Jump to content

upravna znanost u rijeci


anonimno

Preporučene objave

Profesor je ok, samo traži jako puno.

Od ispitne literature obavezno treba imati njegova predavanja, kod njega bolje prolaze studenti koji idu na predavanja i seminaristi iz upr.znanosti.

Pismeni dio ispita je težak, treba znati povijest, najnovije izmjene zakona, ma sve.

Usmeni dugo traje, najmanje 30 min po osobi, ali ti daje vremena da se sjetiš ako nešto ne znaš.

Po težini, ja bi rekla 6,5/10. Eto.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Nekoliko informacija. Profesor voli da mu studenti dolaze na predavanja. Seminaristi moraju dolaziti i oni su na neki način u prednosti, ali ulažu više i dobivaju više. Profesor je završio politologiju i pravo, omiljena mu je filozofija. Od njega ćete čuti da je cijeli studij 80 posto normativno smeće, a 20 posto zanimljivo. Izuzetno je elokventan, načitan i zanimljiv. Predaje pomalo ujednačenim tonom, a svako toliko razbija monotoniju nekim podatkom, primjerom, preporukom dobre knjige. Spreman je na suradnju. Voli vrijedne studente. Izuzetno je moralna osoba. Za sebe kaže da je strog, što je i istina. Ponekad je subjektivan, ali u pozitivnom smislu. Nemože se dogoditi da student koji polaže njegov ispit za uvjet padne na prvom pitanju, on ocjenjuje na temelju razgovora od 30. minuta. Studentu koji položi ispit zaželi sretan nastavak studija. Poštuje svakog koji poštuje njega. Puno daje i puno traži. Studenti ga izuzetno poštuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

je napisao:

Nekoliko informacija. Profesor voli da mu studenti dolaze na predavanja. Seminaristi moraju dolaziti i oni su na neki način u prednosti, ali ulažu više i dobivaju više. Profesor je završio politologiju i pravo, omiljena mu je filozofija. Od njega ćete čuti da je cijeli studij 80 posto normativno smeće, a 20 posto zanimljivo. Izuzetno je elokventan, načitan i zanimljiv. Predaje pomalo ujednačenim tonom, a svako toliko razbija monotoniju nekim podatkom, primjerom, preporukom dobre knjige. Spreman je na suradnju. Voli vrijedne studente. Izuzetno je moralna osoba. Za sebe kaže da je strog, što je i istina. Ponekad je subjektivan, ali u pozitivnom smislu. Nemože se dogoditi da student koji polaže njegov ispit za uvjet padne na prvom pitanju, on ocjenjuje na temelju razgovora od 30. minuta. Studentu koji položi ispit zaželi sretan nastavak studija. Poštuje svakog koji poštuje njega. Puno daje i puno traži. Studenti ga izuzetno poštuju.

 

potpisujem sve!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Ako tko ima još kakvu informaciju neka javi, možda još koje pitanje iz testa, s usmenoga????

Dajte ljudi pomozite, treba mi još informacija u vezi ispita, ima li koje učestalo pitanje na usmenom koje se vrti, mislim što je najbitnije za učit (znam da je sve važno, ali ipak), kriza me hvata pa eto pomozite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

1.oprečne tendencije u odnosu uprave i vlasti

2.režim polit.uprave

a.šta je

b.vrste kroz povijest

3.organiziranost građana

4.sistem neposrednog odlučivanja građana

5.političke stranke

a.tko vodi registar

b.prestanak polit.str.

 

na usmenom: sistemi, lokalna i regionalna samouprava i uprava, drž.upr.organizacije i udruge.

 

to je sve obzirom da sam prošla iz prve. pismeni ti je jaaaako bitan,zato ako vidiš da nećeš imat dovoljno za prolaz(da bodove)odustani u prvih15 min i ne računa ti se.na umenom,nakon što i da pečat MORAŠ nastavit priča i dovršit odgovor.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija