Jump to content

konkretno


scampy

Preporučene objave

petpetica je napisao:

Ne.

 

Danas sudovi rade brzo i efikasno. Zastare zbog greške suda se broje u promilima.

 

 

 

 

gospode bože,nekad je legalis vrvio mladim,pomoći željnim, pravnicima i onima koji će to tek postati a da ne kažem da je legalis bio prava "pravnička" meka gdje se moglo čuti mnogo kvalitetnih objašnjenja vezano uz zakone i iskustva....u poslijednje vrijeme pretvorio se u blablaonicu...ovakove odgovore mogu dobiti i od mog susjeda trgovca koji nikad nije imao nikakove veze sa pravom i pravima...pitam se ima li smisla trošiti vrijeme na legalisu ili pak popiti kavu sa susjedom ? na legalisu u poslijednje vrijeme jako malo, ili pak nimalo,dobijem pa je valjda bolje razvijati dobrosusjedske odnose...osim toga možda baš od njega čujem kakvo iskustveno oobjašnjenje...kakvog li apsurda!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scampy je napisao:

kad se uloži žalba vps-u postoji li šansa da ovo ide u zastaru?

petpetica je napisao:

Ne.

Jako mi je žao što Vam se odgovor nije svidio.

 

Prekršaj je počinjen na zadnji dan važenja Zakona o prekršajima, za kojeg je zastara bila 2 godine + 1 godina za izvršenje sankcije izrečene od VPS-a.

 

Danas, sudovi rade tako uhodano, da Vam je šansa da predmet dovedete u zastaru ispod 1%. Ukoliko se razumijete u matematiku, decimala ispod 1% izrežen u omjeru se zove promil (1‰), tj. Jedan promil se definira kao:

 

1‰ = 10−3 = 0,001 = 0,1%

 

Prošla su vremena jednostavnih savjeta kako predmet dovući do zastare.

 

Kratko sam Vam napisao gorku istinu, a Vi je naravno na pristojan način, možete komentirati kako god to želite.

 

Naš narod kaže da tko izgubi ima pravo da se ljuti, pa samo izvolite... :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pu izdala rješenje 31.12.07. a prekršaj počinjen 18.10.07.!!!

obzirom da se nije ulagao prigovor isto je postalo pravomoćno 04/2008!kako kazna od 500 kn nije plaćena na vrijeme ,prekršajni sud je kaznu zamjenio kaznom zatvor od 3 dana..

e sad...protiv ovog rješenja imam pravo žalbe vps-u !!!

dakle,kazna je po starom zakonu ,obzirom da je pravomoćno od 04/08,dakle godinu i 2 mjeseca,a ništa se još nije dogodilo i neće sve do rješavanja vps-a žalbe koju ću uložit... e tu je sad pitanje...ne znam zašto ali mi se čini da je ova kazna na snazi još cca 10 mjeseci pa ide u zastaru...da li sam u pravu..????

 

 

 

 

 

može još jedno pitanjce....šta da upotrijebim kao izgovor a da upali i da mi uvaže žalbu...nije registrirano jer je falilo love!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scampy je napisao:

pu izdala rješenje 31.12.07. a prekršaj počinjen 18.10.07.!!!

obzirom da se nije ulagao prigovor isto je postalo pravomoćno 04/2008!kako kazna od 500 kn nije plaćena na vrijeme ,prekršajni sud je kaznu zamjenio kaznom zatvor od 3 dana..

e sad...protiv ovog rješenja imam pravo žalbe vps-u !!!

dakle,kazna je po starom zakonu ,obzirom da je pravomoćno od 04/08,dakle godinu i 2 mjeseca,a ništa se još nije dogodilo i neće sve do rješavanja vps-a žalbe koju ću uložit... e tu je sad pitanje...ne znam zašto ali mi se čini da je ova kazna na snazi još cca 10 mjeseci pa ide u zastaru...da li sam u pravu..????

 

 

 

 

 

može još jedno pitanjce....šta da upotrijebim kao izgovor a da upali i da mi uvaže žalbu...nije registrirano jer je falilo love!!!

 

 

jako mi je bitan ovaj odgovor jer mi je poslijednji dan za uložit žalbu!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto misliš da je arogantno i bezobrazno reč istinu?ovi postovi i postoje radi razmjene iskustava i znanja a ne zbog sarkastičnih odgovora kakav sam ja dobio!

petpetica kojem je to bilo i upučeno ,ako se i naljutio to nije pokazao i dao je odgovor...tako to rade "stari" na legalisu...svatko griješi...nismo uvijek dobre volje...ali sve bez vrijeđanja i uvažavanja svačijeg mišljenja pa i tvog iako on nema logike jer sam na 90% svog pitanja dobio odgovor...dakle tvoj komentar je suvišan i pomalooooo zločest,zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scampy je napisao:

može još jedno pitanjce....šta da upotrijebim kao izgovor a da upali i da mi uvaže žalbu...nije registrirano jer je falilo love!!!

To "ne pije vodu" na VPS-u. Glatko odbijaju skoro sve žalbe. Jedino može upaliti priča obiteljske svađe ako niste sami primili neko od rješenja. Tada VPS vraća predmet u prethodno stanje, a pošto više nema vremena eto zastare.

 

Ali, za napomenuti je da na VPS-u ne rade naivci, kod njih malo koji prigovor može proći.

 

Uostalom, ne radi se o visokoj kazni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

evo prošli je podosta vremena od postavljanja ovog posta pa je tako došlo i rješenje vps-a kojim se odbija moja žalba što znači da ukoliko ne platim kaznu idem 3 dana u zatvor!

u rješenju stoji :

ako kažnjenik uplati novč.kaznu i nakon donošenja pobijanog rješenja i l i nakon drugost.rješenja sud će rješenjem obustaviti izvršenje kazne supletornog zatvora!

ŠTA TO ZNAĆI,da ću dobiti još jedno rješenje?

ZASTARA? kako sad ide sa zastarom?ima li šanse?

(prekršaj- počinjen 18.10.2007.

- pu izdala rj.o prekršaju 31.12.2007.

-postaje pravomoćno 23.04.2008

-nakon uložene žalbe vps-u,14.01.2010.vps+u odbija

žalbu!

 

dakle, od prekršaja prošlo 2,3 god.(po starom zakonu zastara 2 godine )

e, mući me jeedino ovo što je pravomočno od 23.04.2008!

koliko treba da po starom zakonu o prekrš.pravomočna ide u zastaru?

ps.volio bi da se uključi petpetica...volim njegove komentare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

scampy je napisao:

evo prošli je podosta vremena od postavljanja ovog posta pa je tako došlo i rješenje vps-a kojim se odbija moja žalba što znači da ukoliko ne platim kaznu idem 3 dana u zatvor!

u rješenju stoji :

ako kažnjenik uplati novč.kaznu i nakon donošenja pobijanog rješenja i l i nakon drugost.rješenja sud će rješenjem obustaviti izvršenje kazne supletornog zatvora!

ŠTA TO ZNAĆI,da ću dobiti još jedno rješenje?

ZASTARA? kako sad ide sa zastarom?ima li šanse?

(prekršaj- počinjen 18.10.2007.

- pu izdala rj.o prekršaju 31.12.2007.

-postaje pravomoćno 23.04.2008

-nakon uložene žalbe vps-u,14.01.2010.vps+u odbija

žalbu!

 

dakle, od prekršaja prošlo 2,3 god.(po starom zakonu zastara 2 godine )

e, mući me jeedino ovo što je pravomočno od 23.04.2008!

koliko treba da po starom zakonu o prekrš.pravomočna ide u zastaru?

ps.volio bi da se uključi petpetica...volim njegove komentare

 

 

 

datum rješenja vps-a je 15.12.2009.!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sankcija je pravomoćna i izvršna do 15.12.2010. godine.

 

Očekujte posjet policije sa dovedbenim nalogom. U njemu će pisati da se nalog neće izvršiti ako stranka predoči uplatnicu o plaćenoj novčanoj kazni.

 

Jedino vas može spasiti popunjenost zatvorskih kapaciteta, radi čega upravitelj zatvora nedugo nakon primitka osobe, istu može odmah i pustiti. Ali i ne mora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija