Jump to content

150g marice


anonimno

Preporučene objave

 

 

..pred završetkom studija sam, još par ispita do titule profesora,a prije skoro 2 godine, u kuću u kojoj sam živio s cimerom upal nam je policija i gle čuda, našla oko 150g marice...njegove marice, ali su nas obojicu optužili za dilanje..iako ni on ni ja nismo dilali, nego smo jednostavno puno pušili..no,da ne duljim s detaljima, on je dobio 6 mjeseci zatvora, ne uvjetno, zatvora,a ja 30 dana..njegov stari je privatnik pa mu iskreno puca kita za tu presudu,ima siguran posao...a mene zanima dali i dokle se mogu žaliti i jeli moguće dobiti promjenu rješenja,ponovno suđenje...bilo šta...i dali se mogu nakon tog zaposliti u nekoj državnoj firmi, npr.školi?!!!, jer, ono, još ove školske godine postat ću profesor... jer stvarno,nisam kriv za dilanje, niti ću se ikad pomiriti sa tom odlukom...radije ću u talibane...nisam psihički nestabilan,no od odluke nije prošao dan a da nisam pomislio na kupnju putovnice, na odlasku među te talibane...čak i samoubojstvu...pliz,help!! OčAJNi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

..pred završetkom studija sam, još par ispita do titule profesora,

 

..iako ni on ni ja nismo dilali, nego smo jednostavno puno pušili..

 

jer, ono, još ove školske godine postat ću profesor...

 

 

:-o:-o:-o:-o:-o

Jedva cekam da se zaposlis u nekoj skoli!!!!!

Nadam se i da ces biti razrednik mojem djetetu. Takvog bi mu profesora uvijek pozelio.

:bonk: :bonk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ha,ha…stvarno ste smiješni, krepat ću od smijeha…dajte se klonite tih komentara mojoj subjektivnosti, jučer me baš cimerica nazvala i prisjetila na te događaje i na činjenicu da se ne razumijem u te pravne stvari, a iskreno, ni ne želim-studirao bih pravo da me to zanima, i da neznam nikog ko bi mi mogao reći što i kako dalje…slučajno sam naišao na ovu stranicu i pomislio, konačno bar nešto…u talibane nebih nikad, pala mi na pamet ta izjava kao usporedba, radije to neg'u zatvor...a komentarom o samoubojstvu sam želio napomenuti da mi to sve skupa jako teško pada, jer to ne zaslužujem, to zna i sam bog...a inače mislim da je to kukavički bijeg.. a što se tiče mog rada u školi, iz tih par riječi ne možeš donositi takve ni slične zaključke, ne poznaješ me, neznaš da obožavam tu struku i da otkako sam prvi put bio na praksi-pitaj djecu kojoj sam držao predavanja što misle o meni kao profesoru, pitaj moje profesore..znam da je to to o čemu sanjam godinama, još od osnovne škole kad sam vršnjacima predavao neke dijelove tehničke kulture i matematike..zato, molim i tebe i sve koji namjeravaju davati ovakve komentare, neka se prije zapitaju kako bi tebi bilo da ti jedna jedina greška u životu ovako zajebe život..i onda napiši što misliš o tome..a sad bih stvarno zamolio nekog pravnika da mi kaže da li i nešto mogu učiniti da ispravim ovu nepravdu, ako uopće mogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

a komentarom o samoubojstvu sam želio napomenuti da mi to sve skupa jako teško pada, jer to ne zaslužujem, to zna i sam bog...

 

Zasluzujes li, ocjenjuje sud. Jos uvijek. A nismo ti mi psihijatri, vec pravnici.

 

neka se prije zapitaju kako bi tebi bilo da ti jedna jedina greška u životu ovako zajebe život..i onda napiši što misliš o tome..

 

O tome si trebao prije misliti. To se zove: pravna posljedica osude. Kako si posijao.... Kad ti prodje rok, brisat ce te iz evidencije i imat ces status neosudjene osobe....do tada, dugujes drustvu tu oznaku osudjene osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preneseno iz Caffea!!

 

Anonimno

 

thnx again

žalba višem sudu? sorry, malo sam rastresen, nisam uočio..to mogu bez odvjetnika,ne? još nemam pare, u civilnoj sam...ajd'mi reci kojem to sudu mogu napisati i kako ta žalba mora izgledati...i kako zaglavlje ide..thnx again

 

14:49 16/11/2005

 

 

__________________________________________

 

Anonimno

thnx

..odluka je donesena u 3.ili 4.mjesecu ove godine, i pisli smo žalbu (svaki za sebe), a dobili smo odgovor (zajednički) prije 2 tjedna, žalba se odbija..pa mogli su nam onda suditi kao organizaciji...a o mom odvjetniku me nemoj ništ'pitati, nisam imao lovu pa su mi oni izabrali...lika koji je od samog početka mislio da sam kriv i na kraju ponosno rekao dobro si prošao...možda sa sudske strane, zbog količine i jesam, ali kad nisam kriv za dilanje ne mogu to prihvatiti...pisat'ću žalbu za žalbom, idem i do Carle ak'mogu..jel'mogu pisati za...nemam pojma, za ponovni pregled činjenica, za ponovno suđenje, za pomilovanje, za...bilo što..?.a pretpostavljam da bi se u školi malo teže zaposlio, skoro pa nikako,ha?

 

__________________________________________

 

14:45 16/11/2005

Xsara

Moderator

 

Re: 150g marice

ako je to bio ( a po pisanju trebao je biti) vođen kazneni postupak zbog čl.173.st.2. KZ, morali ste imati odvjetnika i valjda vam je sve objasnio, na sudu i raspravi branio kako je to bilo najbolje za vas, i sada još može ako presuda nije pravomoćna, na odluku pisati žalbu..

samo, priča po meni ne treba tek sada početi, to je trebalo napraviti prije dvije godine, već prilikom pretrage stana...tada ste se trebali "vaditi" ...pa u policiji prilikom ispitivanja i dalje redom...

u ovoj fazi preostaje jedino žalba višem sudu, pa će biti ili potvrda sudske odluke, ili ponovno suđenje..trečeg nema...

a kada je ta presuda donesena? da li ste pisali žalbu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sorry, Ane, mislio sam da ne čitate sve članke, a možda se baš tu nađe neko spreman odgovoriti..znači, brisat će se to sve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! baš mi je drago, povlačim sve o samoubojstvu!!! ipak će mi se ostvariti dječaki san...a...kad će mi proći taj rok? i,svejedno, još uvijek bi htio pisati žalbu za bilo što što mogu, pa pliz, dajte mi recite kak to mora izgledati! e, i hvala puno, nemate pojma koliko mi to znači!! hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala, hvala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vraća mi se osmijeh na brigama izboranu facu!!!! a samo su mi 22.... :-P:-P:-)8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..a za pogrešku si predbacujem što sam uopće uselio u tu kuću i što, nakon što sam skužio stanje u njoj nisam iselio...a kad mi je bilo tak'fora pušiti...a prije tog sam zapalio samo par frula, na feštama, a od tog događaja, otkako sam odselio pristojnoj curi ne pušim uopće, niti mi je ikad ponovno palo na pamet...a bilo je prilika...e, oprostite, znam da vas većina tog ne zanima, ali nemogu si pomoći...HVALA, PUNO, JAKO, NAJVIŠE!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada ću ja kao i tvoj odvjetnik reći - dobro si prošao, ali i objasniti zašto to mislim..

iako sam pitala za koje kaz. djelo se vodio postupak (koji članak) nisi napisao, ali po prvom postu to bi bio čl.173.st.2.KZ (ispravi me ako griješim!) a za njega je zapriječena kazna zatvora od 1 do 12 godina..a ti kažeš dobio 30 dana..

e, vidiš, ako sada imaš 22 godine, a ovo k.d. si počinio prije 2, znači da se postupak vodio prema Zakonu o sudovima za mladež i primjenjivali su te odredbe koje su puno blaže nego odredbe općeg kaznenog prava..

onda dalje...

već si pisao žalbu na presudu i nije prihvaćena, potvrđena je prvostupanjska presuda.. to opet znači da redovnih pravnih lijekova više nema...

da li postoje uvjeti za podnošenje i kojeg izvanrednog prav. lijeka može reći samo odvjetnik koji dobije tu presudu u ruke i pročita ju..ovako napamet nema šanse nešto konkretno i točno reći..

u slučaju zapošljavanja treba ti uvjerenje o nekažnjavanju, a kako je ovaj postupak pravomoćno okončan, to uvjerenje možeš dobiti..

ali, ako se budeš zapošljavao u nekom od državnih tijela i to na poslovima od posebne važnosti i značaja za to tijelo, oni mogu dobiti tvoj izvadak iz kaznene evidencije (podatke o ranijoj osuđivanosti), dok privatne ustanove, tvrtke i sl. nemaju pristup ovim podacima..

rehabilitacija u tvom slučaju nastupa 3 godine od dana izdržane kazne zatvora...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..bok..!.opet ja..upravo sam primio i svoju presudu, odgovor na žalbu…i da, to je bilo kazneno djelo iz čl. 173. st. 2. KZ, i žalba nam je obojici, nažalost, odbijena kao neosnovana, te se u pobijanom a nepreinačenom djelu potvrđuje prvostupanjska presuda ( od strane Vrhovnog suda) …skinuo sam Kazneni zakon i malo proučavao, pa imam još par pitanja…prvo: članak 84.” pravne posljedice osude se mogu propisati samo zakonom”, to znači da meni, tj.nama nisu propisane i da se taj članak ne odnosi na mene, tj.nas? drugo: članak 77. “zabrana obavljanja zvanja, djelatnosti ili dužnosti” ima veze samnom? treće: članci 86.(2) i 85.(4). mi izgledaju neusklađeni-zbunjuju…to znači da škola kao državna služba može zatražiti te podatke, čak i nakon rehabilitacije..?.a ja to mogu zanijekati? četvrto: članci 87. i 88. (amnestija i pomilovanje)..kao prvo, što uopće je amnestija i mogu li ja to upotrijebiti u svoju korist? peto: članak 59. pretpostavljam da moje kazneno djelo nema veze s nehajem, ali ipak se mi stavak (a) čini kao da je pisan za mene-jedino me muči taj nehaj? šesto: članak 54. mogu li zamjeniti tih 30 dana zatvora radom za opće dobro NA SLOBODI, koji su uvjeti, prepreke, treba li mi veza (koju nemam) ili..?.i zadnje, ako baš moram u zatvor, gdje i kada bi to moglo biti-imam li kakvog utjecaja na to-barem na ovaj dio kada-jer ako mi rehabilitacija ističe 3 godine nakon izvršene kazne, htio bih do kraja ove šk.god. izvršiti tu kaznu; čak štoviše, prije završetka ovog semestra, jer moji nisu baš pri novcima, pa bi mi puno značilo da čim prije počnem raditi….nadam se da nisam prenaporan i još se jednom zahvaljujem svima na pomoći…da, zaboravih..imao sam 21 I nekoliko dana kad se to dogodilo…nadam se da to nema veze sa prijašnjim odgovorima..pozdraf! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

redom..

čl.84. - ne odnosi se na tebe, jer vam obojici nije izrečena bezuvjetna zatvorska kazna u trajanju od najmanje 1 godinu

čl.86. i čl.85. - već sam u mom prethodnom postu odgovorila na ono što se tebe tiče...

škola može zatražiti podatak o osuđivanosti, ali uz posebno obrazloženi zahtjev, da li će ga i zatražiti, pa još i dobiti, to je drugo pitanje..

čl.87. i 88. - amnestija i pomilovanje specifični slučajevi/postupanje nesudskih tijela vlasti kojim se osude mijenjaju u prilog osuđenog, ali njima se ne dira u pravomoćnost tih odluka, njihovu zakonitost..što će reći, presuda i dalje ostaje kao i upis u kaznenu evidenciju, samo se stavi naznaka -amnestija ili pomilovanje..

još da kažem kako prema Ustavu davanje amnestije pripada Saboru, o pomilovanju odlučuje predsjednik Republike..

ne vjerujem da će skoro biti donesen posean zakon kojim će se amnestirati osobe koje su osuđene zbog kaznenog djela zlouporabe droga, tako da se njoj ne nadaš i o njoj ne razmišljaš..

za pomilovanje i sve oko njega pogledaj Zakon o pomilovanju..

čl.59. - ne odnosi se na tebe (to bi bilo npr. prometna nesreća u kojoj je smrtno stradala supruga/dijete i sl vozača/okrivljenika)

čl.54. - zamjena zatvorske kazne za rad za opće dobro, moguće, ali kod tebe to prvostupanjski sud nije primijenio, i više nema šanse...nije i iz razloga što je već postupak vođen primjenom ZSM-a i išlo se sa ublažavanjem i ispod najniže zakonom zapriječene kazne za to kazneno djelo...osim toga, tvoja presuda je pravomoćna i nema više njenog mijenjanja..

za izdržavanje zatvorske kazne ćeš dobiti već pismeno/rješenje suca za izvršenje u kojem će sve pisati..a ako baš hoćeš što prije ići u zatvor javi im se/sucu sam...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..a 77.? ..pretpostavljam da nema, inače bi odgovorila...ne moraš, ionako si mi puno pomogla...još da me ne bedira toliko taj zatvor…a…ako baš hoću ići čim prije, moram se javiti sucu koji je vodio tu raspravu? (oprosti na glupavim pitanjima, ponekad mi treba nacrtati da skužim…vjerojatno mi mozak odbija procesuirati čak i nekom’tak’logične stvari, zablokira…)…a kad to nije za mene…

..znam (pretpostavljam, vidim…) da ti je u krvi ova struka, ali svejedno ti još jednom iskreno od srca zahvaljujem na pomoći, pogotovo na strpljivosti...no, da sam prije naišao na tu stranicu, na strpljivu savjetnicu kao što je imam u tebi, još bi se počeo i kužiti u te pravničke stvari.. ;-)

 

..keep up the great work..!.srce si..

 

p.s. čini mi se da će ovaj post oboriti rekord brojem posjećenosti.. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..da, oko murije..uhvatili su tadašnjeg cimera kako šeće s frulom i tokom pretrage auta su mu našli, na nekoliko mjesta, skriveno za frulu...a kako sam već i rekao da njemu puca, bolje rečeno, pucala mu je kita za sve to, a još se k tome i pravio prgav, pa je najebao...i, nažalost, povukao i mene sa sobom..otud im nalog..

..ne tražim opravdanja ni izgovore, ti i tebi slični ste mi na ignore listi..tek toliko, nek'se zna i to..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo mali komentar....droga ti je opasna stvar i ispada da je kod nas biti bolje lopov nego pušiti travu..složit ću se ovdje sa svojim kolegama i reći da si dobro prošao jer koliko sam skužio tvoj prijatelj je prošao puno gore nego ti.U takvim stvarima istraga ti je 90% kasnije presude. Sve što se tada napravilo služi kao podloga za kasniju presudu. Ključna stvar ti je taj nalog jer ako vam je policija upala u kuću bez istog taj dokaz pada u vodu i samim time bi drž. odvjetništvo vjerovatno odustalo od vašeg progona..policija vrlo često pretresa ljude i upada kuću bez naloga samo što je to kasnije teško dokazljivo, jer ipak vi ste narkići a policija je moralna paradigma društva pa će se njima uvijek vjerovati..Postoji ti i još jedna stvar, zastara izvršenja kaznene sankcije, znači, ako prođe dovoljno vremena od pravomoćnosti presude a ti ne odeš na izvršenje može se desit da nikad ni ne odeš. U zatvoru jednostavno nema mjesta pa se dugo čeka...to bi trebao pitat nekog tko ima malo više prakse od mene jer ti ne bi htio budit lažne nade....za ubuduće samo savjet da se čuvaš jer policija sve zna i ljudi su na kraju žrtve svoje gluposti i nepažnje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..a 77.? ..pretpostavljam da nema, inače bi odgovorila...(

 

čl.77. je sigurnosna mjera zabane obavljanja zvanja, djelatnosti ili dužnosti koja tebi nije a niti je mogla biti izrečena..

radi se o zabrani djelatnosti kojom se osoba bavila u vrijeme počinjenja kaznenog djela, a to bi ti bilo izrečeno, recimo u slučaju gospodarskog kriminaliteta..

kod tebe/vas se, da je bilo uvjeta, mogla izreči sigurnosna mjera iz čl.76., ali očito nije bilo potrebe jer u postupku nije utvrđeno da si/ste nakomani...

pogledaj još jednom dobro presudu da li iza izrečene kazne zatvora u trajanju xxx još što piše.....

 

rijetki se žure u zatvor, ali neće to tako lako otići u zastaru kako je netko napisao...kod tebe 2 godine od dana kada je presuda postala pravomoćna, a to ti je datum- dan kada je VSRH potvrdio presudu Žup. suda i odbio tvoju žalbu kao neosnovanu (pogledaj datum na odluci i izračunaj si)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

..hej...opet ja...znam da imate posla, ali imam jedno kratko pitanje, žurba mi...zašto su mi tek danas, nakon što sam gotovo dvije godine to uspješno skrivao od obitelji, kući došle socijalne radnice??? Nisu li to trebale obaviti odmah nakon tih događaja, a ne tek sad, kad već i pomiren sa osudom čekam izvršenje kazne????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ma kojem usranom drustvu sta duguje i radi cega?

 

duguje svima u republici hrvatskoj, duguje ono sto pise u pravomocnoj presudi + jos i ono sto prema kz-u pravomocna osudjujuca presuda nosi sa sobom, a sve to duguje zbog toga jer se ogrijesio o vazece zakone u ovoj zemlji.

 

za drugi put ima alternativu: moze se pokoriti zakonima ili zatraziti ispis iz drzavljanstva i legalno duvati u amsterdamu ili organizirati vecinu gradjana koji ce na sljedecim izborima dovesti na vlast njega, pa onda on uredi republiku po svom ukusu i svojoj mjeri.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Quote: O tome si trebao prije misliti. To se zove: pravna posljedica osude. Kako si posijao.... Kad ti prodje rok, brisat ce te iz evidencije i imat ces status neosudjene osobe....do tada, dugujes drustvu tu oznaku osudjene osobe.

 

Ma duguje drustvu ####. Ja ne razumijem koliko umisljeni debili od pravnika mouze postojati....

 

Saka cast na trudu da ste nabuibali svo to "znanje", medjutim vi ste sa zivotom i nekim odnosima u zivotu ocito na "vi". Postoje neki zakoni i vrijednosti koji suiznad prava, a vi ste ko neki ####ni slijepci koji gledate samo na to ####no pravo, i jos ste jako ponosni na to. kaznit cu ovoga s tolko na tolo, bez obtzira ima li od toga kakve koristi za njega, za druzstvo, za njegovu obitelj, za biolo koga, i bit cu ####no onosamn za to jer ja eto rpovodim pravo. Zbilja mi se riga od mase pravničkih komentara.

 

Vi provodite #### moj a ne zakon i pravdu, u vecini slucajeva. I inertni ste do bola sto se tice bilo kakvih reformi i napredaka.

 

Ne razumijem kako se netkomoze hvaliti s tim da zakon nije isto sto i pravda, i biti ponosan na to sto eto on provodi zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija