Jump to content

najmodavac postao lihvar


markec2

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

ja imam veliki problem i ne znam kako ga riješiti, bila sam sa suprugom podstanar (neprijavljen) tri god. tada je vlasnik stzana odlučio prodati stan i mi smo morali izaći iz stana, tu sam vlasniku rekla da kada sam tražila stan tražila sam ga isključivo na duže vrijeme a ne da nakon tri god. moram van.

S 30,03. preselila sam se u drugi stan ali moje muke tada počinju, bivši vlasnik mi daje uplatnice za pričuvu i telefon od mjeseca u kome ja ne stanujem više tamo i 750 kn za pola mjeseca ( radi se o 4 mjesecu), koja su moja prava.

Počeo mi je dolaziti na posao i užasno se bojim da ću ostati bez posla ako on ovako nastavi.

Molimvas svaki savjet mi je dobro došao, svaki dan taj čovjek me zove po 10 puta i dolazi na posao......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam jedan od iznajmljivača i nikad ne ovjeravam ugovore u JBU, niti je to potrebno.

 

Pričuvu uvjek plaća vlasnik nekretnine, ali komunalnu naknadu stanari.

 

Telefonski račun uvjek dolazi sa kašnjenjem.

 

Još jednom dobro razmislite da li ste podmirili sve troškove stanovanja.

 

Po do sada navedenom, ne piše Vam se dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markec2 je napisao:

i 750 kn za pola mjeseca ( radi se o 4 mjesecu)

Meni osobno nitko ne ostaje dužan. Ako je Vaš bivši gazda bar upola uporan koliko sam ja, rješit će te se samo na način da platite troškove stanovanja, ma kako ga god Vi zvali.

 

Ako čovjek traži polovicu neplaćene stanarine ne znači da je lihvar, a ako Vi sebe nastojite prikazati žrtvom ne znači da to stvarno jeste.

 

Platite svoje troškove i začudit će te se kako će Vam taj čovjek nestati iz vidokruga.

 

Ja sam mnoga svoja potraživanja naplatio razgovorom sa poslodavcem dužnika. Izuzetno efikasna metoda.

 

Završio sam sa Vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi očito ne čitate moje odgovore, plaćate najam unaprijed kako možete tražiti za najam mjeseca pola, trećinu bilo što ako ste se odselili i ne koristite više taj stan.

Kakve veze ima nešto privatno sa poslovnim, privatne stvari se rješavaju na drugim mjestima ne na poslu ili je to metoda onoga uništit ću te.

Zašto ljudima zagorčavati još više život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sam znala da je s nekim ljudima teško izaći na kraj ne bi se nikad uselila pa zašto mi nije uzeo polog i stvar rješena možda bi onda sada ja tražila svoje natrag ovako se samo vrtimo u krug niti vlasnik niti ja nismo čisti pred državom jer je najam bio na crno, samo greška za greškom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I dalje razmišljate kao posve naivna osoba - sa njime nemate nikakav pravni odnos, a on vas proganja poput nasilnika i siledžije. Prijavite nasilnika policiji (ali kako je velika vjerojatnost da je siledžija u sprezi sa vlastima - jer je ovo, ponavljam, banana država) - nađite lokalnog momka koji će ga prebiti i ostaviti vas na miru.

Ukoliko ste toliko preplašeni javite mi se na mail adresu koju ćete dobiti od administratora i vrlo brzo ćemo riješiti vaš problem.

Mirno spavajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

ovako prijetnjama se ništa ne postiže, razgovarajte sa najmodavcem i pitajte ga zašto trebate platiti taj iznos, ako ne živite u tom stanu kako navodite u tom slučaju niste mu dužni platiti.

Isto tako malo me ljuti kad najmodavci hvale se kako prijete i nitko im ne ostaje dužan zar nije jednostavnije uzeti polog i osigurati se od tih nepoštenih ljudi nije u redu niti ići poslodavcima i prijetiti se za nešto što i sama ta osoba krši zakon jer ne plaća porez.

 

Moj Vam je savjet da lijepo zatražite odgovor od najmodavca za što točno traži taj novac dug ili... razgovorom se sve postiže

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Starboard, ovo nije forum na kojem se poziva na nasilje, i molimo vas da ovakve savjete ne dijelite na ovoj stranici.

 

Nikakvi problemi se ne rješavaju "lokalnim momcima koji nekog prebijaju" te kako god vama to izdgledalo, ovo nije "banana država", ma šta god taj izraz značio.

 

I molim vas, ovu poruku shvatite kao molbu i upozorenje, a ne kao poziv na diskusiju. O vašim ovdje iznesenim tezama, stavovima i savjetima nemamo što diskutirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija