Jump to content

Jel ima veze što policajac u nalogu nije točno napisao reg.broj mog auta?


moi

Preporučene objave

Evo me maloprije zaustavili zbog prebrze vožnje (iako stvarno nisam primjetila da sam prekoračila, ali nek' im bude), i pošto nisam mogla na licu mjesta platiti izdao mi nalog, ali je moj registracijski broj krivo napisao...jel se mogu kako izvući od plaćanja, jer sam u besparici pa ne znam kako da izdvojim 1000kn za prekršaj koji nisam sigurna da li sam ga stvarno počinila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se razumijete u to- jedno pitanje- htjela bih napisati zamolbu da dobijem uvid u dokaz moga prekršaja (multanovom uslikana)i da ukoliko sam stvarno kriva za prekšaj da mi smanje kaznu ili daju da otplatim u nekoliko rata jer sam studentica i nisam u financijskom stanju isplatiti 1000kn. Jel to treba izgledati isto kao prigovor? Jer ja ne tražim da se ukine ako sam kriva- platiti ću, samo nemam sad kako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljutko,

 

to što ti imaš zdarvu pamet i logika ti nije strana, to ne vrijedi i za naš "represivni organ".

 

Logično je da su odmah utvrdili tko je vozio vozilom, pa to onda pricu*uknu uz fotku. Ali, nelogično je da, kad samo fotkaju, da traže od vlasnika da prokaže vozača, pa i samog sebe.

 

Uz to još zakonom pokušavaju nametnuti.

 

E, jesmo mi neka demokracija, gdje sam sebe moraš inkriminirati. Još bi bilo dobro da propišu kako lopov, za kojeg postoji sumnja na kazneno djelo provale, mora platiti dodatnu kaznu jer nije rekao tko je upravljao obijačkim alatom u vrijeme izvršenja provale.

 

:smijeh::smijeh:

 

Aj, nek je sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

cek, cek malo!

 

 

ako policajac meni ne moze pokazati brzinu, to znaci da niti on sam ne zna kolika je brzina.

 

ako policajac ne zna koliko je prekoracenje tada nema niti opravdan razlog za zaustavljanje vozila, odnosno sve je neregularno!

 

Ako vam policajac ne može pokazati brzinu, to zači da niste zaustavljeni nego će vam, ukoliko to zatražite, biti predočena fotografija, a ne da ni on sam ne zna kolika je brzina. Osim toga, zadatak policajca kod mjerenja brzine multanovom je da kada uređaj zvučnim signalom da znak da je prekoračena brzina, pogleda na displej i javi drugoj ophodnji koja vas zaustavi, ili ovaj drugi sistem, bez zaustavljanja, da vam kaznu pošalju kući.Nema neregularnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Postoji mogućnost da fotografija još nije razvijena.

 

Svakako pišite prigovor u kojem poričete prekršaj, bit će te pozvani na sud, a tamo pogledajte fotografiju i recite ovo što ste ovdje naveli.

 

Fotografija nedvojbeno postoji i ako napišete prigovor u kojem poričete prekršaj, male su šanse da vam sud omogući obročno plaćanje. Možda bi bolji način bio da u pol. postaji zatražite na uvid fotografiju ako to baš želite, uvjerite se u nedvojbenost, a onda se zamolbom obratite sudu za obročno plaćanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

... Osim toga, zadatak policajca kod mjerenja brzine multanovom je da kada uređaj zvučnim signalom da znak da je prekoračena brzina, pogleda na displej i javi drugoj ophodnji koja vas zaustavi, .....

 

 

 

LIJEPO - evo novog zalbenog razloga!!!

 

policija ne prati vozilo u kontinuitetu te ne zna da li je doslo do zamjene vozaca na dionici puta od multanove pa do policijskog zaustavljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

DeniD je napisao:

... Osim toga, zadatak policajca kod mjerenja brzine multanovom je da kada uređaj zvučnim signalom da znak da je prekoračena brzina, pogleda na displej i javi drugoj ophodnji koja vas zaustavi, .....

 

 

 

LIJEPO - evo novog zalbenog razloga!!!

 

policija ne prati vozilo u kontinuitetu te ne zna da li je doslo do zamjene vozaca na dionici puta od multanove pa do policijskog zaustavljanja.

 

Krivo. Rastojanje između uređaja i ophodnje nikad nije toliko da može doći do nezamijećene zamjene vozača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitah ja tu svašta no oni koji nikad nisu radili s multanovom mislim da nebi ni trebali odgovarati pogrešno...zašto ? policajac koji radi s uređajem multanova zna točno u trenutku fotografiranja vozila u prekršaju prekoračenja brzine kojom se brzinom vozilo kretalo ,zatim tu brzinu dojavljuje drugom kolegi koji zaustavlja te uz izvješće o brzini te o vremenu utvrđivaja prekršaja istome daje podatke za ispisivanje prekršajnog naloga ... postoji mogučnost da vozač i osobno se vrati do multanove i pogleda brzinu na displeju no to mu ništa nije tako važno jer njemu treba biti bitna gotografija koja se izrađuje nekoliko dana nakon podnošenja prekršajnog naloga i ako se na fotografiji jasno nevidi reg.oznaka vozila odnosno ako se nemože utvrditi da je to vozilo s kojim je prekršaj sankcioniran ---nema kazne !!!!!!!!!! ovo je definitivno ispravno.....

 

- ovo oko zamjene vozaća ???? sve je moguće isto tako postoji možebitno da vozilo jednostavno nakon snimanja (fotografiranja) pogotovo noću kad se vidi bljeskalica -jednostavno skrene negdje sa puta i izgubi se kao stranac u nći,no problem je ako je fotografija dobra pa se vidi dobro reg.oznaka e onda je vlasnik u banani.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav tebi i ostalima...ma nisam fulao temu samo sam malo opširnije opisao taj rad s vražjom multanovom.... e sad pitanje zašto se ona koristi kad može i laser ??? multanova je prije svega namjenjena da radi konstantno (znači ovisno koliki je postavljen film za fotografije ) ,nadalje ako radi noću koliko izdrži aklumulatorso napajanje itd,, ali ona ima zadatak da je skroz u funkciji za razliku od rada sa laserom....samo ima jedno ali !!!! to su naši neki pametni dosjetili se zaustavljanja automobila nakon što multanova registrira prekoraćenje samo što je to glupo i nadasve tim načinom rada bez potrebno se troše dva vozila kao i više djelatnika. eto to je to ukratko............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocito mup i dalje ima pregolemi budzet....no tebi je palo u oko sto sada dvije patrole rade posao koji je prije radila jedna patrola, a mene i dalje smeta sto taj posao s multanovom obavlja i jedna CIJELA patrola, a dovoljan je samo JEDAN policajac.

zapravo, treba li to uopce obaljati policajac?? zasto tratiti resurse policajca kada taj posao moze obavljati svaka osoba s osnovnom skolom i zavrsenim tecajem?

pa valjda ima pametnijih poslova za policajca od cucanja u zbunu?!?

 

doista se pitam koja je podloga takvom rasipnickom ponasanju sto ne daje ama bas nikakav efekt na sigurno prometovanje.

 

****************

 

jucer sam se vozio zagorjem (zelenim, zagorjem zelenim...) i bio upozoren blicanjem na policijsku patrolu (koja nije bila u zasjedi) nekih 2 km prije (za divno cudo vozio sam dozvoljenom brzinom pa nisam trebao nista poduzimati :-o ).

rezultat te patrole je bio SMIREN promet na duzini 5-6 km prometnice.

 

eto, sto znaci pravilno djelovati!!!

 

a da su sakrili kameru u zbun, zagorci bi bili slikani, proracun nesto puniji, ali sto bi bilo sa sigurnoscu prometnice???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s tobom u svezi rada manjeg broja policajaca na ovim poslovima,ali ipak moraš znati da nemože svatko raditi poslove policije.. prekršaj može uočiti i sankcionirati te podnijeti prijavu samo ovlaštena službena osoba - policajac_,naravno ostalo stoji da isti mora imati uredno položen tečaj za rad sa mjernim uređajima .. malo si svojim odgovorom ipak omalovažavao policajce jer ipak dečki svi imaju najmanje srednju stručnu spremu a neki i višu ili visoku zato budi malo više objektivan i nemoj tako prema policajcima... znam da puno osoba mrzi policiju ali radio sam taj posao i zato znam kako je to težak i opasan posao bez obzira što drugi mislili no kad nešto zatreba svi zovu policiju nitko nezeove slastičarnicu ili neko kazališnog glumca... pozdravljam ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija