Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
kira

Fakturiranje usluge vjerskoj zajednici

Preporučene objave

Molim za savjet

Svojim poduzećem izvršio sam uslugu Vjerskoj zajednici, bez ikakve naknade(donacija), o čemu smo sačinili ugovor.

Sada mi oni traže da im ispostavim fakturu u kojoj će biti iskazan PDV.

Dali je ovo traženje utemeljeno na Zakonu to jest zakonu o PDV.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Danas sam dobila "informaciju"

Onaj tko je dobio donaciju,(vjerska zajednica) treba izdati dokument poduzetniku o tome da je primijo donaciju sa naznačenim iznosom.

A poduzeće darovatelj donacije-usluge na naznačeni iznos je dužan platiti PDV ako je u sustavu, stim da mu se taj iznos (osnovica) prizanju u poprezno prizanti rashod... mlim za vaš komentar.

Hvala.

Podijeli ovu objavu

pa zar je tu potreban komentar

država tako radi

uzme ti novac

sa istim novcem radi

i vrati ti taj novac nakon godinu i više dana ali bez kamata

a ako zakasniš jedan dan da ne platiš državi odmah ti prišiju i kamata

Podijeli ovu objavu

Darovanja za općekorisne namjene (u koji se ubrajaju i vjerske zajednice)propisana su Zakonom o porezu na dobit.Darovanje može biti u novcu ili naravi.Narav uključuje robu ili vlastite proizvode i usluge.Ako se daruju usluge,kao što ste Vi naveli, tada se darovanje vrednuje prema nastalim troškovima što se odnose na darovane usluge.Na darove u naravi treba obračunati 22% PDV-a.Na dar u novcu ne obračunava se nikakav porez.Dakle obvezni ste izdati R-1 i obračunati PDV.

Također morate znati da su darovanja (donacije)neoporezive porezom na dobit samo do iznosa 2% ukupnog prihoda prethodne godine.U ovih 2% ulazi bruto svota darovanja s PDV-om.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovor

Neznam ,odnosno nisam siguran da treba poduzetnik-davatelj usluge izdati fakturu, mislim da je dovoljno da se od primatelja usluge izda dokument u kojem će biti naznačena vrijednost usluge kao i konstatacija da je ista izvršena.

Nisam također sigura pa molim temeljem kojeg Članka zakona o porezu na dobit, davatelju usluge se priznaje 2% u porezno priznati rashod, u odnosu na prihod.

Pozdrav

Podijeli ovu objavu

kira je napisao:

Hvala na odgovoru

Neznam ,odnosno nisam siguran da treba poduzetnik-davatelj usluge izdati fakturu, mislim da je dovoljno da se od primatelja usluge izda dokument u kojem će biti naznačena vrijednost usluge kao i konstatacija da je ista izvršena.

Nisam također sigura pa molim temeljem kojeg Članka zakona o porezu na dobit, davatelju usluge se priznaje 2% u porezno priznati rashod, u odnosu na prihod.

Pozdrav

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this