Jump to content

SVEJEDNO JE?!?!!


anonimno

Preporučene objave

Muž ima izvanbračnog sina kojeg je priznao i za kojeg plaća alimentaciju. Mi imamo još dvoje zajedničke djece. Muž ima stan kojeg je kupio prije našeg vjenčanja. Sada mi prodajemo taj stan i kupujemo veći. On diže kredit jer ja već imam kredit na svoje ime. Mogu li i trebam li se i ja upisati kao vlasnik 50% stana? Ako bi se njemu nešto dogodilo kako bi se to djelilo. Ili je svejedno na koga glasi stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna li tko????

U slučaju rastave ili smrti mene ili mog supruga igra li ulogu na koga glasi stan??? Netko mi je rekao da mora biti na njega jer on diže kredit a drugi su mi rekli da može 50% na mene. Kakvu ulogu ima to što se novi stan kupuje novcem od prodaje njegovog stana i kreditom? Molim nekoga ko zna da mi odgovori jer mi je važno i hitno! Do sutra bih to trebala znati. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, da, trebate se upisati kao vlasnik tog budućeg stana u 1/2. Bez obzira na to da se i ne upišete u slučaju smrti vašega muža , ostavitelja nasljeđuju zakonski nasljednici po redovima, a bračni drug i potomci su u prvom naslj.redu.. Kod razvoda bi dijelili imovinu jer je ona zajed.stečevina, nigdje ne piše da je to novac od prvog stana, mislim nije tako jednostavno ali... U svakom slučaju se upišite kao vlasnik, obrlatite malo mužića...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi bi ste se trebali upisati u 50%, jer u slučaju da se suprugu nešto desi stan dijeli i sin za kojeg suprug plača alimentaciju ili njegov skrbnik ako nije punoljetan. I tako će na dio stana 50% podjeljeno na vas i djecu sad ovisi o omjeru u tom djelu će prvi sin imati pravo.....Ima veze i to što će suprug u taj stan uložiti novce iz prodaj stana stećenog prije braka.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija