Jump to content

promjena adrese poduzeća


ang

Preporučene objave

  • 10 mjeseci kasnije...

Ja ću se malo nadvoezati na ovu temu..

 

Dakle, premještam već postojeću firmu na drugu lokaciju, ta firma pod tim imenom postoji već 4godine, a selim ju u drugu županiju jer će se sad početi aktivno baviti poslom preko iste. No tu dolazi do mog zasad još ne riješenog problema, naime, muku mučim sa sucem i njegovim odobravanjem imena, znači mislili smo mjenjati samo adresu, ali on je rekao da se mora i ime jer slična, ali ne ista, već postoji na tom dijelu, pokušavam sa 10-im imenom, ali ne prolazi, neće skraćenice, neke "grupa" u imenu, slijedio sam neka pravila imena ali nejde i nejde, inače radi se o Riječkom trgovačkom sudu.

 

Znači moje pitanje je da li ja smijem stavit svoje inicijale i xx grupa d.O.o? i zašto to nebih bilo dobro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Koristim ovaj forum, da ne bih ponovo otvarala drugi na istu temu....Molim struku za odgovor....

 

Imam poduzeće d.O.o. nekoliko godina ali već 4 godine radim kao zaposlenik za drugu firmu i redovno nosim prazne obrasce u poreznu za vlastitu firmu. Dakle, moja firma je živa ali ništa ne zarađuje. Budući da imam hobi sa kojim bih mogla zaraditi, htjela bih da to bude preko moje firme, ali ovdje ne bih dala otkaz. Moja firma je još na staroj adresi (u dokuntaciji) gdje sam unajmljivala poslovni prostor prije 5 god. Budući da mi za realizaciju poslovnog prijekta ne treba poslovni prostor jer za taj posao tebam samo svoj laptop....

MOJE PITANJE: Može li poduzeće d.O.o. imati samo grad u sjedištu, bez ulice...... kako to regulirati, po zakonu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pitanje cijene promjene poslovne adrese nije moguće samo tako jednostavno dati.

 

prvo ovisi o tome jeli poslovna adresa upisana u temeljnom aktu društva (Izjavi o osnivanju ili Društvenom ugovoru)

 

varijanta 1

ako nije onda je dovoljno napraviti samo odluku i prijavu za upis promjene poslovne adrese

ako to znate napraviti, napravite sami, ovjerite kod bilježnika,

a ako ne znate, obratite se odvjetniku ili bilježniku.

 

trošak pristojbe iznosi 250,00 kn

a trošak objave oglasa u Narodnim novinama u ovom slučaju 100,00 kn

 

varijanta 2.

ako je adresa upisana u temeljni akt, onda i njega treba mijenjati a u tom slučaju troškovi su puno puno veći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija