Jump to content

Ukradeni čekovi....banka se bahati.....što raditi???


anonimno

Preporučene objave

Jučer na Trešnjevačkom placu Mami mi je netko ukrao torbicu s karticama, dokumentima i s 2 čeka...

i sad, sve kartice, tj. računi su blokirani (zatvoreni), otvoreni novi....itd..

i sad, Zege Banka, hoče da mama ode na prekršajni sud objavit krađu, te tamo platiti 400kn, za to!!!

hm, imaju li oni pravo na to, mislim, zbog tog, što su te čekove uveli kao ukradene....

me razmete kaj pitam???

znači čekovi ukradeni .ako čekovi dođu na naplatu moramo platiti ili da napravimo to na prekršajnom???

ajde molim savjet......

molim!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i sad, Zege Banka, hoče da mama ode na prekršajni sud objavit krađu, te tamo platiti 400kn, za to!!!!

 

ovo nema nikakve veze sa otuđenjem njenih dokumenata..

bitno je da majka prijavi krađu i policiji (ako već nije), a za to joj nisu potrebni nikakvi novci..

druga je stvar, a to opet ovisi od banke do banke, što se oni tako postavljaju prema svojim klijentima...ako netko (taj koji je došao do čekova) njih i stavi u promet, neke banke (ako ne i sve) terete za taj iznos račun vlasnika čekova bez obzira što je on prijavio krađu i što netko tko prima te čekove napravi propust pa ne provjeri i sliku na osobnoj i potpis osobe...tako banka štiti sebe, a ne klijenta što bi trebala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....čekovi su prazni..bez potpisa

i meni je logično da je trgovac dužan provjeriti dokumente, odnosno tog tko plača njima..

.

prijavila je na policiji krađu, dobila potvrdu od istih, otišla u banke zatvoriti račune, i to napravila, no u Zagrebačkoj banci od službenice je dobila informaciju da je dužna otići na prekršajni na kenedijevom, i to prijaviti kod njih....

mada ne znam kakve veze ima prekršajni sud sa objavom ukradenih čekova...

??!!

:-o

i još k tome to platiti 400kn...

ne kužim...

al jedno znam !!

 

a to je , da prilikom potpisivanja ugovora s bankom, potpisujmemo da prihvačamo pravila, te banke..

no nitko ne upozorava na mogućnost baš ovakve situacije...

eto...

 

inače hvala Vam na odgovorima..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su ukrali čekove prije par godina i postupak je bio sljedeći: Prijavila sam policiji i banci krađu čekova (kartica mi nije bila ukradena), banka mi je zatvorila račun i otvorila novi na koji sam prebacila novce(ja sam mislila da to znači da nitko neće sa zatvorenog računa dizati novce a ustvari nisam mogla samo ja :-o ) Poslali su me u Vodnikovu da prijavim krađu čekova i da oni to objave u Narodnim novinama kako bi se čekovi proglasili nevežećima. Mojih 9 ukradenih čekova je unovčeno u roku 3 mjeseca i svi novci su skinuti s mog zatvorenog računa. Onda sam morala ići grafologu(i platiti još 400 kn a jeftino sam i prošla) kako bi utvrdio da nisam ja potpisala čekove, btw. potpisao ih je muškarac a nitko očito nije uspoređivao broj čekova i čekovne kartice.Što je najbolje, osobna s kojom se lopov služio uopće nije bila njegova, dakle, čekovi jedni, čekovna druga a osobna na jedno ime a sve to radi treća osoba. Nakon toga više nisam imala troškova i banka me nije teretila za nastali minus.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmm da i ja sam imala nekih okapanja sa zabom, ali to me naucilo da se od banke sve moze dobiti ako dovoljno dugo i glasno vices... doduse moj je slucaj bio drukcji - ali taktika je ista - svakako zanemarite sluzbenice, trazite razgovor s voditeljem poslovnice, saljite mejl na zabu, prijetite se medijima i to bi moglo upaliti :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja definitivno ne znam na koji način funkcionira Zaba, ali postoji mogućnost da banka tereti vlasnika tekućeg računa i za krađu. Kako bi eventualno izbjegla neželjene posljedice, potrebno je pokrenuti amortizacijski postupak na OS Zagreb u Vodnikovoj ulici, a onda se tijekom postupka krađa čekova objavljuje u NN. Samo to treba napraviti što prije. Ako se to učini, a bila je i prijava krađe policiji, definitivno si osigurana, čak ako i banka to pokuša naplatiti na sudu - izgubit će - bar je takva sudska praksa na sudu u ZGB. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo pitanje.

1 da li treba podnijeti zahtejv za amortizacijom čekova

2 da li banka krši odredbe zakona o platnom prometu ako neosnovano tereti račun

 

suština je tzv bankarskih čekova što nigdje na njima nema podataka o trasantu (naziv, adresa) , pa se postavlja pitanje da li je to uopće ček?

 

konačno da li je ček ( koji banke izdaju građanima) nalog za plaćanje kako ga određuje Zakon o platnom prometu?

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija