Jump to content

Arhitektica- prevarant!!!! molim obavezno pročitajte!!


mike06

Preporučene objave

Namjeravam graditi poslovni prostor na građevinskoj parceli na kojoj je već napravljena obiteljska kuća sa svim dozvolama.

U dvorištu je sagrađen pomoćni objekt (garaža, šupa i pomoćna kuhina).

Ta građevina nema posebnu dozvolu ali je ishođen vještački nalaz da je građena prije 15.21968., dakle smatzra se da ima legalnu dozvolu.

Uz tu građevinu, dakle do nje bi sagradio poslovni prostor a

dio dogradio (70 m2).

Postotak izgradnje mi se uklapa u veličinu čestice.

Ustvari, nema nikakovih prepreka da izgradim poslovni prostor.

A sad o temi koja je u naslovu:

 

Pronašao sam "arhitekticu" iz Varaždina koja je svoje usluge reklamirala u tjednim novinama, i koja ima sjedište Firme u Zagrebu.

 

S obzirom da je bila dosta povoljna sa ponudom (oko 50% niža sa cijenom od ostalih).

Tek sam kasnije ustanovio propust ali bilo je kasno.

O čemu se radi?

 

Arhitektica je uredno izmjerila postojeći objekt za potrebe izvedenog stanja postoječeg objekta.

 

Na njeno inzistiranje idejni projekat će mi napraviti za stambeni objekat jer su doprinosi dvostruko manji.

 

U svom radu napravila je niz propusta, kako tehničkih tako i suštinskih, prema slijedećem!

- Propustila je da pribavim PGP (posebnu geodetsku podlogu)

_ nije znala da na 1 čestici nemogu biti 2 stambena objekta

 

- nije izračunala volumen za naplatu komunalnih i vodoprivrednih doprinosa

 

Ja sam po tom pitanju totalni laik, pa nisam znao tijek dokumentacije.

 

Platio sam njezinu uslugu 4400,00 Kuna za što imam potvrdu.

Napominem da nisam s njom sklopio nikakav Ugovor.

 

Pošto je njezin "projekt" ništavan, izgubio sam 6 mjeseci vremena za nove projekte, kome da se obratim da dobijem novac natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Zatražite poštovanu arhitekticu račun i da navede radove i cijene .

 

Iznos od 4.000,00 je vrlo mali za sve što treba da bi se

na temelju toga ishodovala dokumentacija za izgradnju

navedene građevine .

 

Vaš je propust što niste sklopili ugovor , sa odredbom kojom se arhitektica obvezuje izraditi dokumentaciju potrebnu za ishodovanje potrebnih dozvola.

Projekt obvezno mora sadržavati izračun m3 za plaćanje komunalnig doprinosa .

 

Ako namjeravate novi objekt koristiti za poslovni prostor onda ga morate i graditi za tu namjenu , jer inače bi trebali naknadno pretvarati stambeni u poslovni.

 

Sada Vam preporučujem da ponovno otiđete istoj arhitektici i zatražite da sve što nedostaje izradi naknadno ,i recite da ste očekivali da će to biti učinjeno . Prije nego posjetite arhitekticu otiđite u urbanistički ured da Vam oni kažu što sve nedostaje i tražite tada dopunu te dokumentacije .

Sa zahtjeve iz komunalnog taksativno nabrojite na pismeno arhitektici ,i po primopredaji kontrolirajte izvršeno.

 

 

 

Pozdrav !

To Vam je najkraći put .

pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. Ude,

 

možda sam nesuvislo naveo, naime, ja sam dao napraviti potpuno nove projekte, nanovo pribavio dokumente i objekat je iskolčen.

Samo namjeravam vratiti novac koji sam njoj dao.

Ona se na to oglušuje, ne želi ni čuti da vrati novac. Njezin "projekat" je totalno neiskoristiv, ništavan .

Dali na osnovu potvrde o uplati, mogu sudskim putem tražiti povrat novca.

Da li je mogu prijaviti udruzi arhitekata, ukratko kako da vratim bačeni novac?

 

Hvala unaprijed na stručnom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ukoliko nemate ugovor kojim dokazujete da imenovana je primila cijenu za ugovorene radove koje nije izvršila , tj. posao izvela nestručno i nepotpuno , tada sama potvrda da ste

neku sumu uplatili nije dovoljna za valjani ishod parničnog postupka .

 

Vi možete arhitekticu prijaviti HGK u Zagrebu , koja nekorektna postupanja sankcionira u skladu sa

težinom povrede pravila Kodeksa HGK.

 

Kao dokaz pri prijavljivanju dostaviti ćete uplatnicu , a i presliku pisama kojima tražite od imenovane povrat novca radi neizvršenja ugovorenih radova .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija