Jump to content

ugriz psa


katezd

Preporučene objave

pozdrav,

imam psa križanca koji je ugrizao susjeda(oštetio je mali dio kože) išli smo na zzjz na vađenje krvi,pas je odveden veterinaru na pregled(nije cijepljen protiv bjesnoće),veterinar je ustanovio da je pas zdrav.susjed je pozvao policiju i dobili smo kaznu od 600 kn.na tom papiru piše da smo prekršili zakon po članku 30(ne piše ni koji zakon ni koja stavka),rekli su mi da to ne platim jer kaznu mora izreći prekršajni sudac nekon što posluša mene i susjeda.moram napomenuti da je pas bio bez nadzora vlasnika tj nije bio na vodilici i bio je bez brnjice ali isto tako moram reći i da je pas umiljat i dobar,i da ga susjed kad nema nikoga kod kuće odveže sa lanca u nadi da će pas pobjeći,gađa ga kamenjem,i tuče.zanima me mogu li napraviti prigovor na kaznu i što napraviti u slučaju privatne tužbe.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj komentar !!!

 

Ako vaš susjed zlostavlja vašeg psa to je za osudu.

Ali to što je vaš pas /"malo oštetio kožu"/ uz sve kako ste naveli /slobodno šeta,necijepljen i itd./to je onda i premala kazna /600 kn/.Vaša ocjena da je pas umiljat i dobar ne stoji jer takvi ne grizu /neoštećuju kožu/.U svakom slučaju vaš susjed trebao bi vas privatno tužiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rudar je napisao:

Moj komentar !!!

 

Ako vaš susjed zlostavlja vašeg psa to je za osudu.

Ali to što je vaš pas /"malo oštetio kožu"/ uz sve kako ste naveli /slobodno šeta,necijepljen i itd./to je onda i premala kazna /600 kn/.Vaša ocjena da je pas umiljat i dobar ne stoji jer takvi ne grizu /neoštećuju kožu/.U svakom slučaju vaš susjed trebao bi vas privatno tužiti.

pas ne šeta okolo slobodno već je bio u dvorištu kuće.nikada nije nikoga ugrizao,ali kad god vidi susjeda da prolazi pored kuće počme cviliti i bježati.i vas gospodine da netko napada i maltretira valjda bi se jednom obranili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste kaznu po čl. 30. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

 

Dužni ste držati životinje s oprezom, izvolite platiti tu kaznu.

 

Ogradite Vaše dvorište, pa prijavite susjeda za narušavanje nepovredivosti doma. Ukoliko Vaš susjed na neki način zlostavlja Vašeg psa odvedite psa veterinaru, uzmite ozljedni list i obratite se djelatniku Ministarstva poljoprivrede radi podnošenja optužnog prijedloga iz čl. 4. stavka 1. Zakona o zaštiti životinja, za što je po čl. 66. st. 1. t. 1. i st. 3. istog zakona predviđena kazna od 10.000 do 15.000 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija