Jump to content

Ubij bližnjeg svog!


alex13

Preporučene objave

Jednostavno ne mogu a da ne podijelim stravu koju osjećam već par dana nakon ubojstva koje je potreslo Rijeku kad je poremećeni debil bacio u Rječinu bezopasnog čovjeka ,odnosno dijete po psihofizičkim sposobnostima.

Još su me više šokirali detalji koji su izašli u javnost nakon što je pokrenuta akcija na internetu gdje se pokazalo da je masa ljudi stajala i gledala šta se događa i nitko osim jedne djevojke po navodima u vijestima nije pokušalo pomoći nesretnom čovjeku.

Za Boga miloga gdje mi to živimo, šta je to sa nama ljudima, kako to odgajamo djecu koja su bila prisutna,zar smo izgubili i zadnju mrvicu ljudskosti?

Ovo je prestrašno da bi bilo istinito.

Osobno sam poznavala to bezazleno stvorenje koje je preživljavalo zahvaljujući svojoj naivnosti i simpatičnosti,pristupajući ljudima otvorenog srca i ruke.

Sram nas može biti svaki put kad okrenemo glavu na ovakve grozote, uvedimo smrtnu kaznu ponovno i ovakvim nakazama sudimo oko za oko, zub za zub!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čitajući vaše pismo i pozivajući se na ono ljudsko u nama, zbog čega bi trebali biti drugačiji od životinja jer imamo savijes, svijest, moć razmišljanja i osjećaja za dobro i zlo.... Ali u zadnje vrijeme mi se čini da životinje imaju puno više toga dobroga od čovjeka. One nikad neće ubiti radi zabave, igre, dosade,...ali u zadnje vrijeme se nažalost događaju takve neljdskosti baš od strane "ljudskih" bića za koje kažemo da su viša bića što se tiće svijesti, osjećaja, ljubavi i brige ,ali nažalost ima i onih gorih od životinja, ma šta to govorim, jer ne mislim ništa loše o životinjama, dapače, puno su bolje i osjećajnije od mnogih ljudi.,,koje bih ja nazvala, "monstrumi".

Podržavam vas kad kažete oko za oko, zub za zub, jer nažalost takvo je vrijeme i ako zakon prema takvim monstrumima bude blag kao što je danas, oni će se množiti brzinom metastaza.

Zakon je tu blag za recimo maloljetne osobe, znači možeš ubiti do 18-20 godina i nećeš nositi veće posljedice. Taj zakon mi nije jasan, za mene i recimo dijete od 17-18 godina bi moralo znati da ne može baš nekoga prebiti na smrt da za to ne odleži barem 20 godina., kad bi osudili te monstrume kako treba,vjerujem da bi bilo jako malo takvih događaja koji nažalost pune naš crni tisak.

Ljudi dignite ruku i svoj glas protiv zlostavljača, ubojica, monstruma i raka ovog društva. Budimo kao i prije i širimo mir i ljubav a ne rat i zločin, kojeg je u posljednje vrijeme sve više i više.

Sjetimo se samo predivnog, nevinog i nikom krivog našeg malog RITZA. Momka na pravom putu, dobro odgojenog, možda našeg budučeg poznatog umjetnika, koji je samo svirao i nitkom nije želio zlo, ali nažalost njega više nema, a ubojice - monstrumi slobodno šetaju. Sramota za ljudski rod. Da ne nabrajam i ostale nevine žrtve koje su platile svojim nevinim životom, jer su se našle u krivo vrijeme na krivom mjestu, gdje se monstrumima zabavljalo, pa hajdemo "ubiti" , jer nam je dosadno.

Pozdrav, i nadam se da će taj ubojica dobiti što ga sljeduje,,,barem se nadam,,,iako sumljam da će dobiti što zaslužuje, jer jedan nevini život je otišao zauvjek, zaslugom nemoralnog i zlog ljudskog stvora ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dugo sam čekala da netko odgovori na ovaj post i nakon toliko vremena konačno netko još diže glas, hvala !

U šta se pretvara ovo naše društvo gdje i sami kažete ubojice slobodno šeću jer su eto u tom trenutku bile maloljetne, ali ni to nije dovoljno i oni "punoljetni" šeću jer su bili neubrojivi i pao im je mrak na oči'U kakvom to okruženju živimo kada okrećemo glavu na nasilje,nepravdu,rasizam,nacizam ,premlaćivanje žena i djece i kakvi smo mi to ljudi kad odgajamo djecu bez straha od kazne?Ovo društvo je izokrenulo moralne vrijednosti i ljudsko dostojanstvo srozalo na nulu jer sve prateće institucije koje ne djeluju osim što mlate praznu slamu i guraju spise pod tepih iz osobnih i materijalnih razloga dovele su do zločina bez kazne.

Svaka smrt je konačna i nema popravka i zašto onda ne postoji dovoljno jak sustav da spriječi ovako bezumno nasilje kojem smo izloženi svaki dan?Uzeti pravdu svoje ruke, ne nisam za to ali da se nešto dogodi mojoj obitelji sigurna sam da bih to i učinila.Strašno zar ne?

Poštujem ljudski život kao neprikosnovenu univerzalnu i jedinstvenu vrijednost i ne mogu razumijeti kako netko može oduzeti drugome život a da ne osjeća bar grižnju savjest?

Dajte da dignemo glas protiv, protiv života bez prava na život.Dignimo glas za povratak dostojanstva u bilo kojem segmentu življenja jer ovo se ne događa samo drugima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da ste čovjek na svom mjestu i znate vrijednosti jednog ljudskog života. Ali nažalost jako malo ljudi se javlja na ovako delikatna pitanja. Ipak se tu radi o ljudskom životu a on nam je najdragocjeniji,on je nepovratan. Svatko od nas je nekoga izgubio i u tom trenutku nam materijalne vrijednosti nisu bile bitne, čak bi sve materijalno dao u zamjenu za jedan izgubljen život, jer kad ga jednom izgubimo nema višem povratka. Baš radi tih stvari kazne za ubojstva bi trebale biti puno, puno veće.

Ja osobno vjerujem kad bi kazne bile veće i da nema velikih mogučnosti da bi se ona smanjila osim u onih osoba koje su to napravile u teškoj bolesti (kada to stvarno stručan tim dokaže ), tj. da osoba pati od teških šizofreničkih-halucinogenih poremećaja. Čak i za te osobe bi trebao netko biti odgovoran i snositi posljedice jer ne možemo dopustiti da nam bolesne i poremečene osobe šetaju ulicom bez nadzora.

Ja sam majka dvoje djece i ne mogu zamisliti da im netko oduzme pravo na život, na tako okrutan i nemoralan način, bez ikakvog razloga. Ne znam šta bi u stanju bila napraviti, ali ako nebi bilo pravde onda nek mi Bog oprosti.

Jako mi je žao roditelje koji su izgubili svoju djecu,ali mislim (možda i nisam u pravu )da im je još teže gledati ubojice kako žive svoj život slobodno dok njihovog djeteta nema. To boli, jako boli, ja to samo pišem ali tu bol znaju smo oni. Trebalo bi svatkog od tih roditelja pitati, što da radimo da se to više ne ponavlja. Što bi oni učinili ?

Učim svoju djecu i uvjek im ponavljam da nitko nije zavrijedio da mu se oduzme život. Ne odobravam nasilje i svim silama se borim i borit ću protiv njega, trebali bi to svi roditelji usaditi djeci već odmalena. Učiti ih voliti a ne mrziti . Ljubav se uči, baš kao i mržnja, nasilje,... Volimo se, pomažimo jedan drugom bez obzira tko je on i odakle potjeće. Otac me je uvjek učio da volim ljude i on ih je volio, uvijek je bio spreman pomoći a nije bio vjernik. Kad se sjetim svog oca , onda znam da je u duši bio veći i jači od mnogih takozvanih vjernika koji su uvijek u crkvi i rade uvijek iste pogreške., kao da ne razumiju što im dragi Bog poručuje.

Roditelji, očevi i majke, svi ljudi koji osjećaju, koji znaju da je nepravda netkom olako oduzeti život , a nakon par godina biti slobodan.

Dignite svoj glas jer to se može dogoditi i vama.

Borimo se protiv nasilja svim snagama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitala sam ovu potresnu priću.

Razmišljam i pomutilo mi se ,iskreno sve u glavi...

Ljudi dragi,kako smo došli do ovog stadija,čime smo uvjetovali ubojit lančani krug,što je to što iz nas izvlaći najcrnje pobude,nosimo li svi monstruma u sebi ili smo predodređeni za djela koja smo ili čemo uraditi tokom života..?

Toliko pitanja neuhvatljivo juri mojim mislima i ne mogu naći jednostavan odgovor.

Mlada osoba koliko sam shvatila je dala sebi pravo oduzeti život drugom mladom biću.To je postala svakidašnja mora una našim prostorima.Sječam se,prije za vrijeme Jigoslavije kad samo čitali crnu kroniku,zgražavali smo se nad shizofreničarom I,Trobecom. koji je u to vrijeme bio oličenje najodurnijeg ubojice.Na sve nas je djelovalo sve što je pisalo u tisku šokantno (vezano za njega kao duševnog bolesnika).Napominjem bivšu Jugoslaviju samo iz razloga da se uzme u obzir statistički podatak,kako je onda u brojno puno večoj zemlji zločina-pogotovo-među mlađim pučanstvom bilo nemjerljivo manje.

Fenomen današnje mladeži i ponašanja je enigma.Mladež kojoj je pristup internetu,pristup i uživanje u glazbi sa sotonističkim elementima,elementima neonacizma i kojekakvih dark-kultura zarobio maštu i poveo u neistraženom smjeru,a sve i te kako mimo roditeljskog uvida.Druga karika su roditelji,koji su u borbi sa vremenom koje bi posvetili dijeci jer njih je zarobila tama po imenu borba za golu egzistenciju.Tako se sve svodi na površnost.Dijecna žalost postali druga karika iz razloga što gube bitkuu se od najranije dobi zaokupi kompjutorom bez kontrole kako bi roditelji mogli što više vremena imati za traženje novca da se poplačaju svi krediti,računi,uplate,isplate i tako u beskonačnost...

Već u samom startu roditelj gubi nit sa dijetetom jer ga prepušta "vrtiću" u kojem dijete čeka kompjutor,polazak u školu kad se dijetetu daje mobitel i tako se odnos bliskosti prekida,a minimum minimuma svodi na sve veću elektronsku komunikaciju...jer jednostavno,nikad se nema vremena za ključnu stvar,a to je obitelj i obiteljsko okupljanje u kojem leži sva mudrost,toplina i ljubav!

Nekad i ne tako davno,cca prije 20-ak godina ta povezanost u ovim podnebljima je postojala.Još su se poštovali učitelji,profesori,susjedi itd,a danas je isčezlo poštovanje

,prvo u obitelji pa tako redom dalje.Nasilje je dobilo na cijeni.Počele su se vrednovati situacije gdje je grupno nasilje što opakije to poštovanije.Zarotiralo se kolo koje je produkt svaki dan sa novim nasiljem u crnoj kronici.Ljubav samo kao rijeć pobuđuje u mladih podsmjeh,a o prakticiranju ljubavi prema bližnjemu suvišno je i govoriti jer nitko iz mladenačkih skupina ne želi biti predmetom sprdnje i nazvan mlakonjom ili šonjom.

Tog nesretnog dana kadse desila tragedija i nasilno oduzimanje života mladiču u Rijeci,kako pišete,nitko nije reagirao kako bi bilo prirodno,od najmlađih do najstarijih reakcije identične.Mislim da se nema što čekati da se desi još eventualno nešto što bi nas protreslo i probudilo iz letargije jer to što se desilo na vaše oći je i te kako alarmantno.Šok koji ćete nositi zauvijek...

No,što poduzeti,a pod hitno se treba poduzeti,jer na žalost (u ovakvim situacijama) čovjek je prilagodljiv poput vode i ako se ne stane na kraj,takva nesreča će se sve češće ponavljati,a mi čemo imuno promatrati iz drugih redova...???

Kao što je napisala u ovom forumu gospođa:"metastaze,zlo se širi brzinom metastaza".-Još uvjek sam optimist jer i ja imam dijecu i sve što želim je da žive život,a da bi živjeli život trebaju prakticirati ljubav.Jer tamo gdje ima ljubavi,nitko i ništa ne može biti prijetnja.I ja sam za to da se pokrenemo za dobro svih,ponajviše naših mladih,a i rijeć je nešto jer iza rijeći dolazi i djelo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro svim forumašima,

bez obzira na težinu otvorene teme radujem se što vidim da ovo društvo nije upalo u kajlužu apatije.Još uvijek postoje dobri ljudi i usuđujem se reći da ih ima više od zlih, ali nažalost samo zla djela pobuđuju reakciju i pišu članke u novinama.Osnovni cilj moj osobni, a smatram i ostalih da se ukloni "metastazirani dio" i da se stane na kraj nasilnicima koji bez trunke savjesti i odgovornosti zlostavljaju manjinu i to najčešće nekažnjeno.Ne želim nabrajati sva zlodjela i apsurde sudskih praksi koji su dozvolili da "rakovi" hodaju slobodno dok nevini anđeli dobivaju posljednju pomast i počast na sprovodima, ne želim polemizirati dok netko ne padne u nesvijest od gluposti argumenata, želim samo reći da se sramim zemlje u kojoj živim, želim reći da se bojim za svog sina svaki dan kad izađe van,želim reći da sam bijesna i ogorčena jer se osjećam nemoćnom ali dajmo poduzmimo nešto da svima nama a posebno djeci koja su naša budućnost, omugućimo pravo na dostojanstveni i života vrijedan život.

Svi smo mi izloženi nasilju bilo koje vrste počevši od vlastite kuće,posla i svakodnevnih situacija i dajmo pokažimo zube jer kako sam rekla negdje na početku narod ovaca mekeće dok čeka da mu netko otfikari glavu.

Dajmo ljudi, neka se čuje glas ,zaslužili smo nešto bolje nešto puno bolje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija