Jump to content

krediti za branitelje


kanada

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

kanada je napisao:

zanima me da li tko zna da li branitelj moze dobiti kakav nenamjenski kredit od ministarstva branitelja :-?:-?

poz.kanada :-)

od ministarstva zasigurno nećeš dobiti nikakav nenamjenski ili drugi kredit, međutim postoji niz raznih ponuda poslovnih banaka (za nas branitelje) uz specifične uvjete dobivanja nenamjenskih kredita i način otplate itd.

Moraš se malo raspitati (od banke do banke) a ja ti mogu reći u svezi kredita kod HPB gdje odobravaju nenamjenske gotovinske kredite braniteljima kojima se na njihov tekući račun(kod HPB) uplaćuje osobna invalidnina ili osobna invalidnina i mirovina ili ostala redovita primanja (jedno vrijeme su uvažavali i opskrbninu kao narečeno redovito primanje ali ti ne mogu garantirati da je to još uvijek njihova praksa ili je samo bilo ovakvih pojedinačnih slučajeva).

Nadalje, HPB ove kredite daje podjeljene u dvije kategorije, u visini od 3.000,00kn-150.000,00kn (ovisno o vrsti i visini primanja, kao gore narečeno) a u trajanju do 84 ili do 120 mjeseci.

Redovna kta na kredit je u visini od 8,98% ili 8,80% godišnje a ovisi na koji od dva nenamjenska kredita se odnosi.

Interkalarna kamata je u visini redovne kamatne stope te se zajedno sa troškom obrade kreditnog zahtjeva (=2,98% od iznosa kredita) naplaćuje se iz :petpara: pri isplati.

 

Osobno imam i jedan ovakav kredit kod HPB i on me :boli: ali :neznam: previše nas branitelja je došlo u situaciju da smo i još uvijek podižemo kredite (čim uspijemo srediti ikakvu kreditnu sposobnost)a sve kako bi vratili silne nakupljene dugove ili uopće preživjeli :-(

"sit gladnomu ne vjeruje"

:mase2: kanada i nadam se da ćeš uspjeti dobiti neki nenamjenski kredit i rješiti svoju muku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozz svim istinskim braniteljima i domoljubima! Malo sam nakon dosta vremena "lutao" ovim forumima, pa nabasavši na ovu temu, moram se očitovati...naime, glede kredita za branitelje koji se spominju u postu ispod ne znam, nisam dosad niti čuo za to, ali vjerujem da se uvjeti po kojima se mogu ostvariti ne razlikuju puno od onih u recimo zagr. banci, privr. banci, erste banci itd, a jedan od OSNOVNIH uvjeta je da imate mirovinu od minimalno 3015,00 kn, tj. ako nemate barem toliko, nemate mogućnost podizanja tj. dobivanja BILO KAKVOG kredita..! Drugim riječima, branitelji, dragovoljci DR, donedavno pripadnici OSRH,bivši vojnici, a "odagnani" u, recimo, 6a mirovinu već su samim prelaskom u mirovinu postali doslovno građani drugog reda, bez mogućnosti(ikada) dobivanja ikakvoga kredita...Da se razumijemo, govorim o ljudima od cca 40-ak godina...ti bivši vojnici, branitelji koji su dali godine svog života Hrvatskoj i za Hrvatsku, sad postaju socijalni slučajevi, bez mogućnosti i prava na normalan život, pa čak i bez mogućnosti da kvalitetno školuju svoju djecu...Nažalost, veoma je mali broj ljudi svjestan te stvarnosti, a i oni koji su svjesni i možda bi i mogli pokrenuti nešto u vezi toga - nisu zainteresirani...volio bih kada bi ljudi na takvim položajima vidjeli ovaj post, raspitali se o tome, pa bi možda netko nešto i poduzeo...Pozdrav naciji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g.Lowrider slažem se sa Vašim konstatacijama,ali moram Vas dopuniti da masa branitelja koji su umirovljeni(večina pod mus) te imaju malu mirovinicu,a kad su bili u sustavu podizali su večim djelom stanbene kredite(u tu kategoriju spadam i ja)jer su bili primorani ako su htjeli i željeli riješiti stanbeno pitanje....

 

...što sad:mala mirovina - stanbeni kretit od cca 2000-2500kn-nezaposlena supruga 2-3 malodobne djece-režije -hrana-užasss

 

...posla nema -neka nam ga daju ako je prof.nesposobnost za rad-posla se ne boji velika večina nas...

 

...a kaj je sa onim HB koji imaju opču nesp.za rad????...po zakonu ne mogu ili ne smiju radit osim na crnjaka ko može,što je sa onima koji su nesposobni za bilo što....a situacija kao što je gore navedena? A prozivaju nas da imamo velike mirovine(prosjek 5800 negdje sam pročitao)-koja laž,naravno u svakom žitu ima kukolja,kojeg treba odvojit od žita,tako da i pravim dragovoljcima ,vitezovima bude kolko - tolko bolje..

 

...kako dalje?!? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz...i ja se slažem sa većim djelom vašeg posta, no, u njemu ima nekih manjih nejasnoća...recimo, ne znam jesmo li se razumjeli - ja sam u svom postu govorio isključivo o bivšim pripadnicima OSRH (koji su usput, naravno i branitelji sa statusom dragovoljca DR), i to bez čina, tj. - prof. vojnicima...Ti ljudi su potpuno financijski a i moralno obespravljeni odlaskom u mirovine iz HV-a. Vojnik, pripadnik GBr, odlaskom u 6a mirovinu, dobije iznos mirovine od 2200 - 2300kn. Naravno da oni koji su imali hrabrosti podići stambene kredite dok su radili sad teško preživljavaju pošto su im rate praktički u visini mirovine...sve to stoji, ali ja sam govorio o problemu da vojnici u tim mirovinama SAD ne mogu dobiti ama baš nikakav kredit, i nikad ga neće ni moći dobiti...a treba živjeti, školovati djecu itd...njima je to onemogućeno, osim ako su radno sposobni, i žele riskirati rad "na crno" kod poslodavaca koji su isto tako spremni riskirati primajući te ljude da rade...Ona glupost o pravu na zaposlenje uz "zamrzavanje", mislim, 40% mirovine je upravo to - glupost i besmislica. Ti ljudi doslovno nemaju izlaza iz svoje situacije bez obzira otplaćuju li već prije dignuti kredit ili ga sad više ne mogu podići pa ostaju bez automobila, ne mogu doći do nekretnine itd itd...

A sad o onom drugom djelu - spomenuti su korisnici braniteljskih invalidskih mirovina sa tzv. općom nesposobnosti za rad...koliko ja znam, a poznam nekolicinu takvih "slučajeva" - vojnik umirovljen iz GBr sa statusom dragovoljca, RVI, opća nesposobnost recimo, 50/50 rat-mir ima mirovinu oko 3800 kn, a sada možda i više...iz moje perspektive, taj iznos je sasvim pristojan i dovoljan za relativno normalan život, pa takva osoba i ne mora raditi niti pokušavati raditi "na crno" čak i a ko se osjeća sposobnim za rad...i ono važnije - kreditno je sposoban, što znači da može nesmetano nastaviti planirati i ostvarivati poneke životne ciljeve, za razliku od onih "bijednika" debelo ispod 3000kn...a u istom ratu su bili, istom cilju posvetili svoje živote.

Nadalje, istina je neki imaju i poveće iznose mirovina, hrvi sa ptsp, recimo omjera 100% rat, pa visok čin prije umirovljenja i sl. čimbenici, no oni koji su doista pravi invalidi apsolutno zaslužuju takve mirovine, ali...zaslužuju i oni bivši ratnici koji nisu imali "sreće" da budu hrvi (nemojte me pogrešno shvatiti, ja osjećam puno poštovanje prema pravim hrvi)..Ne moraju imati 5, 6 ili više tisuća, ali recimo, oko 3200 kn bi trebala biti najniža granica za braniteljske mirovine (vojničke) ako se uzmu u obzir današnji uvjeti života...

Eto, ja se raspisao 100 na sat, pa je bolje da malo "stanem na loptu"...pozz :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija