Jump to content

GP u Splitu


anonimno

Preporučene objave

Kao sto je rekao jedan kolega

 

"mislim, za svaki ispit kruže razne priče, ali GP je jedini dosad za koji je BAŠ SVE TOČNO što se priča"

 

ona pitanja sto kruze mozes odjebati,jer on veoma lako mijenja pitanja.NAuci super etazno vlasnistvo,ZZK i puno srece.......

i ja sam u istom problemu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu a da ne komentiram,da se ne osvrnem....Jedan sam od onih koji su napustili Split i otišli na drugi fakultet, ali ja sam slučajem prilika otišao u Zagreb a ne u Mostar....

Slabo mi je došlo kad sam pročitao što se piše o Splitskom fakultetu a što o Zagrebačkom. Ja sam dokaz jer sam na svojoj koži PROBAO I JEDNO I DRUGO, ali NE ONO idem iz Zagreba u Split na treću godinu , nego sam "izgorio" godinu zbog Kačera i otišao u Zagreb. I što mislite da li imam ovdje problema???? Većih nego u Splitu sigurno ne!!!! Sada sam blizu diplomskog i studij će biti procjenjujem završen u roku od 6 godina. Uzelca sam položio iz drugog puta, a da ne kažem da mi se prosjek ocjena znatno povećao...prva godina u Splitu bez obzira na moje znanje bilo je 2 iz Rimskog i 2 iz Teorije. ..Neću crniti Zagrebački fax, imam tu jako dragih kolega, ali zbog Hrvoja Kačera ja sam izgubio volju za studiranjem u Splitu , htio me je poniziti i bacao svakoga puta postavljajući pitanja na koja pravnici nisu imali odgovor. U tim trenucima bi mi pomoglo samo da sam mu mogao čitati misli , a ne nijedan iskusan kolega ni knjiga na svijetu. Jedna kolegica sa faksa se bacila sa balkona zbog njega?!!! Zar je vrijedno toga ljudi moji??? Igrom slučaja ,poznavao sam je...Ono što on želi reći i učiniti od tebe i -debil si, ovo nije za tebe. Da nije bilo Zagrebačkog fakulteta, ja bih bio odustao od pravničkog poziva. Zato ne mogu reći ništa loše za ovaj fakutet. Barem su predavanja kvalitetnija, rokovi i prijave organiziraniji a i stekao sam frendove sa kojima ću nadam se ostati sutra i u poslu. Zato me živciraju onakva prepucavanja...činjenica je da nigdje nije lako, treba naučiti, slažem se, a razumijem sve one kojima je Uzelac zagorčao život jer se meni isto dogodilo sa Hrvojem Kačerom. Zato se iskreno nadam da će se ova tema nastaviti s tim da će studenti iz Splita biti kolegijalni i pokušati pomoći jedan drugome, a na one komentare se ne osvrćite ....znam što prolazite i suosjećam sa vama!

 

Samo naprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad sam pročitao naslov "Kolega iz Zagreba", moram priznati, pomislio sam - o, ne opet još jedan zajedljiv komentar. Istimi za volju dužina poruke me malo ohrabrila jer sam dosad uvidio da su najzlobniji komentari ujedno i najkraći (što će reći, također, i neargumentirani).

Eto, što reći nego kako mi je drago što i ovakvi slučajevi postoje, čisto da dokažu kako nije baš sve tako bezvrijedno čim se od Zagreba makneš parsto kilometara u minus po osi Y.

Istina je da je GPP u Splitu lakše položiti nego u Zagrebu. To nitko od mojih splitskih kolega nije nikad ni pokušao osporiti, ali ne treba samo zbog toga zaključiti da Pravo u Splitu ne vrijedi.

Stoji, a to sam primjetio i po sebi, i tvoja tvrdnja da je u Splitu nemoguća misija na prvoj godini dobiti ocjenu veću od 2 iz većine kolegija. Tako postoji i jedna anegdota gdje sam ja u jednoj raspravi o nekim institutima Rimskog prava pokazao zavidno veće znanje (iako sam kod prof. Šarac u ST dobio samo 2) od kolegice iz Zagreba koja je iz RP dobila 4 ili 5 (više nisam siguran, davno je bilo). Također, ta kolegica u Zagrebu dosad ima ukupni prosjek ocjena iznad 4.5. Također, mogu reći da poznajem (i to dobro poznajem, a ne da sam čuo za njih) barem 5 kolegica i kolega iz Zagreba sa prosjekom iznad 4.0. Ovo nipošto ne govorim zbog toga da dokažem kako je lagano studirati u Zagrebu, već samo zbog toga da dokažem kako ima i ljudi koji tamo studiraju vrlo uspješno.

 

Ne bih volio da ljudi shvate ovu poruku (ili bilo koju drugu) kao moj izraz neprijateljstva prema Zagrebu, te stoga napominjem da je Zagreb meni izuzetno dragi grad uz koji me veže mnogo osoba i događaja.

 

Eto, još samo jedno pitanje tebi; kakva je procedura u vezi prebacivanja u Zagreb (poslao bih ti ovo privatno, ali si anonimac :-) )?

 

Pozdrav!

 

:čekić:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam komentirati na ovu temu ili ne? Kao bivši student PF Split koji je prešao na drugi fakultet moram samo reći da je sramotno koji tamo profesori predaju, posebice glede dr. Kačera, koji svoje frustracije liječi na mladim ljudima. Inače ako nije Vam poznato glede dr. Kačera isti je osumnjičeni za više kaznenih djela, te se vode mnogi kazneni postupci protiv njega. Osoba koja je se oženila za studenticu i koij postavlja pitanja npr. "Kako ćete napisati oporuku, a nalazite se u staklenoj kupoli, goli, bez papira i olovke?" Student odgovora - ne znam! dr. Kačer: "Razrezat ćeš žilu s noktom te napisati oporuku svojom vlastitom krvlju"- BEZ KOMENTARA. Jadan je PF Split, koji ljudi koji sebi nakite metar titula pred svojim imenom predaju, a ponašaju se kao najgori primitivci prema studentima. Naravno čast iznimkama. Najsretniji dan u mom životu je bio kada sam se ispisao sa PF Split, a sami ispis je tada trajao preko 8 dana i osobno ga je iskoplicirao bivši dekan dr. Arsen Bačić usput koji je svoju suprugu i sina zaposlio na PF Split. Sada sam pri kraju studija gdje su normalni ljudi, predavanja i seminari zanimljivi....Svim sadašnjim i budućim studentima želim veliku sreću na PF Split.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Kako ćete napisati oporuku, a nalazite se u staklenoj kupoli, goli, bez papira i olovke?

 

actually,to pitanje i sada postavlja,samo sada trazi dva odgovora na njega....jedan je krv,drugi je izmet...

 

Eto,meni je Kacher za 10 dana nema sanse da ga prodem,jedino ako ovi nasi pobijede u Davis Cupu pa bude dobre volje :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega moj, nije bilo osobitih prolema. Bitno je da se sve riješi na vrijeme (znači 9 mj.). Godina ne mora biti očišćena (polaganja iz početka nema ),ali ti profesori moraju priznati istovjetnost (tu nisam imao problema). To je bilo prije dvije i po godine, kako će biti dogodine, ne znam. Eto toliko od mene.

 

P.s. moram priznati da sam se spasio, a eto imat ću diplomu faksa koji je toliko na cijeni, a vjeruj mi -lakše mi je. Teško mi je ovdje gore jedino jer nema mora. Al na jugu sam svaki drugi vikend.

Želim svim kolegama u Splitu uspjeh i nemojte odustati nikada. Makar se prebacili na drugi faks, poanta je NE ODUSTAJTE !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Kačer definitivno ne spada u kategoriju strog profesor. On je profesor koji liječi neke svoje frustracije na studentima. Strogi profesori su oni koji traže maksimum, ali kad mu ponudiš taj maksimum - prolaziš. Kačer izmišlja nemoguće situacije i odgovaraš dok ne naletiš na neko pitanje na kojem malo zamuckuješ i doviđenja! Nemoguće je za profesora na čiji ispit nitko ne izlazi na blef, jer svi znaju kakav je, prođe 2 od 250 ljudi !!! Svih tih 250 ljudi su spremali ispit kao luđaci, jer znaju da odgovaraju pred "zloglasnim" Kačerom, i onda prođe 2 ljusi, ma dajte..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pa ne mogu virovat da je posta takav...Nije on ni prije bija "cvice u pitaru", ali nije se moglo rec da se bas izivljava na studentima. Citam ovo sta pisete i lici mi na pravo izivljavanje...da prodje samo dvoje od 250 kandidata za ispit...nevjerojatno...

 

Ja sam njega polagala prije desetak godina, i tada su se vrtila slicna pitanja, ali ona nam nisu bila problem jer smo vec svi znali te njegove "bisere". Da ne duljim, imala sam prosjek studiranja 4,2 i GP sam polozila iz prvog puta. To mi je tada bilo sasvim normalno (tim vise sta ni jedan ispit nisam ponovila), ali sudeci po vasim postovima, to danas izgleda nedosanjani san...

 

Ne znam kako sam sebi vise nije jadan i dosadan uvik s tim staklenim zvonom i oporukom... :evil:

 

Ljudi moji, sretno!!!

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diplomirala 2003 na PF Split, tada mu je hit pitanje bilo: pođeš kući, nađeš promijenjenu bravu, a kolega s ispita (pokaže na onoga tko sjedi do tebe) sjedi unutra i gleda televiziju. Što ćeš? Ako i oddovoriš sve točno, nabrojiš sve rokove,on bi pobjednosno rekao: a da li vi znate kako se kolega do vas zove?

Oporuka je tada bila u drugoj varijanti: možeš li je napisati na plaži vukući panj od dva metra? Odgovor bi trebao biti ne, jer panj vučeš pa to nije rukopis. Ili: možeš li je napisati sebi na leđima?

Takođe mu je drago bilo za sve zakone iz GP-a pitati koliko koji ima članaka.

Bila sam ga slušati par puta prije ispita pa se onda lakše pripremiti, osim tih njegovih "bisera" on u biti čeka da student nešto fali ili se zbuni pa udari po tome.

Mene je vratio samo latinski, nisam imala problema ali svejedno mislim da to nije način, on mrcvari kada mu se mrcvari, studenti ga se boje, ali ne iz razloga što nisu naučili tako da definitivno mislim da je problem u njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ja sam studentica 4.god prava u ST,položila sam kod Kačera u predroku.Ne slušaj priče.Moj ti je savjet da sjedneš i učiš i to je sva filozofija.Sve kolege za koje znam da su položili iz prvog puta su jednostavno temeljito učili koristeći mozak,a ne bubajući napamet.I ne tresi se ka slamčica na ispitu8,već djeluj samouvjereno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogodak

nije teško za pogodit gdje sam sad (ako poznaješ problematiku). poznajem samo jednu curu koja je prošla kod njega (osječki student). ne može nas smislit.

nema veze. završit ćemo to nekad i nekako, za sve postoji rješenje.

vrijeme liječi sve, a njemu će se sve to vratit. konj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da malo pretjerujes. Da ja Kačer zajeban za poloziti jest.Ali je položiv. Naravno,ako si nesigurna u sebe i svoje znanje,i ako te on može lako izbaciti iz takta neces ga nikad poloziti.

Upoznao sam par ljudi koji su se prebacili,jedan dio je rijesio

Kačera bez problema (oni koji su ga ozbiljno shvatili i tako ucili) a jedan dio je zavrsio na komisiji.Tako da tvoja prica baš i ne drži vodu (ono da on mrzi osiječke studente)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija