Jump to content

nezaustavljanje na znak prometnog policajca


bucburuc

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Dakle, zanima me slijedeće; Izlazim sa sporedne ulice na glavnu, uredno dajem žmigavac i odmah uočavam prometnu policiju koja stoji na autobusnoj stanici nakon ulaska u slijedeću sporednu (slijepu) ulicu). Prije nego mi počnu mahati lizaljkom uključujem žmigavac i skrećem desno (njihova strana) u tu istu slijepu ulicu (nisam prošao pored njih). Parkiram auto 100m dalje i nestanem. Pretpostavljam da su mi mogli vidjeti tablice. O razlozima nezaustavljanja ne bih. Kakva je njihova procedura u ovakvom slučaju i kakvu kaznu mogu očekivati. Auto mi je na člana uže obitelji. Postoji li mogućnost žalbe ako stigne šta doma i pozivanje na nesvjedočenja protiv članova uže obitelji?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Govoreci iz iskustva, isao sam 80kmh tamo gdje je ogranicenje 60kmh (izvan naseljenog mjesta, drzavna cesta). Raskrsce na kojem je to ogranicenje je cudnog oblika, tj. iz mog (dolazeceg) smjera ulazi se na jednom kraku, onda je otok od cca 50m i tamo je onda izlaz sa sporedne ceste i ulaz iz suprotnog smjera. Tamo je stajala policija, bio je sumrak. Vidio sam da su tamo te petljaju po laseru (nesto je crveno zasvjetlilo na njihovoj aparaturi) i ja sam ukljucio desni zmigavac i skrenuo s ceste, bez naglih poteza jer je takav kut ceste da to dozvoljava.

 

Dalje sam nastavio jako polako, ocekivajuci da vidim sto ce biti njihova reakcija. Naravno, za cca 200m se iza mene pojavio policijski auto, upalio rotirku, ja se dao desno (propustam ga), on staje iza mene. Stanem i ja, policajac izlazi, nadrkan, dolazi do mene i pita da li znam sto sam ucinio - ja kazem da pojma nemam. On kaze da bjezim, ja kazem da ulazim dole u mjesto. On pita zasto sam u zadnji cas skrenuo, ja sa cudjenjem gledam i kazem da nisam radio nikakve nagle poteze, nit sam kocio kao divljak niti nista, jer sam eto primjetio da je blizu 19:30h, a do tada radi lokalni Konzum, pa se sjetio da moram ici kupiti nesto. Naravno, pita dokumente, odlazi do auta, prolazi 2-3 minute, vraca se nazad, vraca mi dokumente i kaze "bezobrazni ste". Ja odgovaram "ne vi ste jer me napadate bez razloga" i razilazimo se.

 

Uglavnom, smatram da nemaju osnove za nista, ako si ti uredno skretao na raskrscu prije njih, njihova je stvar da te 'uhvate' ako bas zele ili odustanu, mogu ti poslati sto god zele doma, tvoja rijec protiv njihove (a u biti nisi nista ni napravio, jel?).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na isti način sam i ja skrenuo, uredno, polako. Da su htjeli bez problema su mogli doć do mene i bez auta nakon što sam skrenuo. Istini na volju za vrijeme skretanja mahali su mi lizaljkom no u tom trenutku zaključio sam da bolje prolazim nezaustavljanjem jer je alkotest bio neizbježan ako stanem (sub,rano ujutro); Na autu kad sam se vratio nije bilo nikakvih papirića i sl, dakle ako mi šta stigne biti će na račun registracije koju nadam se nisu vidjeli pošto mi lampa za regu ne radi, makar sumnjam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@bucburuc: "alkotest je bio neizbjezan ako stanem (sub,rano ujutro)" -- samo radi ovoga mi je zao sto te nisu isli 'pitati za misljenje' jer ne podnosim drogirane/alkoholizirane vozace bila subota rano ujutro ili srijeda u podne.

 

@petpetica: ok, svatko ima svoj nacin izrazavanja, krivi su mediji koji isto to ponekad zovu 'lizaljkom', ali smatram da sluzbene osobe (prometni policajci, najcesce) cesto omalovazavaju nas, gradjane svojim idiotskim ponasanjem i zasjedama u grmlju, maskiranjem auta u stablo i sl bedastoce da bi dobili koju kunu... da je napisao 'je#o im pas mater svinje jedne', to bi bila druga stvar. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se ako sam koga uvrijedio svojim načinom izražavanja, nije mi bila namjera. To što netko "svijetleću palicu za zaustavljanje" naziva razno raznim imenima ne znači apsolutno ništa, kao što i većina ljudi policiju ne zove "policija", već murija, rija, drotovi i sl. Osobno nemam ništa protiv policije; i oni su ljudi koji rade svoj posao, pošteno ili ne ne želim ulazit. Način na koji sam postupio tiče se mene i sam snosim poslijedice a od vas samo tražim mišljenje. Što se tiče ne podnošenja alkoholiziranih/drogiranih vozača na cesti; čašica previše ne znači nužno i teško pijano stanje kad vidiš 2 crte ili nijednu, no s obzirom na naše drakonske kazne u vezi toga učinio sam što jesam. Također ja ne podnosim vozače koji nikad nisu naučili čemu služe retrovizori i što je to mrtvi kut i pravo prolaska, te tatine sinove koji se k... po cesti sa nabrijanim pilama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast jacobe!!!!!

Nije mi jasno kako te policajci omalovažavaju - očito te stalno zaustavljaju iz samo tebi poznatog razloga i sigurno prema tebi bahato postupaju, a ti jadnik šutiš i ne odgovaraš im, bez podpitanja, poslušan ? Ja vjerujem da ih prvo ti isprovociraš, a onda slijedi njihov "kraći" fitilj. Na kraju krajeva, da li si ti prijavio njihovo omalovažavanje njihovoj unutarnjoj kontroli ili o tom ponašanju pričaš s prijateljima na jutarnjoj kavici i sakupljate tuđa iskustva, bez ikakvog saznanja o točnoj priči? Isto tako o skrivanju policajaca u cijeloj Europi možeš pronaći članke i slike na internetu gdje hoćeš - od skrivanja multanove u kante za smeće, civilnih vozila i sličnih stvari, tako da to nije samo u RH - vjerojatno ti poštuješ propise i kada ih ne vidiš na cesti.

 

bucburuc - ta čašica previše znači da si imao preko 0,5 g/kg ili manje? Da je manje to je dozvoljeno, a da je više onda suprotno zakonu i trebaš snositi posljedice. inače, posljedica oduzimanja vozačke dozvole je odlična za to, ali kada u takvom stanju napraviš nesreću i naneseš posljedicu drugom (ne daj bože smrt, pogotovo djeteta) tek onda da vidiš posljedice za cijeli život ili te to ne nimalo dirnulo - , a onda je kasno za kajanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

bucburuc je napisao:

mahali su mi lizaljkom

Odgovor postoji, ali od mene ga neće dobiti onaj tko svojim izražavanjem omalovažava rad službenih osoba prilikom obavljanja dužnosti.

 

OT: daj mi malo pojasni kako je to nazivanje stop palice "lizaljkom" omalovažavanje službenih osoba??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače po novom zakonu kazna ti je u rasponu od 3.000 do 5.000,00 kuna uz izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom one kategorije s kojom si to počinio na 6 mjeseci - to ti policija piše.

sud naravno može ublažiti novčanu kaznu ili smanjiti/ukinuti zaštitnu mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ako stigne šta doma vlasnik vozila će reći da on nije vozio i da ne zna tko je vozio od osoba kojima je auto bio dostupan; a to su ostali članovi obitelji koji imaju vozačku dozvolu koji nisu dužni svjedočiti protiv istih. Jel to prolazi i kakva se kazna izriče vlasniku vozila ako to prođe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikako ne smiješ reći da ne znaš tko je vozio jer ćeš kao vlasnik vozila dobiti kaznu (min. 2000,00 kn)

što se tiče članova obitelji nije točno da nisu dužni svjedočiti - svjedočiti neće samo ako bi tim svjedočenjem doveli do velike sramote tog člana obitelji i sl. ali u ovom slučaju moraju svjedočiti.

 

postoji određena "caka", ali ovisi o policiji da li će je detaljno provjeravati s time da nije uvijek sigurna, pa je ovdje niti ne želim iznositi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

penava je napisao:

OT: daj mi malo pojasni kako je to nazivanje stop palice "lizaljkom" omalovažavanje službenih osoba??

G. Penava, u Vašem pitanju se nalazi pogrešna konstatacija. Pozivam Vas da još jednom detaljno pročitate, postove koji su prethodili mome, detaljno pročitate moj post i detaljno pročitate čl. 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

 

Pametnom bi trebalo biti jasno.

 

OVOM PRILIKOM, NAMJERNO VELIKIM SLOVIMA, ULAŽEM PROTEST MODERATORU OVOG FORUMA ZBOG NEAKTIVNOSTI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVAN je napisao:

nikako ne smiješ reći da ne znaš tko je vozio jer ćeš kao vlasnik vozila dobiti kaznu (min. 2000,00 kn)

što se tiče članova obitelji nije točno da nisu dužni svjedočiti - svjedočiti neće samo ako bi tim svjedočenjem doveli do velike sramote tog člana obitelji i sl. ali u ovom slučaju moraju svjedočiti...

 

Što se konkretno podrazumijeva pod "velikom sramotom tog člana obitelji", ako već nije i to navedeno? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

OVOM PRILIKOM, NAMJERNO VELIKIM SLOVIMA, ULAŽEM PROTEST MODERATORU OVOG FORUMA ZBOG NEAKTIVNOSTI.

 

Tema zaključavam.

 

Svađe ne toleriramo,a skretanje s teme je nepoželjno.

 

 

Inače moderatori nisu svaki dan 24 sata na Legalisu. Radnici koji su plaćeni imaju pravo na godišnji odmor, a valjda onda i mi neplaćeni možemo izbivati par dana zbog drugih obveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija