Jump to content

tuđa ovrha na mojim stvarima


damir33

Preporučene objave

DOŠAO MI JE OVRHOVODITELJ ZA POPIS STVARI!OVRHA SE VRŠI ZBOG NE PLAČANJA NEKOG KREDITA KOJI JE JAMAC BIO MOJ BRAT.ON JE PRIJAVLJEN NA MOJOJ ADRESI I TAKO DA SU DOŠLI IZVRŠIT OVRHU.JA SAM GA IZVJESTIO DA ON TU NE ŽIVI NA ŠTA JE ON ODGOVORIO DA JE TU PRIJAVLJEN I DA ON POPISUJE,NARAVNO NISAM GA PUSTIO U STAN JER SU TU MOJE STVARI.NAPISAO JE DA GA NE PUŠTAM I DA ĆE DOĆ SA SLUŽBENOM OSOBOM.ČITAO SAM DA MOGU PROVALITI AKO NIKOG NEMA DOMA UZ PRISUSTVO PUNOLJETNE OSOBE.JA IMAM NA SKORO SVE STVARI RAČUNE SA SVOJIM IMENOM(PLAČANO KARTICOM).DALI ONI MOGU UZETI STVARI IAKO SAM IH JA PLATIO(U STANU NEMA NI SLIKE BRATA NI DOKAZA DA JE IKAD BI0 TU)!MOLIM VAS POMOĆ!ŠTA DA RADIM?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Ja sam imala ovakav slucaj, mi smo ih pustili u kucu i oni su popisali stvari.

Onda je pravi vlasnik stvari napisao prigovor trece strane (ako se ne varam).

Sve je napravljeno laicki (uz malu pomoc ovog krasnog foruma :* , predano je na sud i vise se nikada nisu javili ni pojavili.

 

Dakle u prigovoru smo napisali:

"Dana tog i tog ovrhovoditelj je dosao u moj stan i zbog naplate duga za koji se tereti osoba ta i ta popisao stvari:

1.

2.

3....(napraviti identican popis popisanog)

 

Pod kaznenom i materijalnom odgovornoscu izjavljujem da su popisane stvari u mom vlasnistvu, a ne ovrsenikovom, sto mogu podkrijepiti i dokazima.

 

Molim sud da stvari koje su popisane od strane ovrhovoditelja:

1.

2.

3....(napraviti identican popis popisanog)

budu izuzete iz naplate potrazivanja duga gospodina tog i tog"

 

Znam da odgovor stize dosta kasno, ali mozda jos nekom pomogne :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo i meni su bili popisati stvari zbog djeteta (bila je jamac kolegici koja ne plaća kredit). Ja ih nisam pustila u kuću. Sada ne znam što da radim? Da im se javim da ipak dođu popisati stvari pa da uložim taj prigovor. Ne želim baš da dođu s policijom.

 

Sve je napravljeno laicki (uz malu pomoc ovog krasnog foruma :* , predano je na sud i vise se nikada nisu javili ni pojavili.

 

Hrabrice, jel mi možeš linkati gdje ima malo više o ovoj temi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

took je napisao:

Evo i meni su bili popisati stvari zbog djeteta (bila je jamac kolegici koja ne plaća kredit). Ja ih nisam pustila u kuću. Sada ne znam što da radim? Da im se javim da ipak dođu popisati stvari pa da uložim taj prigovor. Ne želim baš da dođu s policijom.

 

Sve je napravljeno laicki (uz malu pomoc ovog krasnog foruma :* , predano je na sud i vise se nikada nisu javili ni pojavili.

 

Hrabrice, jel mi možeš linkati gdje ima malo više o ovoj temi?

 

Ukoliko niste dopustili da sudski ovršitelj popiše stvari u vašem stanu ili kući sud vas mora obavijestiti pismeno o idučem uredovanju tj. popisu stvari na vašoj adresi s datumom i satom dolaska sudskog ovršitelja u pratnji policijskih službenika. Ukoliko tada ne budete zatečeni na vašoj adresi treči puta bez najave mogu doči sa bravarom nasilno vam uči u stan sastaviti o svemu tome zapisnik i popisati nađene stvari. Uglavnom su stvari koje imamo svi mi u stanovima za ovrhovoditelje bezvrijedne i beznačajene vrijednosti ali nije ugodno kada se popisuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Imam jedno pitanje ako netko ima iskustva. Roditelji su mi ostali bez posla i deložirani su iz stana kojeg im je grad dao u najam. Mi smo svi još prijavljeni na toj adresi jer nismo stekli uvjete da bi mogli promjenit prebivalište. Zaista teška situacija. I tako je došla ovrha mami za kredit ali upućena na kuću koju brat privremeno koristi,tek toliko da nije na ulici. A u mjestu u kojem živimo nemožete se izjasnit kao beskućnih zbog ne znam ni ja čega su nam natrkeljali. Uglavnom,sud se najavio 27. ovog mjeseca dolaze po stvari zbog mamine ovrhe i to u kuću koju brat koristi,nisu predhodno izvršili popis stvari. Pisali smo banci,susu al nitko nas ne doživljava... help

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Prošli mjesec (09 - 2013 g ) su mi na kućnu adresu došli sudski ovršitelj i odvjetnik onih kojima se duguje.

Tražili su moju bivšu suprugu i kada sam im rekao da smo se mi službeno i pravomoćno rastali i da je ona s iste adrese odselila prije godine dana , isti sudski ovršitelj je rekao." U redu ako je tako onda mi nemamo što raditi ovdje". Ovršitelj je ispred ulaznih vrata ( nisu željeli uću unutra ) zapisao u zapisnik da se popis pokretnina u stanu neće izvršiti a iz razloga jer bivša supruga tu više ne živi i ista na sebi nema nikakve nekretnine pa ni taj stan nije niti dijelom u njezinom vlasništvu ( bez obzira što joj u osobnoj još i dalje piše ta adresa - ali to sada već prelazi u drugu domenu i to po prekršajima iz Zakona o osobnoj iskaznici).

 

Ja sam im dao adresu za koju pretpostavljam da se bivša sada nalazi i njezin broj moba i oni su otišli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija