Jump to content

Agencijska Provizija


Arcoria

Preporučene objave

Iznajmljujem stan i agencija mi traži jednu najamninu za proviziju tj.za svoje usluge. Jeli to zakonski ?

Obzirom da sam čitala da je provizija 2-3%

 

Drugo- Koliko je porez meni kao najmodavcu na nekretninu koju iznajmljujem za 350 eur-a plus režije i dali to uvrštavam u poreznu karticu ?

 

Hvala i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provizija 2-4% je za prodaju nekretnine. Za najam je uobičajena provizija mjesečna najamnina.

 

Nekretninu možete dati u najam i putem oglasa u malom oglasniku.Kad god sam neku nekretninu prodavao ili iznajmljivao, dao sam oglas u oglasnik. Jednostavnije je i efikasnije. Samo vrlo skupe nekretnine (npr. vile ) daju se u najam putem oglasa.

 

Porez ovisi o tome radi li se o stambenoj nekretnini, ili poslovnom prostoru.

Ako je stan, porez je, mislim,10,5% , ako iznos nije veći od 86000 kn, i ne ulazi u poreznu karticu (bar je tako bilo donedavno).

Za najam poslovnog prostora plaćate akontacije poreza, i prijavljujete u godišnjoj poreznoj prijavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Porez iznosi 15% na 70% najamnine + 18% prireza ako se nekretnina nalazi u Zagrebu, ( svaki grad ima drugačiju visinu prireza ).

Dakle 350€ * 70% = 245€ to je sada porezna osnovica

 

245€ * 15% = 36,75€

36,75€ * 18% = 6,6€

 

36,75 + 6,6 = 43,35€

 

Dakle ako u gradu Zagrebu iznajmiš stan za 350€, plaćati ćeš mjesečno 43,35€ poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija