Jump to content

tužba za rastavu braka


anonimno

Preporučene objave

da bio sam u centru za socijalnu skrb i tamo je napravljen zapisnik, sad s tim zapisnikom trebao sam otici na sud. Na sudu mi je rečeno da trebam imati i tužbu za rastavu braka, bez nje mi neće uzeti papire. Nemam pojma, oni mi ništa nisu rekli kako to treba izgledati ni šta se treba u toj tužbi napisati. Molim pomoć

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Draga gospodo!

Tu tužbu sastavljaju odvjetnici, koji naravno naplačivaju svoje usluge. Možete ju sastaviti i vi osobno, ukoliko poznajete pravni izgled tužbe. No, ne možete očekivati da če vam je netko sastaviti besplatno.

No nije samo u tome stvar postoji više tužba kojima se regulira ta materija, jer nisi svi razvodi jednaki. Dakle postoji tužba radi razvoda braka, tužba radi razvoda braka i određivanja uzdržavanja bračnog druga, te također postoji i tužba radi razvoda braka, povjeravanja djeteta na čuvanje i odgoj i određivanja uzdržavanja.

Što se tiče samo izgleda tužbe ona se sastavlja kao i svaki drugi pravni dokument. Na početku navedite svoje ime kao tužitelja, zatim ime osobe, odnosno bračnog druga kojeg tužite, te naziv mjesno nadležnog suda kojem dostavljate tužbu. Zatim dalje navedete kratko obrazloženje, zašto tražite razvod braka, ukoliko imate djece, njihova prava i obveze, odnosno skrbništvo nad djecom, te o mogući dogovori o alimentaciji. I to bi vam bilo sve.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako bi trebala izgledati tužba

 

Općinski sud u Zagrebu

 

Tužitelj: Ime i prezime, adresa

 

 

 

Tuženi: Ime prezime i adresa

 

 

 

radi razvoda braka

 

 

TUŽBA

 

3x radi razvoda braka

vjenčani list

rodni list za djecu

zapisnik o posredovanju

 

--------------------------------------------------------------

 

I. Dana tog i tog sklopila(o) sam brak sa tuženim koji brak se vodi u Matici vjenčanih za Općinu tu i tu pod brojem tim i tim.

 

II. U braku je rođeno djece ( broj ime, datum rođenja i mjesto rođenja).

 

III. Dana tog i tog napustio(la) sam zajednicu života jer ista više nije bila održiva.

 

IV. Zaposlen(a) sam na tom i tom radnom m jestu i imam primanja ta i ta. Tuženi je zaposlen na tom i tom radnom mjestu i ima primanja ta i ta.

 

V. Kod Centra za socijalnu skrb tog i tog provedenoj e posredovanje prije razvoda braka, međutim kako mirenje nije uspjelo to podnosim ovu tužbu.

 

( Ako se slažete sa onime što je određeno glede povjeravanja djeteta na čuvanje i odgoj, doprinosa uzdržavanju i susretima i druženju s djetetom prepišite kako je to navedeno u zapisniku o posredovanju.

Ako se ne slažete sa time sami odredite gore navedene stavke).

 

Datum i potpis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija