Jump to content

istekla putovnica, moram platit kaznu? molim pomoć


rpusic

Preporučene objave

Ovako, imao sam smrtni slucaj u obitelji i morao sam u BiH na sprovod. Kad smo dosli na granicu, shvatio sam da mi je istekla putovnica, a pošto nisam imao osobnu sa sobom ( znam , moja greška, iako sam mislio da mi ne treba pošto nosim putovnicu)vratili su me sa granice.

Evo mjesec dana kasnije, dobio sam presudu da sam kriv što nisam dao na uvid ispravu propisanu za prelazak preko državne granice, nego putovnicu, kojoj je protekao rok trajanja.

Dobio sam kaznu od 1000kn.

Molim pomoć da mi se objasni da li se mogu žalit, naime, student sam, imao sam smrtni slučaj u obitelji, to mi je prvi prekršaj ikad.. Molim Vas da mi malo objasnite što točno da radim.

I da, to je sud u Slavonskom Brodu, da li ja mogu nekako taj predmet prebacit kod sebe u zg?

Unaprijed hvala na savijetima!

Robi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišite prigovor na nadležnost suda.

 

Ne vidim nikakav razuman izgovor da poričete prekršaj.

 

Navedite sve te razloge u prigovoru i molite sud da Vas kazni opomenom.

 

ZAKON O PUTNIM ISPRAVAMA HRVATSKIH DRŽAVLJANA

Članak 39.

Građanin se ne smije služiti izdanom putnom ispravom ako:

4. putna isprava iz bilo kojeg razloga ne služi svrsi.

Članak 54.

Novčanom kaznom od 3.000,00 do 4.500,00 kuna ili kaznom zatvora do 30 dana kaznit će se za prekršaj:

1. tko se služi putnom ispravom koja iz bilo kojeg razloga ne služi svojoj svrsi (članak 39.),

 

 

ZAKON O NADZORU DRŽAVNE GRANICE

Članak 26.

Osoba koja namjerava prijeći ili je već prešla graničnu crtu, osim granične crte na unutarnjoj granici nakon stupanja na snagu Schengenskoga provedbenog sporazuma, dužna je dati na uvid isprave propisane za prelazak državne granice, podvrgnuti se graničnoj kontroli i ne smije napustiti područje graničnog prijelaza dok nije obavljena granična kontrola ili na drugi način izbjeći graničnu kontrolu.

Članak 49.

Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba, ako:

20. pri graničnoj kontroli ne preda na uvid isprave propisane za prelazak državne granice (članak 26. stavak 1.),

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@petpetica

isprekidano i ne cjelovito citiranje zakona bez imalo razumijevanja za sukus istog

svasta

 

jedino sto naseg studenta jos nije zateklo da ga zbog suradnje s amerikancima, i zelje tri tikve za ulazak u nato, posaljemo kao spijuna na par godina u guantanamo bay.

 

 

 

tipicne policijske gluposti. kaznjavaju osobe koje niti su pocinile navedeni prekrsaj, a niti su ga imale namjeru ciniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija