odete tamo da se "informirate :-D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija