Jump to content

Josip


anonimno

Preporučene objave

čl.173 st. 5 Kz-a

 

Imam brata koji je na liječenju od heroina u zajednici cenacolo(trenutno u međugorju) i na sudu se vodi kao okrivljenik po:

čl.173 st. 5 Kz-a,može li se kako spriječit njegov odlazak u zatvor,i koliko se zatvora za taj slučaj može dobit?

 

Molio bih vas za pomoć,ili savjet nekog odvjetnika koji bi taj slučaj mogao riješit(preporuka),Hvala-molio bih vas da mi odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za navedeno kazneno djelo Zakonom je zapriječena kazna zatvora u trajanju od 3 mjeseca do 5 godina.

Kakva će sankcija biti izrečena ovisi o nizu okolnosti kako na strani počinitelja, tako i onima pod kojima je kazneno djelo počinjeno.

Gleda se i dob počinitelja ( u vrijeme počinjenja djela), da li je već osuđivan i za kakvu vrstu djela, nastup pred sudom, odnos prema učinjenom....U slučaju da je ovo prvo kazneno djelo, sigurno se neće izreći zatvorska kazna već vjerovatno uvjetna osuda. Ali, to je odluka suca u tom postupku...

Ovo je kazneno djelo koje se najčešće dokazuje svjedocima, osobama kojima su dana opojna sredstva ili nuđeno konzumiranje, i nije rijedak slučaj da te osobe iskazuju u korist počinitelja, pa do osude i ne dođe, jer drugih dokaza koje bi teretile počinitelja nema.To je sve stvar pripremljenosti za postupak koju odvjetnici primjenjuju nakon izvršenog uvida u sudski spis, ali i samog dogovora svjedoka i okrivljenika.

U Vašem gradu sigurno ima dovoljan broj dobrih odvjetnika da možete donijeti odluku o izboru, ali prvo se odlučite hoćete li ili ne istoga angažirati, jer za ovo kazneo djelo nije propisana obvezna obrana, i brat se može braniti i sam.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija