Jump to content

Ako netko zna...


Gocunski

Preporučene objave

Situacija je: prije nešto više od 6 godina, uhvaćen sam s jojintom bruto mase 0,37 gr. U to vrijeme lake droge su bile kratko vremena dekriminalizirane u hr te sam zaradio samo prekršajnu prijavu i to zbog posjedovanja. Na sudu sam priznao krivnju, pokajao se i određena mi je novčana kazna od 1000 kn. Kazna je plaćena. To znači da nije bilo nikakvih odgojnih mjera tipa "mokrenje",... i tehnički nisam nikad kazneno gonjen.

 

Od tada nisam imao apsolutno nikakvih prekršaja. No pri pokušaju prelaska državne granice ili pri rijetkim rutinskim kontrolama ponekad dođe do neugodnih situacija pri kojima me službene osobe (MUP) tretiraju poput okorjelog kriminalca.

 

Primjetio sam da pri rutinskoj provjeri policajac dobije famozni odgovor "L1" i nakon toga nastaju problemi. Ne znam točno što "L1" znači, ali sigurno ukazuje na drogu no nisam siguran da sugerira vrijeme počinjenog djela.

 

Pitanje:S obzirom da nisam KAZNENO gonjen (ispravite me ako griješim), postoji li način da se makne taj L1?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste kazneno gonjeni jer je prijava bila odbačena kao beznačajno djelo (minorna količina "lake" droge).

 

No policija je sigurnio bila podnijela kaznenu prijavu jerje to dužna. Naime državno odvjetništvo je to koje ocjenjuje beznačajnost, a ne policija, pa su onu dužni podnijeti prijavu državnom odvjetništvu,a oni to odbace.

 

U internim evidencijama događaja MUP-a se vodite kao prijavljen i to se ne briše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija