Jump to content

ovrha TELE 2, odvjetnički ured Sučić, pošiljka putuje 1,5 godina


zebraos

Preporučene objave

Poštovanje!

Molim Vas da mi pomognete u vezi problema sa dugom prema Tele 2! Naime, imam dug u iznosu od 1700,00 kn koji se odnosi na razdoblje od 8.mj 2006. do 1 mj.2007. Rješenje o ovrsi glasi na datum 19.7.2007. koje sam primio negdje sredinom 12.mj. 2007.U roku od 8 dana sam odgovorio da ne osporavam dug,ali ga nisam u mogućnosti vratiti odjednom itd. Od tada ni traga ni glasa da bi primio 23.6.2009.pošiljku sa suda u Zagrebu,podnesak ovrhovoditelja koji je podnešen 3.1.2008. Općinskom građanskom sudu u Zagrebu, koji ga je zaprimio 7.1.2008., gdje ovrhovoditelj predlaže sudu da me se uputi kontaktirati odvjetnički ured Sučić da bi se sklopio sporazum o otplati duga.U sudski spor se do sada nije ulazilo, da li je ovrha pravomoćna. Da li je moguće da se ne plate kamate tj. postoji li kakva zakonska caka!

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ne znam sto kaze zakon tu, ali ja bih se borila svih silama da za to vrijeme koliko je sud bio spor, odnosno od dana primitka na sud ( eventualno bi ima dala mjesec dana vise ) pa do dana primitka posiljke na tvojoj adresi ne platim zateznu kamatu...Pa nisi ti kriv sto su nasi sudovi spori i prebukirani...ili ima treba da posalju postu 1,5 dogina.

Ja sam imala slucaj gdje je ovrha donesena 28.02., a ja ju primila u 11 mjsececu iste godine i naravno da im za to nisam platila zateznu kamatu niti su je oni mene trazili...tu se radi o komunalnom racunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čudi me zašto si priznao dug za koji je predpostavljam nastupila zastara potraživanja.(malo informacija)

priznanjem duga ovrha postaje prevomočna i zastara je nakon 10. godina.

nevjerujem da će se ovrhovoditelj odreći kamata i troškova ovrhe.

pošalu ovrhu na plaću i dok ne isplatiš dug koji si priznao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije nastupila zastara jer je to bilo za račune od 8/06 do 1/07, a rješenje je o ovrsi je 19.7.2007.Nije prošla godina dana; ako je po Zakonu o obveznim odnosima?!Oni imaju foru da ti stave datum koji im paše,a dodje ti par mjeseci od tog datuma, a ne otprilike par dana koliko treba pošti da dođe!Tako da si tu uzmu vrijeme koje im odgovara da ne dođe do zastare!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

marijo25 je napisao:

I kako mi je doslo rijesenje za ovrhu a kako ja nemam nikakvu imovinu na sebi pa nemaju materijal za ovrhu sto sada?A i ta ovrha mi je na djevojacko prezime.I gdje podnosim zalbu.

Hvala vam unaprijed na savjetima

 

Ako priše da je rješenje o ovrsi pravomočno onda nemate pravo žalbe. Ako ste zaposleni plijenit če vam dio plače dok se dug ne namiri, a ako ne mogu iči na ovrhu pokretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijo25 je napisao:

To su mi donijele dvije gospode sa suda i rekle da je to rijesenje za ovrhu i kada su vidjele da nemam nista na sebi da popisu isle i rekle da se mogu zaliti u roku 8 dana.

 

One su vjerovatno sudske ovršiteljice i došle su popisati neke pokretnine ako ih imate. Ako su došle u popis stvari onda je rješenje pravomočno i nemate se pravo žaliti. Neznam na šta su vas onde savjetovale da se žalite. Pročitajte dokument koji su vam uručile.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za to vam netreba odvjetnik, a pretdostavljam da i dug nije preveliki. Vidite koji dokument ste primili i što u njemu piše i napišite ovdje pa čemo vas savjetovat dalje.

Ako ste nezaposleni i nemate pokretnine koje vam mogu plijeniti ovrhovoditelj se nemože naplatiti. Kada se zaposlite i budete primali plaču sjest če vam sa ovrhom na plaču dok se na namiri dugovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise ovako;rjesenje o ovrsi na temelju vjerodostojnosti isprave

1.nalaze se ovrseniku da u roku 8dana od dostave rjesenja namiri trazbinu s odmjernim troskovima.

2.odreduju se ovrha prisline naplate trazbine

3.troskovi postupka odreduju se u iznosu 780kn

4.protiv ovog rjesenja ovrsenik moze uvaziti prigovor u roku 8 dana od dana primitka rjesenja.Prigovor se podnosi javnom biljezniku koji je donio rjesenje,a o istom odlucuje nadlezni sud.

 

Na drugom pise:rjesenje o ovrsi

1.Sud odreduje predlozenu ovrhu

2 trosak ovrhovoditelja omjeruje se u iznosu 622,20kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijo25 je napisao:

Pise ovako;rjesenje o ovrsi na temelju vjerodostojnosti isprave

1.nalaze se ovrseniku da u roku 8dana od dostave rjesenja namiri trazbinu s odmjernim troskovima.

2.odreduju se ovrha prisline naplate trazbine

3.troskovi postupka odreduju se u iznosu 780kn

4.protiv ovog rjesenja ovrsenik moze uvaziti prigovor u roku 8 dana od dana primitka rjesenja.Prigovor se podnosi javnom biljezniku koji je donio rjesenje,a o istom odlucuje nadlezni sud.

 

Na drugom pise:rjesenje o ovrsi

1.Sud odreduje predlozenu ovrhu

2 trosak ovrhovoditelja omjeruje se u iznosu 622,20kn

 

 

Na ovo prvo šta ste naveli imate pravo žalbe kako vam piše u roku 8 dana. Da li igdje na rješenju piše da je rješenje pravomočno?

 

Da li je ovo drugo rješenje šta imate vezano za ovaj prvi slučaj tj. da li se radi o istoj stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovo prvo pise na dnu rjesenje je pravomocno i ovrseno dana 12.srpnja.2007godine u Zg kod javnog biljeznika.

I ovo drugo sto pise da je sud odredio 622kn je sve za istu stvar to je doslo na dva papira.

 

pise da se zalim javnom biljezniku koji je to sastavio kako kada je on u zg i dal mogu sama sastaviti zalbu ako se mogu zaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijo25 je napisao:

Za ovo prvopise na dnu rjesenje je pravomocno i ovrseno dana 12.srpnja.2007godine u Zg kod javnog biljeznika.

I ovo drugo sto pise da je sud odredio 622kn je sve za istu stvar to je doslo na dva papira.

 

Onda nemate pravo žalbe jer je rješenje postalo pravomočno. Ali vi ste u međuvremenu morali kada je ovrha pokrenuta dobiti prijedlog ovršnog rješenja na koje ste imali pravo žalbe. Da li ste primili ili niste dokument?

 

Ovo drugo je ovhovoditelj tražio promjenu sredstva ovrhe na pokretnine buduči da se nije mogao naplatiti s osnove vaših primanje jer niste zaposleni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijo25 je napisao:

Nisam nista dobila nikakva dokument.

Samo jutros ko grom iz vedra neba ove dvije na vrata.

 

I ako se nemogu zaliti i treba platiti koji se iznos placa jel tih 622kn sto je sud odredio??

 

Ukoliko niste primili nikada prijedlog ovršnog rješenja pošaljite prigovor zbog neuredne dostave istoga tj. da niste primili rješenje o ovrsi.

Plačate ono za koji je iznos ovrha pokrenuta plus troškovi (javnobilježnička nagrada, trošak sastavljanja ovrhe i kamate od dana nastanka dug pa do isplate).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijo25 je napisao:

A gdje se mogu zaliti??

 

Onda znaci placam cijeli ovaj iznos?

A sto je ovo sto je sud odredio trosak ovrhovoditelja odreduje se na iznos 622kn?

 

Najprije kontaktirajte javnog bilježnika koji je donio rješenje o ovrsi i stavio na rješenje kaluzulu o pravomočnosti istoga da vam pokaže dostavnicu tj. povratnicu na kojoj je vaš potpis i datum kada ste rješenje primili. To napraviti odmah u ponedjeljak i onda čete vidjeti šta dalje.

Trošak ovrhovoditelja od 622 kn se određuje za promjenu sredstva ovrhe tj. na podenesak kojim ovrhovoditelj traži ovrhu pokretnina.

Napravite ono šta sam vam savjetovao i otiđite kod JB pa čemo vidjet dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozovite se na broj ovršnog rješenja Ovrv-xxx/yy i pitajte kada vam je prijedlog ovršnog rješenja uručen i to je potpisao. Možda je preuueo i potipsao netko od vaših ukučana pa vam je zaboravio dati. No to provjerite najprije i ako nije nitko preuzeo rješenje onda čete poslati prigovor zbog neuredne dostave i da se zbog toga propustili rok za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

slična situacija

 

- osoba u pritvoru od 10. mj. 2008. do 12. mj. 2010., mobitel i br. na policiji

- neplaćeni računi t mobile-u za 9. i 10. mj. 2008. g.

- 3. 1. 2011. poštar donosi plavu kovertu, osoba potpisuje, unutra ovršni prijedlog kojim se predlaže da se donese rješenje o ovrsi s datumom 14. 7. 2009. (nikakvo pravo žalbe)

te drugi papir RJEŠENJE O OVRSI s datumom 27.7. 2009. (rok za žalbu 8 dana)

- navedeni neplaćeni računi za 9.,10.,11.,12. 2008. (to razumijem bez obzira što se nije koristio mob 11. i 12. mj., možda je takva politika t mobile-a a možda je i ugovorom tako regulirano)

- naveden neplaćeni račun za 6 mj. 2009. (to ne razumijem jer se mob. sigurno nije koristio, a za međuperiod od pola godine ništa)

 

Molim pomoć što uraditi, pisati mail ili klasični poštanski prigovor javnom bilježniku, pozvati se na zastaru, navesti ili ne navesti boravak u pritvoru, pozvati se na neuručenje rješenja o ovrsi te time propuštanje roka žalbe ili rok počinje teći uručenjem?

 

Svaki savjet je dobrodošao. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam jedno pitanje za znalce moja kćer je 2005g podigla mobitel na pretplatu napravila je dug 2700k dobivala je opomene upozorenja o naplati duga sve je u redu dug postoji

u međuvremenu se zaposlila rodila dvoje djece u vezi koja je propla sada su joj sjeli na račun preko kojeg je dobivala plaču i oduzeli cjelokupni iznos duga sa kamatama 4200k nisu li mogli uzeti taj novac u više navrata ovako su ju ostavili bez prebite kune s dvoje djece od 2 i 4 godine to su njezine dvije mjesečne plače znam da sada vjerojatno može fućkati da

li je tako

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

sada su joj sjeli na račun preko kojeg je dobivala plaču i oduzeli cjelokupni iznos duga sa kamatama 4200k nisu li mogli uzeti taj novac u više navrata ovako su ju ostavili bez prebite kune

 

To je demagogija, zamjena teza.

Mogla je kćer i prije sama vratiti dug, zar ne?

Da je svaki mjesec u tih 5 godina odvojila 50-60 kn , zar ne?

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija