Jump to content

Krizni porez na bruto placu ?


skoda

Preporučene objave

Imam pitanje:

Da li ce se na moju placu morati obracunati krizni porez?

 

radim za hrvatsku d.O.o. firmu, moja placa se obracunava i isplacuje u Hrvatskoj, a ja zivim i radim u Austriji (postoji ugovor o izbjegavanju duplog oporezivanja). Prije odlaska sam razgovarala sa HR poreznom upravom, i rekli su mi da cijelu 2009 trebam placati porez u Austriji.

 

Moj obracun place ima doprinose za mirovinsko i zdravstveno, i iznos za isplatu. Nema poreza i prireza, buduci da cu ja porez na dohodak cijeli morati platiti u Austriji za 2009.g.

 

Dakle, na racun u Hrvatskoj mi sjeda bruto placa, umanjena samo za doprinose zdravstvenog i mirovinskog.

 

Trenutno imam stalni boravak u Austriji, dakle nisam rezident u Hrvatskoj ... ...

 

Tekst zakona - prva dva clanka :

 

(1) Poseban porez na plaće, mirovine i druge primitke rezidenata plaća se na:

 

1. primitke od nesamostalnog rada (plaću i mirovinu) prema Zakonu o porezu na dohodak,

2. primitke od kojih se utvrđuje drugi dohodak prema Zakonu o porezu na dohodak,

3. mirovine na koje se prema Zakonu o porezu na dohodak ne plaća porez na dohodak,

4. primitke koji se fizičkim i pravnim osobama isplaćuju po osnovi dividendi i udjela u dobiti.

 

(2) U smislu ovoga Zakona, primicima od kojih se obračunava i plaća poseban porez na plaće smatraju se primici iz stavka 1. točke 1. ovoga članka umanjeni za izdatke uplaćenih doprinosa iz primitka, uplaćene porezno priznate premije osiguranja, predujam poreza na dohodak i prirez porezu na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj porez se ne plaća na bruto plaću nego na neto plaću umanjenu za porezno priznate premije osiguranja(tko ih ima).

 

Vi živite u Austriji i obveznik ste njihovog proračuna stoga porez morate platiti u državni proračun Austrije, a oni nemaju krizni porez pa ga vi netrebate platiti .

 

Blago vama

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija