Jump to content

banka hapila lovu


iznogud

Preporučene objave

Naslov je malo glup ali što ću :)

dakle ja imam svoju tvrtku, i moja majka ima tvrtku. Jedino što imamo zajedničko je da imamo račun u istoj banci, naravno svaki svoj. I banka je odlučila da je sasvim u redu da novce koje im mamina tvrtka duguje uzme sa mog iro računa. Dakle, osim što smo majka i sin tvrke nam nisu povezane, niti sam joj ja solidarni dužnik ili jamac, jedina poveznica nam je srodstvo.

Moje pitanje je da li banka ima pravo na to ili ih mogu tužiti?

I za što ih sve mogu tužiti, i možete li mi preporučiti nekoga tko se bavi takvim poslovima?

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ne postoji nikakva poslovna poveznica između Vaše i majčine tvrtke banka je potpuno neovlašteno izvršila navedenu transakciju.Najprije otiđite u banku i tražite obrazloženje skidanja novca sa Vašeg računa (možda je u pitanju zabuna), ali reagujte odmah.Ostavite i pisani trag o Vašem zahtjevu za povratom novca:napišite dopis u kojemu ćete navesti kada se novac skinuo sa računa,navedite da Vaša tvrtka nema dugovanja prema banci,kopirajte izvadak žiro računa na kojemu je vidljiva transakcija, odnesite u banku i vidite u čemu je stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru..

nisu to učinili zabunom, čak su me i nazvali prije da mi kažu da će to učiniti, i učinili su to usprkos tome što sam im ja izričito rekao da to ne mogu učiniti jer nemaju nikakve osnove da to učine i da ako to čine da to čine protiv zakona..

to ih nije omelo.

da li znate kakvog točno odvjetnika trebam tražiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija