Jump to content

razvod


marko_solin

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Zanima me što je sa onium što je stečeno u braku,a jedna osoba je to u međuvramenu prepisala na sebe?

Recimo,moji roditelji su zajednički gradili kuću.Otac je umro 2002.,a sve glasi na majku.Prepisala je sve 1981. god.na sebe darovnim ugovorom sa vlasnika zemljišta (od kojeg su kupili) na sebe.Bivši vlasnik zemljišta je isto pokojni.

Ja nemam nikakva prava kao kći ili???

freestyle je napisao:

Nikakva stan je od vaše majke a ne vaš niste ka stekli tijekom braka i ne ulazi u bračnu stečevinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Na prvo pitanje odgovor je da je stan bio i bit će na vašu majku i niko joj ga nemože otuđiti, tj. vašoj supruzi ne pripada ništa osim možda kakvih pokretnina u stanu, što bi trebalo dogovorno utvrditi.

 

pod drugo pitanje makar malo nejasno? kako razumijem vaša majka je ta koja je sve prepisala na sebe, tu baš nije jasno nije ona prepisala na sebe već ta osoba koja je to njoj darovala, znači ako je to njoj neko darovao onda to nije ona sama prepisala na sebe, jer je darovnicu morao potpisati darovatelj ! ..... Iz svega zaklučujem da bi vi htjeli dio te kuće, mislim da nemate nikakva prava dok je majka živa tj.ne možete joj oduzeti nešto što je njezino kako vidim 25 godina! Mislim da je i taj slučaj potpuno čist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija