Jump to content

2006 ili 2009


eldridž

Preporučene objave

Sva prava po vašem zahtjevu na prava iz mirovinskog osiguranja će se odrediti na dan kada je nastala nesposobnost za rad tj. na dan 20.09.2006 i onda se "preračunati" na dan početka isplate tj. veljača 2009. To u praksi izgleda ovako: na dan 20.09.2006 imate toliko godina starosti, toliko toga i toga staža, vrijednost PVB i AVM-a i npr. iznos mirovine je 5000 kuna na dan invalidnosti (20.09.2006), taj iznos se povećava - mjenja za promjenu AVM na 01.01.2007, 01.07.2007, 01.01.2008, 01.07.2008 i na kraju 01.01.2009 i tada dobijete neki iznos xxx. Sve ovo što sam napisao biti će detaljno obrazloženo i navedeno u rješenju tako da ne bi trebalo biti zabune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eldridž je napisao:

Hvala, mada moram priznati da mi baš i nije sjelo.Kolika bi mi bila onda mirovina:20%rvi,opća 50-50,15god staža,specijalna,čin viši policijski inspektor.

Ako nemate status dragovoljca (i /ili pripadnik specijalnih postrojbi) tada vam je "vojni" dio na dan 01.02.2009 godine 4398,32 kn odnosno sa statusom dragovoljca: 5424,59 kn. "Civilni" dio možete procijeniti da je maksimalno: iznos koji dobijete kad pomnožite vašu neto plaću (prije kredita i sl.) iz prosinca 2008 s 0,22139 .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

eldridž je napisao:

Hvala, mada moram priznati da mi baš i nije sjelo.Kolika bi mi bila onda mirovina:20%rvi,opća 50-50,15god staža,specijalna,čin viši policijski inspektor.

Ako nemate status dragovoljca (i /ili pripadnik specijalnih postrojbi) tada vam je "vojni" dio na dan 01.02.2009 godine 4398,32 kn odnosno sa statusom dragovoljca: 5424,59 kn. "Civilni" dio možete procijeniti da je maksimalno: iznos koji dobijete kad pomnožite vašu neto plaću (prije kredita i sl.) iz prosinca 2008 s 0,22139 .

 

Duro, pa čovjek je naveo da je specijalna...

 

Neznam kako ste izračunali "vojni dio" u iznosu 5424,59 kn.

 

Realnije bi bilo za očekivati ukupnu mirovinu u iznosu 5.700 kn(50-50) manje eventualni iznos poreza!!!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Duro, pa čovjek je naveo da je specijalna...

Neznam kako ste izračunali "vojni dio" u iznosu 5424,59 kn.

Plemeniti, pa (čovjek) Đuro je previdio ... :-)

Za "vojni" dio dilema kod mene je bila podrazumjeva li on kada navodi: čin viši policijski inspektor, pod zvanje viši policijski inspektor koje se tada "prevodi" zbog HRVI-a u pukovnik ili je on po zvanju i zbog HRVI-a već "preveden" u zvanje viši policijski inspektor - dakle satnik. Rezime: pukovnik ili satnik ? Iznos 5424,59 je rađen na temelju pukovnik HV, a za satnik HV bi bilo: 4489,34 kn - za veljaču 2009. "Civilni" dio priča ostaje ista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija