Jump to content

radno pravo


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas što može određeniji odgovor na odgovor na slijedeća dva pitanja:

1) U Parkovima prirode i Nac. parkovima ustanovljena je jedna služba koja se zove

nadzornička služba. PP i NP upravljaju javne ustanove na čelu s ravnateljem. Ravnatelj naše javne ustanove podijelio je više puta pismenim putem (ali i usmenim) opomene i suspenzije podređenima. Takve je «zahvate» izvodio cijele protekle godine s tim da nam nitko ne zna objasniti pojam suspenzije u javnoj službi kakva smo mi, a navedene opomene su pisane bez Upute o pravnom lijeku, tako da se nitko nije nikome u svezi istih obratio. Sada na kraju godine kad je ravnatelj poželio otpustiti jednog ili dvoje od zaposlenika, izvadio je opomene koje datiraju iz iz petog mjeseca i podastro je to na stol Upravnom vijeću ustanove (koje odlučuje o otkazima). Neki članovi UV smatraju da im je on bio dužan pokazati navedene opomene odmah na slijedećoj sjednici Uv nakon što su bile sročene, s tim da je istoj sjednici i trebao nazočiti djelatnik kojega se tereti da je skrivio određenu radnju te da se isti smije na taj način braniti. Drugi članovi UV mišljenja su kako su zaposlenici trebali napisati žalbu UV odmah po opomeni UV koje bi onda razmotrilo i opomenu i žalbu, no mi nemamo pravnu službu u Parku, a sve je opomene sročio sam ravnatelj bez navedene pouke o pravnom lijeku, pa su zaposlenici ostali zakinuti za saznanje što učiniti po opomeni. radi se o četiri zaposlenika od kojih niti jedan nije reagirao na opomenu u tom obliku u smislu žalbe.

2) Neki od zaposlenika također su i na bolovanju dužem od tri mjeseca. Ravnatelj ustanove zatražio je od računovodstvenog referenta nalaz komisije koja produžava bolovanja, međutim ona mu je odgovorila da je njoj liječnička doznaka dovoljan dokaz po kojem ona isplačuje plaću, te da je temeljem iste vidljivo da je zaposleniku/icima produženo bolovanje. Ravnatelj je pokušao nagovoriti rač. ref. da zove područni ured HZZO-a i provjeri bolovanja kod komisije što je on odbio, nakon čega je ravnatelj odlučio sam izvršiti navedenu provjeru, te je uzeo kopije liječničkih doznaka. Mene zanima, zadire li ovakav čin ravnatelja u privatnost zaposlenika ili on smije kad hoće izvršavati ovakve provjere nad podređenima?

 

 

 

Molim Vas žuran i temeljit odgovor.

S poštovanjem,

Lana Lončarević-Jadrešić, dr.vet.med.

 

lana.loncarevic@zd.htnet.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija