Jump to content

nastavak studiranja na pf


anonimno

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Nekad davno, prije rata (Domovinskog) upisala sam višu upravnu školu (uz posao)i bila najsretniji čovjek. A onda je zapelo: učenje, posao, brak, djeca. Bila sam na drugoj godini i imala položeno 12 ispita kad sam odustala. Prošle godine (2004) shvativši da je penzija iako imam 48 godina još jako, jako daleko, odlučila sam se prenuti. Zapravo, smijem li uopće pomišljati na penziju od 1.500 kn uz stambeni kredit i četvoro djece na školovanju. Sve u svemu, odlučila sam aktivirati studij (plaća firma pa kud ćeš bolje, a i zaštićen si od otkaza). Samo za nastavak više škole (sada dodiplomskog studija) od 12 ispita priznali su mi svega 3 plus 2 polovično. Sve drugo ispočetka. Tek sad, nakon položenih 9 ispita došla sam u stanje položenih ispita koje sam imala prije 20 godina. Kad diplomiram i kad bih htjela dalje na pravni, trebala bih polagati još masu razlika ispita, pa onda tek nastavak. Zaključak: prevelika muka. Ali, ako ste mladi, vrijedni, bez velikih obveza - zašto ne, sve se može. Ako sam ja uspjela u prošloj godini dati 9 ispita, a nekad dok sam bila mlađa trebalo mi je 9 godina, uz posao, uz četvoro djece, uz muža koji ne zna kuhati (kuham ujutro u 5 sati prije posla plus večera kad dođem kući), a uvijek sam sebe smtrala krhkom i nejakom osobom, onda mislim da svatko može. Još sam zaboravila reći da ne učim noću jer se moram naspavati za idući radni dan - u 22 h dajem svima na znanje da je mamica dovoljno za danas radila i da je vrijeme pajkenju. (Učim u tramvaju, razmišljam o gradivu u svakom ukradenom trenutku, prije spavanja, ujutro u kupaonici, ponavljam definicije kod kuhanja, i što je najvažnije ne preskačem u učenju niti jedan dan, pa se na koncu tih sati učenja i nakupi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija