Jump to content

Privatna tužba


anonimno

Preporučene objave

Dakle, neki dan dobio poziv od suda, tuzen od strane susjeda za slijedece:

 

1) dana tog i tog u toliko i toliko sati NICIM izazvan od strane privatne

tuziteljice prisao sam ogradi tuziteljice i poceo vikati i prijetiti

tuziteljici nazivajuci je "starom kurvetinom" psujuci ju pogrdnim

rijecima....

 

Uglavnom tuze me za kazneno djelo protiv casti i ugleda iz Glave XV.

kaznenog zakona RH, i to kazneno djelo uvrede, opisano i kaznjivo po cl.

199. st.1. istoga zakona...

 

Ovo NICIM sam namjerno istaknuo zato kaj mi je taj dan pozvala policiju i ja

sam im priznao da sam vikao na nju, ali zato sto sam bio isprovociran njenim

pustanjem glasne OZBILJNE muzike oko 22 h... To takodjer pise i u

policijskoj prijavi za remecenje javnog reda i mira, dakle jasno pise da su

policajci utvrdili da sam ja vikao zato sto sam bio ISPROVOCIRAN njezinim

ucestalim pustanjem glasne muzike u kasnim vecernjim satima....

 

Sto mi je najpametnije uciniti? Protutuzba? Trazi novcanu naknadu stete, sto

mogu ocekivati, kolike su to odstete? Naime mislim da se mogu obraniti sa

ovom provokacijom, sta vi mislite? E, da i još sam saznao da posjeduje audio snimku mog vrijeđanja... Zar nije protuzakonito snimati nekoga a da nije obaviješten??? Što mi je činiti da ju uništim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provokacija za uvredu moze biti uvreda, a pocinitelj tada uzvraca uvredu, sto zakonodavac predvidja u cl. 199. st. 3. KZ. Tada sud moze oba pocinitelja osloboditi, ali ih moze i oboje kazniti.

 

To sto ste bili isprovocirani pustanjem glasne glazbe u njezinu stanu, nije vam dalo za pravo da ostecenicu uvrijedite. Trebalo bi vidjeti u sudskoj praksi priznaju li se druge provokacije osim uvrede, kao razlog uzvracanja uvrede (retorzja). Njena provokacija, pa i da Vas je vrijedjala gore nego Vi nju (ne mjeri se ekvivalent uvreda), a da ste joj Vi zvratili, to Vas ne oslobadja krivnje. Sud Vas u svakom slucaju moze oglasiti krivim, ali osloboditi kazne. No, s obzirom da ona Vas nije uvrijedila, da je prekrsajno prijavljena zbog pustanja glazbe (provokacije), dakle kompenzirana je steta koju je nanijela javnom redu, a Vi ste se posluzili pogrdnim rijecima spram nje, tesko da ce Vas sud osloboditi te kazne.

 

Njezina snimka da ste ju vrijedjali ne moze sluziti u kaznenom postupku, jer nije pribavljena na nacin propisan zakonom. No, to je u Vasem slucaju nevazno jer ste priznali da ste na nju vikali. U nacelu, Vi to ne poricete jer opravdavate njenim ponasanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije u stanu, nego na dvorištu u 22 h navečer, na mojoj ogradi je stajao kazetofon... A jel mogu ja nju tužit za neovlašteno snimanje? Mislim da je kazna do 3 godine zatvora, a za ovo moje je novčana ili do 3 mjeseca, al platit ću ja to... Samo ju hoću totalno uništit... BTW odvjetnika imam, ali me zanimalo kaj drugi misle... On tvrdi da ćemo ju s tim snimanjem "ubit" na sudu i da je nadrapala, kaj vi mislite? Iskreno, neda mi se tužakat bezveze, al nemre me netko maltretirat!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija