Jump to content

Ovrha kredit


zeljkovidovic

Preporučene objave

Jamac sam na kredit, a kao osiguranje kredita je i polica osiguranja od strane Croatia osiguranja.

 

Kredit nije vraćan, pa je banka povukla naplatu od osiguravajuće kuće prije tri godine.

 

Sada sam dobio od bilježnika ovrhu u korist croatia osiguranja u iznosu nevraćenog kredita i pripadajućih kamata.

 

Zanima me ako je kredit osuguran temeljem čega osiguravajuća kuća može od mene tražiti povrat isplate banci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Imam pitanje odnosno trebam pomoc i to hitno!!!!Naime moj muz je na firmu sa partnerom uzeo kredit i jamcio je sa svom imovinom koju ima nema nekretnine zivimo kod njegovih na svoje ime nema nista.Firma je propala partneri se raszisli od dizanja kredita je proslo 13g. Dug je sveukupan ostao sa kamatama 60.000kn.Gospoda sa suda i banke su dosli pljenit pokretnine te su sve zaposali i procijenili.Te stvari nisu nase suprug ne radi nigdje zalbu bi trebala pisatvu roku 8 dana.Sto da radim ? Da trazim odvjetnika zastara neka je,naravno ne pokrenuta.Mogu li uzet pokretnine?Sto da radim molim Vas pomozite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Te stvari nisu nase suprug ne radi nigdje zalbu bi trebala pisatvu roku 8 dana.Sto da radim ? Da trazim odvjetnika zastara neka je,naravno ne pokrenuta.Mogu li uzet pokretnine?Sto da radim molim Vas pomozite...

Poštovana, čisto sumnjam da se radi o zastari, nemogu vjerovati da bi došli u pljenidbu pokretnina ako bi bila riječ o zastari...

 

Što se tiče ovrhe na pokretne stvari, mogu, ali samo Vaše i koje Vam nisu prijeko potrebne za svakodnevni život...

 

Moj savjet Vam je da se, ipak, obratite nekom odvjetniku koji će ući u stvarnu srž problematike koju opisujete, izvršiti uvid u predmet i sve ostalo vezano za taj kredit, te će Vam, zasigurno, savjetovati što je najbolje učiniti za Vas i Vašu obitelj.....

 

Sretno Vam..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav neznam dali postavljam pitanje na dobrom mjestu, ali da pokušam znaci bio sam na crnoj listi zbog neplacanja kredita i prekoracenja, sve je podmireno i cjelokupan kredit zatvoren, znaci trenutno nemamo ni jedno ni drugo nikakve kreditne kartice, kredite minuse ni nista drugo. naime radim u drzavnoj firmi i ja i cura, podigli bi kredit za stan oko 50 000e namjenski s hipotekom, znaci pitanje dali je moguće i u kojoj banci s obzirom da je crna lista cista tek par mjeseci (a pise da ju banke gledaju unatrag 3 god)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav neznam dali postavljam pitanje na dobrom mjestu, ali da pokušam znaci bio sam na crnoj listi zbog neplacanja kredita i prekoracenja, sve je podmireno i cjelokupan kredit zatvoren, znaci trenutno nemamo ni jedno ni drugo nikakve kreditne kartice, kredite minuse ni nista drugo. naime radim u drzavnoj firmi i ja i cura, podigli bi kredit za stan oko 50 000e namjenski s hipotekom, znaci pitanje dali je moguće i u kojoj banci s obzirom da je crna lista cista tek par mjeseci (a pise da ju banke gledaju unatrag 3 god)

 

Radi se o poslovnoj politici pojedine banke i to morate sami istražiti! U pravilu banke odbijaju takve klijente, a ako i uspijete u naumu (prvenstveno zbog rada u državnoj službi) vjerojatno će te morati pristati na pretjerane mjere bankovnog osiguranja, višestruka jamstva i (pre):vjeruj:visoku kamatu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija