Jump to content

HITNO - dostava presude o razvodu braka, ne stiže mi?


aa

Preporučene objave

Pozdrav, i unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

Radi se o sudu u Zagrebu.

Dakle, sporazumni razvod braka je regularno obavljen u dva ročišta, poslijednje je bilo početkom 5. mjeseca.

Koliko sam upoznat sa zakonom, sudac koji je vodio postupak ima maksimalni rok od 30 dana od zaključenja rasprave do donošenja presude odnosno pravomoćnog rješenja o razvodu.

Isto rješenje sud dostavlja strankama pismenim putem (sudskom dostavom, pretpostavljam).

 

Pošto meni niti preko 60 dana od rasprave nije dostavljeno spomenuto rješenje, uputio sam se na sud, prvo naravno u pisarnicu. Tamo mi je rečeno da "oni nemaju ništa" i "ne mogu ništa", te da se uputim sucu osobno. Došao sam do sutkinje koja me urlajući izbacila van iz svoje kacelarije (iako sam stigao pitati "Kada bih mogao doći", na što naravno nisam dobio odgovor).

Potom sam se vratio u pisarnicu, gdje mi je rečeno da je dostava više puta pokušana, IAKO ja nisam dobio NIKAKVU poštu tog tipa, niti obavijest o pokušanoj/neuspjeloj dostavi.

Također, rekli su mi u pisarnici da oni tu "ne mogu ništa".

 

Što da napravim, KAKO da dođem do rješenja o razvodu?

 

Sad slijedi i drugo pitanje: pretpostavljam da bih ja osobno navedeno rješenje trebao odnijeti u matični ured, isti gdje sam podizao vjenčani list, da tamo upišu da je brak razveden. Čuo sam od majčine prijateljice da navodno sud to "rješava automatski", odnosno sud to dostavlja matičnom uredu. Što je od toga istina?

 

 

Hvala vam unaprijed na odgovoru,

stvarno sam već očajan i razočaran ovim našim sudstvom i načinom ponašanja. :palacdolje:

 

 

EDIT: razgovarao sam s gospodinom u matičnom uredu koji mi je rekao da oni prime od suda spise i provedu ih kod sebe, ali da to traje mjesecima, čak i godinu i više. No, ukoliko imam rješenje o razvodu, mogu ga donijeti i osobno, usput fotokopirati i upisuje se ODMAH.

 

Još samo da saznam kako doći do rješenja o razvodu... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjeri u uredu za prijem i otpremu pošte.

ako je pokušana dostava morali bi imati podatak.

ili ako je presuda gotova ista ti bude i uručena.

piši požurnicu na sud.

nakon 15.-akako ne dobijete presudu pismeno se obrati predsjedniku suda.

nakon novih 15.-ak dana pisati žalbu Ministarstvu pravosuđa,Upravi za organizacione i kadrovske poslove,Dežmanova 6 ,Zg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

Na sudu su mi rekli da se moram direktno obratiti sutkinji, koja me, kako sam spomenuo, urlajući isprašila van iz svog ureda.

Presuda je gotova, tako mi je rekla gđa u pisarnici, i navodno su dva puta pokušali uručiti mi, iako - ponavljam - niti obavijest niti išta nisam primio. Kad sam pitao - možete li mi ju SAD dati, osobno, poslala me sutkinji...jer navodno ako se vrati neuručeno, ide natrag u ruke sutkinji (što mi je potpuno nelogično!!!) a susret sa sutkinjom sam već opisao. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

provjeri u uredu za prijem i otpremu pošte.

ako je pokušana dostava morali bi imati podatak.

ili ako je presuda gotova ista ti bude i uručena.

piši požurnicu na sud.

nakon 15.-akako ne dobijete presudu pismeno se obrati predsjedniku suda.

nakon novih 15.-ak dana pisati žalbu Ministarstvu pravosuđa,Upravi za organizacione i kadrovske poslove,Dežmanova 6 ,Zg.

 

Danas sam ponovno zvao sud, rečeno mi je da je presuda kod sutkinje osobno a ne kod njih dolje u pisarnici i da "oni ne mogu ništa".

Dakle, ja bih sad trebao osobno sutkinji pisati molbu da mi ponovno dostavi presudu, umjesto da dođem tamo i uzmem presudu osobno? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Treba mi HITNO primer sudske presude na razvod braka, u pitanju je sledeci slucaj:

 

 

Тужилац и тужени су закључили брак 27.07.2001 године пред матичарем Општине ..........

Брачна заједница је у почетку била складна, али се временом однос погоршао што је довело до озбиљног и трајног поремећаја односа и немогућности даљег заједничког живота.

Свако настављање даљег заједичког живота може имати негативан утицај на дјецу, као и на саме супружнике.

Странке у овом браку имају двоје дјеце, малољетног сина - Душана Јовића рођеног 25.05.2003 године у ........ и малољетну кћерку - Марију Јовић рођену 01.04.2009 године у .......

 

ДОКАЗИ:

 

- извод из Матичне књиге вјенчаних СО ........., бр. 10, за 2001 годину,

- извод из Матичне књиге рођених за свако од заједничке дјеце

- саслушање странака.

 

Сходно свему изведеном, тужилац предлаже следећу

 

ПРЕСУДУ:

 

Разводи се брак између Марка Марковића, рођеног 31.12.1980 ........ и Милице Петровић, рођене 14.02.1982 године у ......, склопљен дана 27.07.2001 године пред матичарем СО .........

Родитељско право ће самостално вршити мајка уз могућност одржавања контакта са туженим у договору између странака и дјеце.

Обавезује се тужени да исплаћује, на име издржаванја малолетних Душана и Марије, износ у вредности од 30% своје мјесечне плате.

 

Свака странка своји своје трошкове.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hm, pokušala sam naći gdje pišu rokovi za donošenje presude ali nisam našla. Meni je zadnje ročište za razvod braka, nakon 2 godine i nešto povlačenja po sudu i czss, bilo prije nekih 2 mjeseca i to rješenje mi je jako bitno.

 

Je li točno da je rok mjesec dana od zadnje rasprave do donošenja rješenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

 

Znači li to da ja mogu svojevoljno otići na sud i tražiti rješenje u otpremi, pisarnici ili gdjegod već ili čak otići izravno do suca moleći ga (zar je dotle došlo) da rješenje što prije napiše?

 

Međutim, bojim se da rješenje nije napisano jer je sudac rekao otprilike "tko zna kad će rješenje biti napisano" i pritom pokazao nedovršene spise od prije nekoliko mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija